Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160366 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πρακτικερ σημερα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160371 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Jnet καλησπέρα.
Αυτό που λές ότι θα ψωνίσεις και άλλα πράγματα εκτός από πέλλετ είναι σωστότατο. Η τιμή
217 ευρώ τα 990 κιλά στην Αθήνα και σε ακτίνα 30 χιλ. είναι φανταστικό.
Το πέλλετ για να διαδοθεί πρέπει να βγούν και σωστοί τεχνίτες με τεχνογνωσία αλλιώς θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό.
Τουλάχιστον αγοράζουμε 5 kw/kg στη τιμή των 21,7 λεπτών χ 2,5= 54 λεπτά.
Αν η ρύθμιση γίνει σωστά και η επιλογή λέβητα καυστήρα τέλεια, τότε η εξοικονόμηση θα αυξηθεί 15 % σημαίνει ότι θα σου βγεί στα 46 λεπτά.
Το φυσικό αέριο δεν βγάζει την ενέργεια όση λένε δηλ. 10 kw/nm3 το πολύ να βγάζει 8,5 kw και στοιχίζει 20-25 λεπτά λιγότερο από ότι το πετρέλαιο το οποιο το τελευταίο είναι και το πιο δυνατό από όλα τα καύσιμα.
Πάντων το πέλλετ όπως και να έχει συμφαίρει αρκεί εμείς οι τεχνικοι να τα ρυθμίζουμε σωστά.
Στη β. εύβοια από Μάιο - Σεπτ. το evia pellet το παίρναμε 170 με τη μεταφορά παραγγελίες έως 10 τόνους.
Τώρα δεν ξέρω και δεν θέλω να ξέρω γιατί οι δικοί μου πελάτες ενημερώθηκαν από εμένα να προμηθευτούν τη παραπάνω περίοδο.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160390 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μόλις παρήγγειλα 2 παλέτες Α2 Αλφα στο Praktiker Θεσσαλονίκης με παράδοση αόριστη

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160495 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

jnet έγραψε: Μόλις παρήγγειλα 2 παλέτες Α2 Αλφα στο Praktiker Θεσσαλονίκης με παράδοση αόριστη


Λάρισα ούτε σπυρί ετοιμοπαραδοτο. Δέχονται παραγγελίες μέχρι 7/11 για την κατοχύρωση της τιμης και παράδοση μετα απο τουλάχιστον 10 ημέρες

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160533 από nelos7
Απαντήθηκε από nelos7 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα...Εχω παραγγείλει μια αεροθερμη σόμπα πελλετ και θα ήθελα να ρωτήσω τι πελλετ να χρησιμοποιήσω;; διάβασα για οξιάς οτι είναι το καλύτερο σε ένα σαιτ. Αποτι βλέπω εδω μέσα όμως όλοι κοιτάτε τα πιο φθηνά.. Γενικά τι ποιότητα να κοιτάξω;εγω που είμαι Κομοτηνή στην Βουλγαρία που είναι μιση ώρα με τον νεο άξονα που έκαναν είδα οτι έχει 3.5 ευρώ το 15kg αλλα δεν είδα τι πελλετ ήταν. Όταν ξαναπάω θα κοιτάξω μάρκα και ποιότητα.

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160535 από Γιωργος Αλεξανδροπουλος
Καλησπερα φιλε. Και εγω ψαχνω να βρω καλο και φθηνο πελλετ αλλα να μου κανει δουλεια. Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις διαφορα και να συγκρινεις μεταξυ τους. Προς το παρον εχω παρει μονο Α1 απο 0,25 λεπτα εως 0,30 λεπτα το κιλο και συγκρινω. Θα παρω και Α2 να δω τι γινεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.542 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ