Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166045 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ειναι κρίμα ότι από όσα είπαμε έμεινε μόνο η λανθασμένη τιμή σβαι.
Τέλος πάντων ευτυχώς που εδώ στη Θεσσαλία τουλάχιστον χτυπιούνται το praktiker και το Leroy Merlin και αγοράζουμε φτηνά από αυτούς ή άλλους εμπόρους.
Να θυμίσω τι αγοράσα φέτος
alfawood gruneholz 276 / τόνο seewood
alfawood a2 232 / τόνο praktiker (ήταν προσφορά για μία εβδομάδα)
alfawood a2 253 / τόνο praktiker (ισχύει ακόμα)
alfawood a2 245 / τόνο alfawood ( ισχύει ακόμα στη Λάρισα.)
holzpellet a2 233 / τόνο Leroy Merlin (τελείωσε και δεν θα φέρουν άλλο .)
τέτοιες τιμές δεν είχαμε ούτε το 2013 που εγώ αρχισα με το πέλλετ. To alfawood a2 είχε 233/τόνο το 2014, για να είμαστε δίκαιοι.
Μακάρι να συνεχίσουν έτσι ώστε να ζεσταινόμαστε οικονομικά.
Αυτές θα έπρεπε να ήταν μόνιμα οι τιμές, αλλα από Ιανουάριο που λογικά θα αλλάξει ο καιρός θα αλλάξουν και συτές.
ευχαριστώ
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tssotiris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166149 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλημέρα.

Εδώ στην Κορινθια έπαιρνα σβαι μέχρι πέρυσι εδώ και 6 χρόνια από 5,00- 5.40 το καλύτερο πελλετ με διαφορά φέτος πήγε 5.70 και δεν το ξαναφέρνει κανείς έμπορος επειδή τους βγαίνει ακριβά.
Πήρα gruneholz a1 με 4.60 από ανάγκη γιατί δεν έβρισκα άλλο,αποτέλεσμά ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει,στάχτη, πολύ σκόνη και ακανόνιστα πελλετ σε διαστάσεις.Όλο καθαρίζω τα μπουριά.Βέβαια αν είχα λέβητα πελλετ δεν θα με ένοιαζε αλλά γενικά αυτές οι σόμπες από ότι έχω καταλάβει θέλουν κάλο πελλετ.

Τώρα αναγκαστικά θα ψάξω Αθήνα η μέγαρα να βρω αν γνωρίζει κάποιος κάποιον έμπορο ας βοηθήσει.Έχω βρει στην eco wood hellas Αθήνα με 375 η παλέτα μέχρι στιγμής.
Ευχαριστώ.

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166150 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παντα περνουμε λιγα τσουβαλια και δοκιμαζουμε ποιο μας δουλευει καλα ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ.ΔΕΝ ΦΟΡΤΩΝΟΜΑΣΤΕ!!!!!!.οντως οι σομπες θελουν καλο πελλετ .παντως να ξερετε οτι κυκλοφωρει πολυ ΜΑΠΑ πελλετ και ΠΟΛΥ ΠΟΥΣΤΙΑ.......ΠΑΡΤΕ πιστοποιημενα Α1 για τις σομπες και ΣΤΕΓΝΟ!!!!!! στους λεβητες δεν εχει θεμα τοσο αν ειναι ΨΙΛΟΜΑΠΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166151 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
A1 ελεγε και αυτο πανω χαχαχαχαχα.

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166152 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΠέτροςΤ έγραψε: Καλημέρα.

Εδώ στην Κορινθια έπαιρνα σβαι μέχρι πέρυσι εδώ και 6 χρόνια από 5,00- 5.40 το καλύτερο πελλετ με διαφορά φέτος πήγε 5.70 και δεν το ξαναφέρνει κανείς έμπορος επειδή τους βγαίνει ακριβά.
Πήρα gruneholz a1 με 4.60 από ανάγκη γιατί δεν έβρισκα άλλο,αποτέλεσμά ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει,στάχτη, πολύ σκόνη και ακανόνιστα πελλετ σε διαστάσεις.Όλο καθαρίζω τα μπουριά.Βέβαια αν είχα λέβητα πελλετ δεν θα με ένοιαζε αλλά γενικά αυτές οι σόμπες από ότι έχω καταλάβει θέλουν κάλο πελλετ.

Τώρα αναγκαστικά θα ψάξω Αθήνα η μέγαρα να βρω αν γνωρίζει κάποιος κάποιον έμπορο ας βοηθήσει.Έχω βρει στην eco wood hellas Αθήνα με 375 η παλέτα μέχρι στιγμής.
Ευχαριστώ.

η eco wood από ότι είδα στη σελίδα της έχει golden nugets με σχετικά καλή τιμή. Επίσης αν έχεις leroy merlin κοντα δοκίμασε το holz royale a1 . εγώ έχω λέβητα και δεν εχω πρόβλημα. ¨ολα τα χρόνια καίω alfawood , και αν βρω κατι άλλο φτηνο.
Πάντως και σε σόμπα αν τις κάνεις καλή ρυθμιση καίει τα πάντα χωρίς πρόβλημα.
πανακριβο το πελλετ εκεί κάτω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΠέτροςΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166155 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

tssotiris έγραψε:

ΠέτροςΤ έγραψε: Καλημέρα.

Εδώ στην Κορινθια έπαιρνα σβαι μέχρι πέρυσι εδώ και 6 χρόνια από 5,00- 5.40 το καλύτερο πελλετ με διαφορά φέτος πήγε 5.70 και δεν το ξαναφέρνει κανείς έμπορος επειδή τους βγαίνει ακριβά.
Πήρα gruneholz a1 με 4.60 από ανάγκη γιατί δεν έβρισκα άλλο,αποτέλεσμά ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει,στάχτη, πολύ σκόνη και ακανόνιστα πελλετ σε διαστάσεις.Όλο καθαρίζω τα μπουριά.Βέβαια αν είχα λέβητα πελλετ δεν θα με ένοιαζε αλλά γενικά αυτές οι σόμπες από ότι έχω καταλάβει θέλουν κάλο πελλετ.

Τώρα αναγκαστικά θα ψάξω Αθήνα η μέγαρα να βρω αν γνωρίζει κάποιος κάποιον έμπορο ας βοηθήσει.Έχω βρει στην eco wood hellas Αθήνα με 375 η παλέτα μέχρι στιγμής.
Ευχαριστώ.

η eco wood από ότι είδα στη σελίδα της έχει golden nugets με σχετικά καλή τιμή. Επίσης αν έχεις leroy merlin κοντα δοκίμασε το holz royale a1 . εγώ έχω λέβητα και δεν εχω πρόβλημα. ¨ολα τα χρόνια καίω alfawood , και αν βρω κατι άλλο φτηνο.
Πάντως και σε σόμπα αν τις κάνεις καλή ρυθμιση καίει τα πάντα χωρίς πρόβλημα.
πανακριβο το πελλετ εκεί κάτω

Στην φώτο φαίνεται ξανθό το χρώμα ,εχει ίδιο χρώμα με το σβαι?γιατί θα το παραγγείλω να μου στείλουν παλετα αν είναι .

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.541 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ