Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165897 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε: Ήταν ένα παιδί εδώ. Ο Γιώργος. Έμπορας. Καθόταν έγραφε με τις ώρες. Έντιμος φαινόταν. Σίγουρα ήταν. Κάτι τύποι σαν και σένα πρέπει να το έκλεισαν. Ο πρώτος δυνατός έμπορας πέλλετ στην Ελλάδα. Ίσως και ο πρώτος που έφερε αυστριακό. Μπαίναμε εδώ μέσα που λες και του κάνανε πόλεμο. Για ένα δεκαρικο. Μόνο εγώ έλεγα καλά λόγια και ας μην είχα ψωνίσει ποτέ. Με είχαν βγάλει ότι είμαι το 2ο προφίλ του. Τόσο απίστευτο τους φαινόταν ένας άνθρωπος να έχει άλλη άποψη από το σανο που είχαν στο κεφάλι τους. Όλοι αυτοί έφυγαν από το φόρουμ.....


O Γιώργος και η hellenicecofuel συνεχίζει να λειτουργεί απλά δεν πουλάει λιανική εδώ και 2-3 χρόνια.
Εδώ σταματησε να γράφει μετά την κόντρα με την Zarisecoenergy αν θυμάσαι.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165905 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε: Δεν θα το συνεχίσοω γιατί βαριέμαι.

  • πολύ καλή η μη συνέχεια
Όποιος λέει ψέματα και γκρίνιαζει δεν έχει μόρφωση. Μου κάνετε μαθήματα ελληνικών. Χρεοκοπία λέγεται.
Στο χρέος αναφέρεται. Με ο γράφεται.
σωστά (πρέπει να ψάχνατε ώρα)
αυτό να το πείτε στα κίτρινα γιλέκα ,αυτές τις ημέρες ,θα σας πάρουν σοβαρά (για την γκρίνια)
οκ παραδίνομαι με πιάσατε να ψεύδομαι

Θέλω 5000 τόνους πέλλετ στην τιμή των 250€ με ΦΠΑ . Επειδή θα πάρω και τόση ποσότητα θα μου κόψεις και ενα 10ρικο. 240 δηλαδή με Φ.Π.Α . Και γιατί να πάρω από εσένα και να μην πάρω κατευθείαν από το εργοστάσιο; 200€ δηλαδή θα μου βγει με ΦΠΑ. Άντε να πω 220-240 στην χειρότερη.

Θα μπορώ να προμηθευσω όλη την Ελλάδα ως χονδρεμπορας
( δεν υπάρχει έμπορας)
αφού φέτος δεν έχω δει πουθενά τιμή κάτω από 5€/τσουβαλι. Θα βγάζω 100€/τόνο.

Θα βγάλω δηλαδή 50.000€. Θα σου δώσω και ένα τάλιρο να πεις καφέ . 5000€ εννοώ.

Τα λεφτά αύριο στην τράπεζα.
?????????? δεν κατάλαβα αλλά πάμε παρακάτω

Ήταν ένα παιδί εδώ. Ο Γιώργος. Έμπορας. Καθόταν έγραφε με τις ώρες. Έντιμος φαινόταν. Σίγουρα ήταν. Κάτι τύποι σαν και σένα πρέπει να το έκλεισαν. Ο πρώτος δυνατός έμπορας πέλλετ στην Ελλάδα. Ίσως και ο πρώτος που έφερε αυστριακό. Μπαίναμε εδώ μέσα που λες και του κάνανε πόλεμο. Για ένα δεκαρικο. Μόνο εγώ έλεγα καλά λόγια και ας μην είχα ψωνίσει ποτέ. Με είχαν βγάλει ότι είμαι το 2ο προφίλ του. Τόσο απίστευτο τους φαινόταν ένας άνθρωπος να έχει άλλη άποψη από το σανο που είχαν στο κεφάλι τους. Όλοι αυτοί έφυγαν από το φόρουμ.....

Τα ίδια κάνεις και εσύ επίτηδες. Δεν υπάρχει 250€ με ΦΠΑ . Αυστριακό.
Εγώ έγραψα μια ανάλυση και μου λέτε για το Γιώργο? οκ

Άσε τον Σμιθ που διάβασες για αυτόν στην τρίτη λυκείου και ποτέ άλλοτε .
κάτσε να ασκεφτώ πότε ήταν????

Λες δεν υπάρχει εποχικότητα. Σώπα. Ρε τι μας λες; Που το γράφει αυτό;
Υπάρχουν προσφορές λόγω εποχικότητας ,για να πιαστούν οι στόχοι , αλλά δενΕΠΑΝΑΛΜΒΑΝΩ ΔΕΝ αλλάζουν το κόστος

Όχι το εργοστάσιο δεν πληρώνει πιο φτηνά τους εργαζόμενους αλλά όπως έχει πει ο Νασικας και ο καθενας που παράγει πέλλετ το καλοκαίρι δεν έχει κόστος ξήρανσης. Είναι ξερά τα ξύλα γιατι είναι όλη μέρα στον ήλιο και όχι όλη μέρα να βρέχονται.
τα κομμένα από καιρό ή τα φρεσκοκομμένα? Έχετε πάει εξωτερικό στο βορρά ; Ο Κος Νασίκας λέει αλλά πρέπει και ο άλλος να βάλει λίγο το μυαλό του. Φέτος ειδικά που δεν έβρεξε το καλοκαίρι έ;

Επίσης μπορεί να στο πουλάει και κάτω του κοστους το μαγαζι το παπούτσι το ορειβατικό το καλοκαίρι για να αποκτήσει κεφάλαια κίνησης και χρηματοροες. Μην κάνω άλλες αναλύσεις είσαι εκτός οικονομικής επιστήμης εξάλλου.
Διαβάζοντας την παραπάνω παράγραφο ελπίζω να μην έχετε επιχείρηση

Η Ρουμανία είχε θέμα με τα ξύλα φέτος όπως είπε ο κ.Νασικας από το καλοκαίρι. Η συγκεκριμένη εταιρεία το μεγαλύτερο.
Ωπ συμφωνήσαμε

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα αύξηση τιμών πρώτων υλών και άρα στο πέλλετ.
Ωπ πάλι

Αλλά όχι εσύ ο έξυπνος βρήκες 250€ με ΦΠΑ.
ναι το καλοκαίρι θα πάρω από αυτό εκτός αν βρω άλλο πιο φτηνό!!!!!!!!!

Ούτε το Α2 της ΑΛΦΑ δεν κάνει τόσο αλλά όχι εσύ βρήκες Α1 αυστριακό.
Παρεμπιπτόντως σήμερα έχει 245 Φοβερό έ;
αν δεν υπήρχαν παράπονα και γκρίνια θα έπεφτε ;
το έίχα αγοράσει 280

Πόσο μπροστά είσαι;
Πολύ όμως!!!!!!

Για λυπηση.
και εδώ συμφωνούμε

Καλή συνέχεια


και μια συντομη ιστορία για εμπλουτισμό γνώσεων. Πριν κάποια χρόνια υπήρξα υπεύθυνος χοντρικής σε μεγάλη αλυσίδα SM. Όταν έβγαζα λοιπόν τιμές ( θεωρητικά κάτω του κόστους για τους άλλους ,υπόλοιπους έμπορους ,ή έστω έτσι νόμιζαν ) ποτέ δεν έπεφτα κάτω από ένα ποσοστό 10% κερδοφορίας.
Αυτά

Εγώ θα ασχοληθώ ξανά αν υπάρξει απάντηση! δεν βαριέμαι

ΥΓ δεν απάντησα γιατί θέλω να κάνω επίδειξη γνώσεων , αλλά όπως προσπαθώ να μην προσβάλλω κανέναν με το γράψιμό μου , έτσι απαιτώ το ίδιο και από τους άλλους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": thomas, PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165914 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Όχι δεν έψαχνα ώρα για την λέξη χρεοκοπία γιατί δεν είμαι δημοσιογράφος της οικονομικής επιστήμης όπως εσείς.

Παρακαλώ ενημερώστε τα μέλη του φόρουμ που υπάρχει αυστριακό πέλλετ με ΦΠΑ στην τιμή των 245€/τόνος.

Θέλω να αγοράσω 2 νταλίκες σήμερα.

Ευχαριστώ

Υ.Γ Σε ποια χρεοκοπημένη αλυσίδα σούπερ μάρκετ παριστάνατε τον οικονομικό διευθυντή;

Υ.Γ Έχω δει άπειρους μπακαληδες να χρεοκοπούν επειδή ακριβώς δεν ήξεραν πού πάν τα τέσσερα και είχαν τύπους σαν και εσάς σε θέσεις ευθύνης. Ο μεγάλυτερος μπακάλης της Ελλάδας συγκεκριμένα. Ο Μαρινόπουλος. Δουλεύατε με 10%? Με 7% επιτόκιο δανεισμόου ε; Κατάλαβα, δεν χρειάζεται να πείτε αλλά. Είστε guru...
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165920 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
:huh: :huh: :huh: :huh:
Αυτός που έρχεται σε αφόρητα δύσκολη θέση , είμαι εγω,
Τρέφων απεριόριστη εκτίμηση και στους δύο.

Πρόκειται για ατέρμονα συζήτηση αδελφοί μου.
Ας κλείσει εδώ.
(ε ρε ...και σκάσει μύτη τωρα κι ο Γιώργος ...Ευτυχως δεν το είδε ο έτερος φίλος μου) :silly: :silly:

ΚΑΛΟ ΠΣΚ


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165927 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε: Όχι δεν έψαχνα ώρα για την λέξη χρεοκοπία γιατί δεν είμαι δημοσιογράφος της οικονομικής επιστήμης όπως εσείς.

Παρακαλώ ενημερώστε τα μέλη του φόρουμ που υπάρχει αυστριακό πέλλετ με ΦΠΑ στην τιμή των 245€/τόνος.
δεν με διαβάζετε ,είπα : ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ

Θέλω να αγοράσω 2 νταλίκες σήμερα.

Ευχαριστώ

Υ.Γ Σε ποια χρεοκοπημένη αλυσίδα σούπερ μάρκετ παριστάνατε τον οικονομικό διευθυντή;
Πότε το έγραψα αυτό;
μα με τον Γεωργιάδη έχω ανοίξει συζήτηση;


Υ.Γ Έχω δει άπειρους μπακαληδες να χρεοκοπούν επειδή ακριβώς δεν ήξεραν πού πάν τα τέσσερα και είχαν τύπους σαν και εσάς σε θέσεις ευθύνης. Ο μεγάλυτερος μπακάλης της Ελλάδας συγκεκριμένα. Ο Μαρινόπουλος. Δουλεύατε με 10%? Με 7% επιτόκιο δανεισμόου ε; Κατάλαβα, δεν χρειάζεται να πείτε αλλά. Είστε guru...

Πριν κάποια χρόνια υπήρξα υπεύθυνος χοντρικής σε μεγάλη αλυσίδα SM. Όταν έβγαζα λοιπόν τιμές ( θεωρητικά κάτω του κόστους για τους άλλους ,υπόλοιπους έμπορους ,ή έστω έτσι νόμιζαν ) ποτέ δεν έπεφτα κάτω από ένα ποσοστό 10% κερδοφορίας.
το παραπάνω έγραψα εγώ. Αν θέλετε να αναλύσουμε τον λόγο που δεν υπάρχει πλέον Μαρινόπουλος να το συζητήσουμε σε άλλο νήμα. Αν ο κόσμος δίνει επιτοκιο 5% για σπίτι και ο Μαρινόπουλος 7% οκ έτσι είναι αν έτσι πιστεύετε. Αν ακόμα πιστεύετε ότι στην αλυσίδα που ήμουν βγάζαμε όλα μας τα προιόντα (6000-7000 κωδικούς) σε προσφορά κάθε ημέρα με κέρδος 10% οκ έτσι είναι αν έτσι νομίζετε.
Κάποια στιγμή μπορoύμε να συζητήσουμε αν θέλετε και με πόση έκπτωση αγοράζουν οι αλυσίδες επώνυμα προιόντα.


Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165928 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε: :huh: :huh: :huh: :huh:
Αυτός που έρχεται σε αφόρητα δύσκολη θέση , είμαι εγω,
Τρέφων απεριόριστη εκτίμηση και στους δύο.

Πρόκειται για ατέρμονα συζήτηση αδελφοί μου.
Ας κλείσει εδώ.
(ε ρε ...και σκάσει μύτη τωρα κι ο Γιώργος ...Ευτυχως δεν το είδε ο έτερος φίλος μου) :silly: :silly:

ΚΑΛΟ ΠΣΚ


Κύριε Νασίκα
ο μόνος λόγος που μπήκα σε αυτή τη συζήτηση είναι ο παρακάτω
Μετά λέμε γιατί χρεοκόπησε η Ελλάδα με τον κάθε μπακάλη....

Ο άλλος είναι στο εμπόριο τόσα χρόνια και κάνει υπολογισμούς τιμή αγοράς στο εργοστάσιο (άνευ μεταφορικων) και δεν υπολογίζει κόστος αποθήκευσης και διάθεσης/διαφημισης εργαζόμενους κλπ

Άντε πάρε το Αυστριακό 250€(χώρις ΦΠΑ ξεκάθαρα) και μην έρχεσαι να κραξεις

έχω συνηθίσει σε άλλο επίπεδο συζήτησης ,τι να κάνω;
παρόλα αυτά σεβόμενος εσάς ,εγώ σταματάω εδω.
εξάλλου δεν βγαίνει άκρη όταν γνωρίζεις φήμες και όχι γεγονότα.
ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.414 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ