SOS: Αξίζει αυτό το πέλλετ;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36908 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;

dimlyk έγραψε: εγω λεω να στολισεις τον μηχανικο :)
πως θα σου αποδειξει οτι το χαρτι που θα φερει αναφερεται σ αυτα τα ανωνυμα ?
μπορεισδ κι εσυ απο το ιντερνετ να κατεβασεις μερικα πιστοποιητικα και να τα δειχνεις


Έτσι ακριβώς.
Σκέτη απάτη μερικοί.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36916 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;
Λοιπόν, πήρα κι εγώ τηλέφωνο στην Οικοενέργεια. Είπα πως και καλά αγόρασε ένας φίλος μου και τα είδα και ενδιαφέρομαι κι εγώ. Ο ένας φαγώθηκε να μάθει το όνομα του φίλου και υποστήριζε ότι πουλάνε διάφορες ποικιλίες pellet. Όταν επέμεινα να μάθω ποιες μάρκες πουλάνε δεν ήξερε και με σύνδεσε με Κουφάλια. Η κυρία στη γραμμή μου είπε ότι δουλεύουν τα σέρβικα BIOTHERM και ελληνικά (no-name). Τα BIORTHERM έρχονται με συσκευασία που αναγράφει μάρκα και πιστοποίηση και όλα λέει. Αλλά κατόπιν συμφωνίας μπορεί και να πωληθούν σε διαφανή τσουβάλια σαν χονδρική (?). Σίγουρα μου λέει συνοδεύονται από πιστοποιητικό.

Τώρα, αυτά τα pellet που μου έστειλαν είναι BIOTHERM; Τα ξέρει κανένας; Είναι τόσο σκούρα;
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36929 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;

DOOM_NX έγραψε: Λοιπόν, πήρα κι εγώ τηλέφωνο στην Οικοενέργεια. Είπα πως και καλά αγόρασε ένας φίλος μου και τα είδα και ενδιαφέρομαι κι εγώ. Ο ένας φαγώθηκε να μάθει το όνομα του φίλου και υποστήριζε ότι πουλάνε διάφορες ποικιλίες pellet. Όταν επέμεινα να μάθω ποιες μάρκες πουλάνε δεν ήξερε και με σύνδεσε με Κουφάλια. Η κυρία στη γραμμή μου είπε ότι δουλεύουν τα σέρβικα BIOTHERM και ελληνικά (no-name). Τα BIORTHERM έρχονται με συσκευασία που αναγράφει μάρκα και πιστοποίηση και όλα λέει. Αλλά κατόπιν συμφωνίας μπορεί και να πωληθούν σε διαφανή τσουβάλια σαν χονδρική (?). Σίγουρα μου λέει συνοδεύονται από πιστοποιητικό.

Τώρα, αυτά τα pellet που μου έστειλαν είναι BIOTHERM; Τα ξέρει κανένας; Είναι τόσο σκούρα;


Δεν είναι Biotherm
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36952 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;
Κατάλαβα. Πρέπει να βρούμε pellet της προκοπής τώρα. Δεν είναι να εμπιστεύεσαι κανέναν. Όποιος θέλει να βοηθήσει σχετικά με μάρκες είναι ευπρόσδεκτος. Καρδίτσα είναι ο καυστήρας.

Εν τω μεταξύ στο εγχειρίδιο προτείνονται οι βαθμίδες pellet Α1 και Α2. Και προτεινόμενα χαρακτηριστικά:

Διάμετρος 6mm
Μήκος ≤ 32mm
Πυκνότητα ≥ 640 kg/m3
Περιεκτικότητα σε σκόνη ≤0.7%
Υγρασία ≤10%


Σώθηκα... :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36979 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;
Το λοιπόν, απ'οτι κατάλαβα, το pellet στο έφερε συνεργάτης της οικοενεργειας, όχι η ίδια (ο λεγόμενος "μηχανικός"). Μήπως να σου ξεκαθάριζε ο ίδιος τι ακριβώς σου πούλησε, με στοιχεία όμως? Οχι "ακουσέ με, γερμανικό είναι σε λέω".
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Grecu_.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36985 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Απ: SOS: Αξίζει αυτό το pellet;
Φίλε Παναγιώτη,ποτέ μα ποτέ μην αγοράζεις πέλλετ σε διάφανα σακιά χωρίς οποιαδήποτε στοιχεία.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται για γερμανικό πιστοποιημένο προϊόν και το πιο πιθανό είναι να χάσεις τα χρήματα σου,αφού στην ουσία,θα αποθέσεις όλες σου τις ελπίδες στην τύχη.
Όσον αφορά την προμήθεια πέλλετ,υπάρχουν και εδώ μέσα έμποροι που είναι μέλη του φόρουμ και μπορούν να σου δώσουν τιμές.Πάντως για τις μελλοντικές σου αγορές,να γνωρίζεις,ότι εφόσον διαθέτεις αποθηκευτικό χώρο,καλό είναι να προμηθεύεσαι πέλλετ την περίοδο μετά την άνοιξη και προς το καλοκαίρι,γιατί τότε θα πετυχαίνεις πολύ καλύτερες τιμές από ότι τον χειμώνα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ