Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169949 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Jole έγραψε: Πάντως μετά από τρεις καθαρισμούς του λέβητα, είναι σίγουρο πια πως η φετινή παρτίδα του Alfawood A2 (πράσινο), έχει χωρίς υπερβολή 50% παραπάνω στάχτη, καμία σχέση με τους προηγούμενους 5 χειμώνες...
Η θερμογόνος πολύ καλή, χωρίς κλιγκερ αλλά η στάχτη πολύ...

Ναι φιλε μου ακριβώς οπως τα λες πολυ στάχτη φέτος το Alfawood2 α2

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169955 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

VOSDOGIAN έγραψε:

Jole έγραψε: Πάντως μετά από τρεις καθαρισμούς του λέβητα, είναι σίγουρο πια πως η φετινή παρτίδα του Alfawood A2 (πράσινο), έχει χωρίς υπερβολή 50% παραπάνω στάχτη, καμία σχέση με τους προηγούμενους 5 χειμώνες...
Η θερμογόνος πολύ καλή, χωρίς κλιγκερ αλλά η στάχτη πολύ...

Ναι φιλε μου ακριβώς οπως τα λες πολυ στάχτη φέτος το Alfawood2 α2


Τα χάλια της η "νέα" παλέτα του Alfawood A2 (πράσινο).Τα υπολείμματα ενός 15κίλου σακιού.
(Ημερομηνία παραγωγής: 29/07/2019 17:39)


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169956 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Johnpropoman έγραψε:

Johnpropoman έγραψε:

Jole έγραψε: Χρόνια πολλά σε όλους!!!
Εγώ εδώ κ 5 χρόνια σταθερά καίω το alfawood A2.
Φέτος για πρώτη φορά έχω πολύ περισσότερη στάχτη σε σχέση με άλλες χρονιές, έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι ανάλογο;;


Καλημέρα 2020,και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους!!! :) :) :)
Το ίδιο ισχύει και σε μένα (7'έτος που καίω και το alfawood A2.
Επίσης οι φετινές διαστάσεις της σακούλας δεν είναι καθόλου
βολικές για την αποθήκη μου,αποθήκευσα πέντε (5)παλέτες αντί για
έξι(6) άλλες χρονιές.-


Καλημέρα!!! :)
Φίλε t....s ,αγοράζω το δικό σας Α2 για 7'έτος.
Η ποιότητα του φετινού είναι από τις χειρότερες,πολύ περισσότερη και "βαριά" στάχτη σε σχέση με άλλες χρονιές καθώς και κλίγκερ. Το Α1 το έκαψα πριν 2'χρόνια και δεν το ξαναπαίρνω με τίποτα (απαράδεκτο για Α1).
Όσο αφορά τα μετρητά Ευρωπουλάκια ας ψάξεται να τα πάρετε από άλλες πιο εύπορες "τάξεις (οι οποίες φυσικά και δεν καίνε Pellet).
Για Φορτίο 20+ τόνων ούτε λόγος γι'αυτό βολεύομαι με το δικό σας το alfawood A2 με ότι συνεπάγεται αυτό.-


Η επιβεβαίωση των παραπάνω με φωτογραφία!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169960 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
εγω κλιγκερ δεν έχω αλλά με το τελευταίο Α2 ,παλέτα 6/2019 μου μπλοκαρε δυο φορές ο κοχλίας. Δεν εριχνε πέλλετ και γενικα τον βλεπω ζορίζεται. Τυχαίο? δεν ξερω θα το παρακολουθήσω. ίσως τον καθαρίσω μηπως επιασε πριονίδι.Αλλα στη προηγούμενη δούλευε μια χαρα.
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by tssotiris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169961 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Είναι πολύ σκληρό το Pellet και σε μένα ζορίζεται .Ακούγετε που σπάει μερικά ο κοχλίας.
Επίσης είναι πολύ "βρόμικο" αν το ανακατέψεις λίγο με τα χέρια σου αφήνει μια υφή γλοιώδη
και τα χέρια σου μαυρίζουν.
Χάλια κατάσταση φέτος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170105 από antonisbv
Απαντήθηκε από antonisbv στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
να συνεισφέρω κ εγώ την εμπειρία μου μέχρι στιγμής..Ολκληρώνοντας τον 3ο τόνο καύσης του GruneHolz ENplus A1 της alfawood σε λέβητα έχω να αναφέρω οτι το φετινο pellet ειναι επιεικώς απαράδεκτο,γεμάτο σκόνη και θρυμματισμένα καψάκια.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα αρχικά ο κοχλιας να εχει βυθιστει στη σκόνη και μην τροφοδοτεί με όση ποσότητα πελλετ πρέπει τον καυστήρα και συνεπακόλουθο αυτού ήταν η πολύ μεγάλη κατανάλωση χωρίς να έχω ζεστη.Ευτυχώς την πονηρεύτηκα νωρίς τη δουλειά και καθάρισα σιλό και κοχλία..Μιλάμε λές και είχε ποταμίσια άμμο όταν τον τίναξα.Ενημέρωσα τον προμηθευτή μου-του είχαν κάνει αρκετοί παράπονα- και τους πήρε μπροστά μου τηλέφωνο δίχως αυτοί να παραδέχονται οτιδήποτε.Πράγματι μετά τον καθαρισμό είδα μεγάλη διαφορά στην απόδοση και στην κατανάλωση αλλά 2-3 φορές έχει αποτύχει να κάνει έναυση ο καυστήρας επειδή μπουκώνει από τη σκόνη και τα μικρά κομματακια.λυνω το σπιράλ βάζω σκούπα τα ρουφάει και μετά όλα καλά ,αλλά αυτό δεν είναι λύση.ΠΛηρώνουμε Α1 για να παίρνουμε Α1 και όχι να κάνουμε τους μαθητευόμενους μάγους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.517 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ