Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126371 από Artist_gr
Απαντήθηκε από Artist_gr στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
Απο το Τάσο τα πήρα, από χωρίο εδώ κοντά. επαγγελματίας του αντικειμένου είναι :)

Στον φερόλι μετά από κάψιμο 2-3 σακιών έγινε η μαυρίλα στον λέβητα. Αύριο που θα τον καθαρίσω μετά από καύση 4 τσουβαλιών θα δω αν έχει πάλι τα ίδια αποτελέσματα.

Στράτο ο καυστήρας πατέντα που έβγαλε το πρόβλημα είναι αντιγραφή του δικού σου, προσαρμοσμένος σε ξυλολέβητα.

Ο καυστήρας είχε ένα άλλο θέμα με πέλλετ από το ίδιο εργοστάσιο αλλά σακούλα χωρίς φίρμα. Αντί για φώτο αισθητήρα ώστε να βλέπει αν έχει καύση, έχει αισθητήρα για τα καυσαέρια. Αν πέσει κάτω από μια θερμοκρασία κόβει την τροφοδοσία. Τα πελλετ ήταν φτωχά σε απόδοση με αποτέλεσμα μεγαλύτερη ποσότητα για να πετύχει την θερμοκρασία και περισσότερα προβλήματα με μπουκώματα.

Ότι θέλετε με ρωτάτε αλλά για να μπορέσουμε να πάμε να δούμε τον λέβητα πρέπει να ρωτήσω τον κάτοχο του. εγώ απλός μεταφέρω τα προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126378 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
και ο δικος μου δεν εχει φωτο αισθητηρα
δινει εντολη για πληρη καυση μολις πιασει θερμοκρασια καυσαεριων 50 βαθμους
δεν μπορω να του ορισω χαμηλοτερη θερμοκρασια. 50 βαθμοι ειναι το κατωτατο οριο.
εσενα μεχρι ποσο μπορει να κατεβει αυτη η ρυθμιση?

αν χρειαζεσαι οποιαδηποτε βοήθεια, πες μου να συναντηθουμε

Invicta Compact 700
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by str1979.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126383 από Artist_gr
Απαντήθηκε από Artist_gr στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
Δεν γνωρίζω το ελάχιστο όριο μιας και δεν έχω την ονομασία του κοντρόλερ αλλά απ ότι πιστεύω πρέπει να είναι το ελληνικό από την Σίνδο.

Νασικα τον καυστήρα τον καθάριζε ταχτικά. Απλός έβγαλε αυτά τους δύο προβλήματα, το καθένα μετά από την αλλαγή μάρκας πέλλετ.

Το καλύτερο με διαφορά που δοκιμασαμε είναι το eger, ακριβό για τα σημερινά δεδομένα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126392 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;

Artist_gr έγραψε: Απο το Τάσο τα πήρα, από χωρίο εδώ κοντά. επαγγελματίας του αντικειμένου είναι :)

Στον φερόλι μετά από κάψιμο 2-3 σακιών έγινε η μαυρίλα στον λέβητα. Αύριο που θα τον καθαρίσω μετά από καύση 4 τσουβαλιών θα δω αν έχει πάλι τα ίδια αποτελέσματα.

Στράτο ο καυστήρας πατέντα που έβγαλε το πρόβλημα είναι αντιγραφή του δικού σου, προσαρμοσμένος σε ξυλολέβητα.

Ο καυστήρας είχε ένα άλλο θέμα με πέλλετ από το ίδιο εργοστάσιο αλλά σακούλα χωρίς φίρμα. Αντί για φώτο αισθητήρα ώστε να βλέπει αν έχει καύση, έχει αισθητήρα για τα καυσαέρια. Αν πέσει κάτω από μια θερμοκρασία κόβει την τροφοδοσία. Τα πελλετ ήταν φτωχά σε απόδοση με αποτέλεσμα μεγαλύτερη ποσότητα για να πετύχει την θερμοκρασία και περισσότερα προβλήματα με μπουκώματα.

Ότι θέλετε με ρωτάτε αλλά για να μπορέσουμε να πάμε να δούμε τον λέβητα πρέπει να ρωτήσω τον κάτοχο του. εγώ απλός μεταφέρω τα προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί.

ΟΚ
Κατάλαβα ότι το πηρες απο τον φίλο μου τον ψηλο-Τασο (μην ρωτας πως...)
Ξερω και το μηχάνημα του φίλου σου (πιστευω) Αν περάσω θα αφησω στον Τασο ή αλλου, 3-4 σακια να δοκιμάσεις (δοκιμασμενο σ΄αυτο το μηχανημα)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126396 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
Τον ιδιο κοντρολερ εχουμε (ΣΙΝΔΟΣ)
αν μπορεις μαθε τι ρυθμισεις εχει
εγω τωρα του εχω τροφοδοσια 32% - αερα 20% - περιοδο κοχλια 15 δευτ

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127238 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Κλίνκερ ή κάτι άλλο;
Γιαννιτσιώτες Artist & str1979, σας άφησα απο 3 σακια στα ψυγεια Κωνσταντινίδη, --στην αρχη του δρόμου για Αλξανδρεια.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ