Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164184 από Johny21
Απαντήθηκε από Johny21 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γεια σου ρε πατρίδα.Η σόμπα είναι μιας εβδομάδας είναι η aero 12 12kw.Ακομα πειραματίζομαι.Ρην έχω να δουλεύει αυτόματα όταν πιάσει θερμοκρασία 21.Η αλήθεια έχω πλήρη άγνοια από πέλλετ..Αν σε χρειαστώ θα σε πάρω τηλ και ευχαριστω πολύ για την βοήθεια σου..Μυρσινα μενω να ξέρεις αν χρειαστεί ????????.Με πόσους τόνους βγαίνει ο χειμώνας φίλε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164186 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Johny21 έγραψε: Γεια σου ρε πατρίδα.Η σόμπα είναι μιας εβδομάδας είναι η aero 12 12kw.Ακομα πειραματίζομαι.Ρην έχω να δουλεύει αυτόματα όταν πιάσει θερμοκρασία 21.Η αλήθεια έχω πλήρη άγνοια από πέλλετ..Αν σε χρειαστώ θα σε πάρω τηλ και ευχαριστω πολύ για την βοήθεια σου..Μυρσινα μενω να ξέρεις αν χρειαστεί ????????.Με πόσους τόνους βγαίνει ο χειμώνας φίλε;

Με σόμπα, είναι δύσκολο να κάψεις πάνω απο 3,5 τόνους. Εξαρτάται απο την μόνωση και ...πόσο κρυουλιάρα είναι η γυναίκα του σπιτιού....
- Για την σόμπα αυτή, μπήκα στο ευρετήριο- αερόθερμες- και δεν έχουμε δυστυχώς ασχοληθεί. Δεν έχει ανοίξει κανείς θέμα με αυτό τον τίτλο.
Εκτός αν είναι με άλλο τίτλο.
Ο Κώστας Πήχας ίσως θυμάται καλύτερα.
(σε λειτουργία την έχω δει μόνον στο σουβλατζίδικο που χλαπακιάζει ο Χρυσάφης , στην ...τελείως Μαυρολεύκη Δράμας.... Δεν την ξέρουμε καλά, αλλά όποιος έχει εμπειρία σε άλλες σόμπες, εύκολα μπορεί να σετάρει. Αν μπορείς , ανέβασε μία φωτογραφία το display - οθόνη, να θυμηθώ τι λογισμικό φοράει . Θα πρότεινα να ανοίξεις νέο θέμα, στις αερόθερμες. Θα εμφανιστούν ίσως κάποιοι που την έχουν, ή ο ίδιος ο κατασκευαστής. Υποθέτω ότι την αγόρασες απο διαδίκτυο, σκρουτζ κλπ ?? )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164187 από Johny21
Απαντήθηκε από Johny21 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε μου και πάλι ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες...
Την σόμπα την αγορά από Τσαλίκη Ιωάννη στην θεσσαλονίκη.Στ προηγουμενο σχόλιο μίλησες για κακό ελκυσμό..τι ακριβώς είναι κ πως θα το καταλάβω;κ όταν λες σεταρει η σόμπα;;;;;;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164188 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Johny21 έγραψε: Φίλε μου και πάλι ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες...
Την σόμπα την αγορά από Τσαλίκη Ιωάννη στην θεσσαλονίκη.Στ προηγουμενο σχόλιο μίλησες για κακό ελκυσμό..τι ακριβώς είναι κ πως θα το καταλάβω;κ όταν λες σεταρει η σόμπα;;;;;;

Σετάρισμα - συγνώμη- λέω την ρύθμιση ώστε να έχεις καθαρή- άσπρη φλόγα και σωστή απόδοση.
Κακό ελκυσμό έχουμε όταν στην εγκατάσταση βάζουμε αναγκαστικά οριζόντιες διαδρομές και γωνίες. Δεν φέυγει απρόσκοπτα ο καπνός έξω , ιδίως όταν φυσάει. Και πάμε σε όχι σωστή περίσσεια αέρα - ατελή καύση - μέχρι και σβήσιμο.
Επειδή το τρέχον θέμα είναι οι τιμές, θα έλεγα να ανοίξεις δικό σου θέμα για να πάρεις συμβουλές από όλες τις παλιές καραβάνες και τυχόν ανθρώπους που έχουν την ίδια σόμπα. (η βρες με στο facebook Κωστας Νασίκας να σου στείλω λίνκς, σαν αυτό.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164189 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Βαλε το θέμα στις αερόθερμες πελλετ στο φόρουμ διότι εδω ειναι τιμές πελλετ.βαλε μια πιο μακρινή φωτό και πιο καθαρή όλο το κοντρόλ (οθόνη) και μια φωτό το ταμπελάκι με το μοντέλο και τα στοιχεία στο πίσω μέρος. Γραψε και ένα εμαιλ οταν μπορέσω η σήμερα η αύριο να το βρω καινα δουμε ρυθμιςεις.πες μας και πως εχεις την καμινάδα πόσες γωνιές ταφ κάθετα οριζόντια κ.α.ποια σκάλα τη δουλεύεις ,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164190 από Johny21
Απαντήθηκε από Johny21 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έστειλα αίτημα φιλίας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.551 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ