Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163603 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Νασικα πρόσεξε άλλη φορά να βάζεις σκουλίκια για να βγάζεις μπλιορες προβατίνες!!!!!χαχαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163609 από Aggelos M.
Απαντήθηκε από Aggelos M. στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παντως εγω και ενας ξάδελφος αγοράζουμε περιπου 15 τοννους (6+9) κάθε καλοκαιρι ώστε να ειμαστε καλυμενοι για ολο τον χειμωνα.
Τι τιμη μπορούμε να βρουμε σε ένα πελετ της προκοπης και από ποιον?
Περιοχή: Θηβα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163611 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
δοκιμασε evia pellet μιας ειναι και κοντα σου αλλα ΛΙΓΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ!!!!!!!!!!!αν διαβασεις γι αυτο δεν λενε και τα καλυτερα παστωνει το τασακι αλλα πιστευω να ηταν καποιες παρτιδες και να το εχουν πλεον βελτιωσει διοτι εχει φοβερη δυναμη.δοκιμασε λιγα και δες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163613 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

cpp έγραψε: Ti κρίμα που δεν έχει θαλασσα η Αυστρία....

:whistle: :whistle: Λίγοι το έπιασαν το υπονοούμενο....
Έλεγα να το αφήσω να πέσει κάτω B) ....αλλά ....- αν θυμάστε - εγραφα για θάλασσες και για εισαγωγες απο όλη την υφήλιο - όταν κήνσορες τινες, την περίοδο 2010 -12 ανέφεραν ότι οι τιμές θα πάνε στα ύψη μόλις γεμίσει ο κόσμος με λέβητες πέλλετ και αυξηθεί η ζήτηση.
Τελικά - μετά απο 7 χρόνια φαίνεται να επιβεβαιώνομαι. Η όχι ?

* ( μερικά ενδιαφέροντα άρθρα , αντί να τα αποθηκέυω στο pc , τα βάζω σε φόρουμς και ΦΒ - συγχωρέστε με www.europarl.europa.eu/sides/getAllAnswe...8-000063&language=EN )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163615 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
¨Οχι γιατί εμείς αγοράζουμε ακόμη με τη παράδοση χωρίς φπα στα 160 ευρώ για φορτίο 10 τόνων.
Εσείς Κε Νασίκα νομίζω ότι ξεφύγατε στις τιμές, πράγμα που σημαίνει ότι, αν το Φ,Α έρθει στην εκεί αγορά, και οι λέβητες πετρελαίου συμπύκνωσης , ΑΘ, γίνουν προσιτοί, θα πρέπει να πουλάτε όχι πάνω από 220 ευρώ με φπα και παράδοση για να γίνετε ανταγωνιστικοί. Γιατί κάποιος χρήστης να εγκα/σει λέβητα πέλλετ αν εξοικονομεί λιγότερο από 20-25%. Δεν αξίζει η όλη ταλαιπωρία με μόνο κίνητρο το περιβάλλον.
Συμπέρασμα , το πέλλετ για να συμφέρει πρέπει να κοστίζει περίπου 220 ευρώ και κάτω αλλιώς πετρέλαιο αέριο η ΑΘ. Πετρέλαιο τώρα μπορείς να βρείς και με 90 λεπτά , η ΑΘ καταναλώνει 30- 50 KW / ημέρα με 022 ευρώ για κάθε kwh κομπλέ με πάγιο, και ΦΑ = 75 λεπτά /μ3.
Αν το πέλλετ κάνει 30 λεπτά/κιλό χ 2=60 λεπτά και με βαθμό απόδοσης που συνεχώς μειώνεται όταν δεν καθαριζεις συχνά τότε κάντε υπολογισμούς και θα δείτε αν είναι έτσι ή όχι!!!!!!!!!!

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163616 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αγαπητέ Στάθη
Δεν θα οδηγούσε πουθενά - παρά μόνον θα κούραζε αναγνώστες και..."ποστάροντες"..- μια ατέρμονη συζήτηση περί του πόσο συμφέρει το πέλλετ.
Προσωπικά - όσοι με γνωρίζουν καλά - λίγοι θα πουν ότι δεν είμαι ιδεολόγος και δεν έδωσα μάχες για χαμηλότερες τιμές- με προσωπικό κόστος.
- Ιδεολόγος επίσης είμαι και στο θέμα της προμήθειας χωρίς τιμολόγιο απο Βουλγαρία ιδίως... . Και εκεί έδωσα άλλες μάχες.
- Ούρλιαζε τις προάλλες ο συγχωριανός μου στο Νοσοκομειο Λάρισας επειδή υπήρχε έλλειψη ιατρικών υλικών. Μου ήλθε να του ορμήξω... - επι 5 χρόνια αγοράζει ΜΑΥΡΑ απο Βουλγαρία - αλλά ...κρατήθηκα...άρρωστο άνθρωπο είχε
Επειδή θα γίνει κουραστικό - όπως είπα - θα πρότεινα να μείνει εδώ.
Εχεις πάντα την εκτίμησή μου


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.508 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ