Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39417 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Stavros1979 έγραψε: Η τιμη που πηρα για το ameco ειναι για 300€ για παλετα+2 σακια, 1005 kg δηλαδη.
Την τιμη για το biotherm την πηρα απο εσας 295€ για τα μελη 1050 kg, ετσι δεν ειναι?


Πιθανότατα ναι από εμένα να την πήρατε.(οι τιμές μας αφορούν 1000 kg). Θυμίστε μου για ποια περιοχή μιλάμε!!!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39433 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Stavros1979 έγραψε: Μια ερωτηση...αναμεσα στα δυο πιο ειναι πιο κοντα στα λεφτα του? τετοια εποχη θα μου πεις τι ψαχνεις, αλλα ετσι τα φερε η τυχη μεχρι τελευταια στιγμη να ψαχνομαστε!
Ameco 300€ 1005 kg
Biotherm 300€ 1050 kg 295€ για τα μελη του φορουμ
Ευχαριστω


Κοίταξε φίλε μου, αν οι τιμές είναι τελικές, και αφορούν παράδοση στην πόρτα σου, τότε είναι πολύ κοντά. Λιγότερο από 5 ευρώ ανά τόνο διαφορά.

Και τα δύο pellet είναι πιστοποιημένα. Το ameco είναι πιστοποιημένο με το καινούριο ENplus A1 και το Bio-therm με το παλιότερο DINplus (κατά DIN 51731 και ÖNORM M 7135 HP1). Και τα δύο standards είναι αρκετά αυστηρά όσον αφορά την ποιότητα των pellet. Το ENplus ελέγχει περισσότερα στάδια μέχρι να φτάσει το προϊόν στα χέρια σου. Το ENplus κάνει υποχρεωτική τη μέτρηση θερμοκρασίας τήξης της στάχτης και το Ameco μετρήθηκε στους 1260 βαθμούς Κελσίου. Οι χρήστες που τα έχουν δοκιμάσει μιλάνε με καλά λόγια και για τα δύο. Στο συγκριτικό του κ. Μόσχαλη και τα δύο εμφάνισαν λίγο κλίνκερ, αλλά το Biotherm ανέπτυξε θερμοκρασία κατά 34 βαθμούς μεγαλύτερη (λαμβάνοντας υπ'όψη τη θερμοκρασία προσαγωγής).

Δε σου λέω ποιο από τα δύο να πάρεις, μερικά γεγονότα αναφέρω απλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39442 από Stavros1979
Απαντήθηκε από Stavros1979 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

giogud έγραψε:

Stavros1979 έγραψε: Η τιμη που πηρα για το ameco ειναι για 300€ για παλετα+2 σακια, 1005 kg δηλαδη.
Την τιμη για το biotherm την πηρα απο εσας 295€ για τα μελη 1050 kg, ετσι δεν ειναι?


Πιθανότατα ναι από εμένα να την πήρατε.(οι τιμές μας αφορούν 1000 kg). Θυμίστε μου για ποια περιοχή μιλάμε!!!




Δηλαδη ειναι 1000kg και οχι 1050? Εδεσσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39449 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Stavros1979 έγραψε:

giogud έγραψε:

Stavros1979 έγραψε: Η τιμη που πηρα για το ameco ειναι για 300€ για παλετα+2 σακια, 1005 kg δηλαδη.
Την τιμη για το biotherm την πηρα απο εσας 295€ για τα μελη 1050 kg, ετσι δεν ειναι?


Πιθανότατα ναι από εμένα να την πήρατε.(οι τιμές μας αφορούν 1000 kg). Θυμίστε μου για ποια περιοχή μιλάμε!!!




Δηλαδη ειναι 1000kg και οχι 1050? Εδεσσα

Όπως σας είπα και το πρωί, για 3 τόνους, δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς την μεταφορά και η τιμή λόγο μεταφορικής είναι στα 295€ ο ΤΟΝΟΣ παραδοτέα στο σπίτι σας.
Μονάδα μέτρησης, παλέτα, δεν υπάρχει. :) :) :)
Για μεγαλύτερη ποσότητα όπου και θα μπορούσαμε να έρθουμε με δικά μας μέσα, θα κάναμε κάτι καλύτερο.(κάποιος άλλος ενδιαφερόμενος δεν υπάρχει για να μοιραστείτε τα μεταφορικά;)

Σημ.: Όταν διαβαστούν από τον ενδιαφερόμενο, καλό θα ήταν οι λεπτομέρειες να διαγραφούν από τους admin.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39462 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

giogud έγραψε:

Stavros1979 έγραψε:

giogud έγραψε:

Stavros1979 έγραψε: Η τιμη που πηρα για το ameco ειναι για 300€ για παλετα+2 σακια, 1005 kg δηλαδη.
Την τιμη για το biotherm την πηρα απο εσας 295€ για τα μελη 1050 kg, ετσι δεν ειναι?


Πιθανότατα ναι από εμένα να την πήρατε.(οι τιμές μας αφορούν 1000 kg). Θυμίστε μου για ποια περιοχή μιλάμε!!!




Δηλαδη ειναι 1000kg και οχι 1050? Εδεσσα

Όπως σας είπα και το πρωί, για 3 τόνους, δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς την μεταφορά και η τιμή λόγο μεταφορικής είναι στα 295€ ο ΤΟΝΟΣ παραδοτέα στο σπίτι σας.
Μονάδα μέτρησης, παλέτα, δεν υπάρχει. :) :) :)
Για μεγαλύτερη ποσότητα όπου και θα μπορούσαμε να έρθουμε με δικά μας μέσα, θα κάναμε κάτι καλύτερο.(κάποιος άλλος ενδιαφερόμενος δεν υπάρχει για να μοιραστείτε τα μεταφορικά;)

Σημ.: Όταν διαβαστούν από τον ενδιαφερόμενο, καλό θα ήταν οι λεπτομέρειες να διαγραφούν από τους admin.


Παιδιά, υπάρχουν τηλέφωνα και e-mail!!!
Όχι εδώ μέσα τέτοια ζητήματα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39743 από oddios
Απαντήθηκε από oddios στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ενημέρωση για τo χρηματιστήριο pellet, προσπαθώ ακόμα να ξεζαλιστώ.... german pellet 72 σακια παραδοτέα σπίτι 439....

www.pelletshome.com/pellet-prices-germany εδώ μπορείτε να δείτε πόσο είναι η μέση τιμή πώλησης πελετ στη γερμανία , αντε να είναι και 20% παραπάνω στη λιανική τους....
΄

πως γίνεται γερμανικό πελλετ να φτάνει στη πόρτα μου +150% παραπάνω δε καταλαβαίνω, γράφω στο κούτελο "μπρούκλης"???? (κάτι άλλο γράφει αλλά δεν επιτρέπεται....) η απορία ισχύει και όλα τα υπολοιπα -αυστριακα, ρουμάνικα, κτλ- πελετ....

κοιτάξτε και τη διαφορά τιμής καλοκαίρι - τώρα, 16€, κάντε και τη σύγκριση με τις τιμές που ζητούσαν οι εδώ εμποροι το καλοκαίρι και τι ζητούν τώρα !!

Ζήτω η ελληνική επιχειρηματικότητα!! ακόμα περιμένω τα καράβια με το πέλετ που έλεγαν κάποιοι πριν κανα χρονο......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.679 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ