Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165954 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

dimlyk έγραψε: αφορουσε μονο την λαρισσα και ηταν ολιγοημερη ...καλουτσικο πελλετ με παρα πολη σκονη ομως
αλλα για το 245-250 που αναφερεται θα μου επιτρεψετε ναχω τις αμφιβολιες μου γιατι η διαφορα του 30% ειναι πολυ μεγαλη ...σχεδον οσο η τιμη πωλησης του πελλετ απ το εργοστασιο και μιλαμε παντα για το συγκεκριμενο με την πολιτικη που εχει δειξει η συγκεκριμενη εταιρια ...

βρε αγριεμενο νιατο χαλαρωσε λιγο...τα καραβια βουλιαζουν η απο ατυχημα η ...επειδη τα βουλιαζουν ;)

εξακολουθεί να υπάρχει και σε Θεσσαλονίκη και σε Λάρισα. Δεν είναι ολιγοήμερη προσφορά (μου το είπε και η ταμίας) διότι αυτή είναι η τιμή από τον Οκτώβριο.
Δεν έχει πολλή στάχτη ,τουλάχιστον λίγο λιγότερη από το alfawood a2 το οποίο κάιω (to alfawood) από το 2014 , και παρόμοια συμπεριφορά σε καύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165955 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

dimlyk έγραψε: αφορουσε μονο την λαρισσα και ηταν ολιγοημερη ...καλουτσικο πελλετ με παρα πολη σκονη ομως
αλλα για το 245-250 που αναφερεται θα μου επιτρεψετε ναχω τις αμφιβολιες μου γιατι η διαφορα του 30% ειναι πολυ μεγαλη ...σχεδον οσο η τιμη πωλησης του πελλετ απ το εργοστασιο και μιλαμε παντα για το συγκεκριμενο με την πολιτικη που εχει δειξει η συγκεκριμενη εταιρια ...

βρε αγριεμενο νιατο χαλαρωσε λιγο...τα καραβια βουλιαζουν η απο ατυχημα η ...επειδη τα βουλιαζουν ;)

Ρε παιδιά γιατί τέτοια αμφισβήτηση. Σας είπα ότι είμαι έμπορος; Σας είπα ότι έχω σβαι;
απλά πήγα σε μαγαζί, μου είπε αν πάρεις τσουβαλι θα το πληρώσεις 5 ευρώ , αν πάρεις τόνο θα το πληρώσεις 300 ευρώ , το καλοκαίρι θα το πάρεις 245-250 . Ναι με απόδειξη και παράδοση στο πεζοδρόμιο ,στα Τρίκαλα. Η επιχείρηση είναι στα Τρίκαλα.
Όχι τέτοια εσωστρέφεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165959 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η τιμή των 245€/τόνος είναι χωρίς ΦΠΑ όσο αφορά το συγκεκριμένο πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165962 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε: Η τιμή των 245€/τόνος είναι χωρίς ΦΠΑ όσο αφορά το συγκεκριμένο πέλλετ.


ε τότε λύσε μου μία απορία, η τιμή στο alfawood a2 264,6 η παλέτα 1080 κιλά είναι με ΦΠΑ ή χωρίς. Γιατί την προγούμενη εβδομάδα αγόραζα 303 ευρώ.(40 ευρώ η παλέτα δεν το λες και λίγο,εκτός αν είναι από αυτό που η παραγωγή του έχει λιγότερο κόστος πχ καλοκαιρινο χωρίς ξηραντήρια κλπ κλπ)
Στο σβάι λοιπόν 300 ευρώ η παλέτα τώρα 250 ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. (κανε αναγωγή το παράδειγμα με τα μποτάκια)
;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165967 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Συγκρίνεις Α1 πέλλετ με Α2. Και το Α1 της σβαιχοφερ το συγκεκριμένο Α1 που είναι ότι πιο ακριβό.

Το εργοστάσιο της ΑΛΦΑ είναι στο Νευροκόπι και έχει σε όλη την Ελλάδα εγκαταστάσεις. Το άλλο έχει τα διπλά μεταφορικά.

Η τιμή είναι χωρίς ΦΠΑ.3,65€/ τσουβαλι δεν υπάρχει ούτε ως αναφορά πουθενά στις 500 σελίδες εδώ μέσα. Απόδειξη δεν πήρες. Αν πήρες που αμφιβάλλω γιατί λες όλο ψέματα και κάνει μπαμ ήταν δημιουργική λογιστική του εμπόρου.

Σε προκαλώ εσένα και τον ιδιοκτήτη/εμπορα να προσταρετε τα παραστατικά αγοράς και πώλησης. Δεν θα το κάνετε γιατί η τιμή είναι χωρίς ΦΠΑ. Μπήκες εδώ να το παίξεις γαμάτος και να δυσφήμισεις ελληνική επιχείρηση. Μετά τα γυρισες όταν σε στρίμωξα στα σκοινιά.

Καλή συνέχεια
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165993 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

θα το βρείτε εδώ
www.hellabiom.gr/wp-content/uploads/2017...BA%CE%AC_Pellets.pdf


να ληφθεί υπόψιν και η οικονομική κατάσταση των ελλήνων
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.535 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ