Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163937 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε: Ο μικρός αδερφός μου ο Στέλιος δεν ασχολείται καθόλου με το πέλλετ. Δεν γεμίζει ποτέ, δεν έρχεται να κουβαλήσει τσουβάλια κλπ. Έχουμε τσακωθεί βράδια που είχε μείνει από πελλετ ο λέβητας.

Τώρα λοιπόν θυμήθηκα που είχαμε κλασσικά μια κουβέντα πέρσι στο τραπέζι το βράδυ και λέγαμε για τιμές και από που να πάρουμε και πετάγεται το μικρό και λέει "ο Βασίλης προχτές μου είπε ότι πήρανε ένα πέλλετ από την Τρίπολη" Ποιο του λέω το bioalten ? Όχι μου λέει αλλιώς το λέγανε κάτσε να ρωτήσω.

Στέλνει στο messenger στον φίλο του (πως το έπαθε και ασχολήθηκε απορώ) και του λέει planet και του στέλνει φώτο το τσουβάλι. Να δω του λέω . Ρε πάτε καλά και οι 2 του λέω; Αγγλικά δεν ξέρετε δεν βλέπετε που λέει ότι είναι Βουλγάρικο; Ε δεν ξέρω μου λέει έτσι μου είπε παρατάμε.

Και επειδή πήρα ρώτησα τον τύπο με το "τριπολιτσιώτικο" με αφορμή την συζήτηση που κάνουμε εδώ μου είπε κάτι παρόμοιο με τον shamman. Ότι δηλαδή του είπε ο έμπορας μην κοιτάς την σακούλα, πουλάει στους Βούλγαρους και βάζει την φίρμα τους και επειδή του τέλειωσαν οι δικές του παλέτες γιατί έχει μεγάλη ζήτηση μας έστειλε αυτό αλλά "σε διαβεβαιώνω είναι από Τρίπολη, γράφει βουλγάρικο αλλά είναι Τρίπολης"

Δεν νομίζω να τα βγάζουμε από το μυαλό μας όλα αυτά. Εξάλλου δεν έχουμε κάποιο όφελος.

Έχει πολύ λογική αυτό που λέει ο shamman και σας καταθέτω και την δική μου ιστορία.

Αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα η τιμολογιακή πολιτική. Πιο φτηνά 1000κμ μακριά και πιο ακριβό Τρίπολη; Και εντάξει θα πει κανείς, θέλει να μπει στην Βόρεια Ελλάδα και πουλάει φτηνά για να γίνει γνωστός. Γιατί εκεί πωλείται το 90% του πελλετ στην Ελλάδα.

Ο Βούλγαρος με το planet πως πουλάει τόσο φτηνά στην Νότια Ελλάδα, 30€/τόνος πιο κάτω από το 2ο φτηνότερο βουλγάρικο που έρχεται με νταλίκα απευθείας από Βουλγαρία;

Θέλει να μπει στην "ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΟΡΑ" της Νότιας Ελλάδα στα 40 άτομα που καίνε πέλλετ εδώ "χάμου" ? Γιατί τόσοι είμαστε...

Θα ρωτήσω και αλλού , έχω κάτι υπόψιν....

Υ.Γ τι είναι το λάστιχο;
Υ.Γ2 Ο τύπος μου είπε ότι το είχε πάρει 220€/τόνο. Του λέω από το εργοστάσιο; Όχι από έμπορα μου απάντησε....



Καλημέρα λάστιχο είναι η μακέτα που μπορεί να φτιάξει οποιοσδήποτε που κολάει στο σακί και να γυρνάει απο εργοστάσιο σε εργοστάσιο και να τυπώνει την ίδια μάρκα σε όποιο εργοστάσιο του κάνει την καλύτερη τιμή δλδ πηγαίνω στην Βουλγαρία και τυπώνω μπιοαλτέν και το πουλάω στη Βόρεια Ελλάδα όσο και στη νότια.
Δεν πυροβολούμε κανένα εργοστάσιο αλλά δεν γουστάρω να με κοροιδεύουν κιόλας !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163943 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ενας παλιός έμπορος φρουτων, όταν σε μια δουλειά ήταν fifty- fifty αμφίβολα τα καθαρά αποτελέσματα (πχ αγορά- αποθήκευση μήλων απο Πύργους Έδεσσας και πωληση τον Χειμώνα) - έλεγε την φράση. "3-2 ισοπαλία αυτη η δουλειά"
3-2 ισοπαλία και τούτο με τα σακιά. Απο την μία έπεσαν μπηχτές - απο την άλλα έμμεση διαφήμιση...

- Η φετεινή αναστάτωση με τις λίγο ακριβότερς τιμές πέλλετ οδεύει προς το τέλος της.
Η επιτροπή στο Κοινοβούλιο της Ουκρανίας έδωσε χθες το αρχικό πράσινο φως για άρση του εμπάργκο εξαγωγής ακατέργαστης ξυλείας.
en.interfax.com.ua/news/economic/529186.html
Εδω ενα αρθρο που έχει απόψεις των δυο πλευρών
www.stalkerzone.org/poroshenko-gave-the-...-forests-of-ukraine/


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163944 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε: Απο την μία έπεσαν μπηχτές - απο την άλλα έμμεση διαφήμιση...


Κύριε Κώστα,επειδή είμαι ένας από τους εξαπατημένους της athens-pellet.gr,έχοντας πληρώσει παλλέτα Hot Sticks προκαταβολικά χωρίς να την δω ποτέ (αυτή η οικονομική αστυνομία με τόσες καταγγελίες και με τους τραπεζικούς λογαριασμούς των παραληπτών ,τι κάνει 2-3 χρόνια ???) , βλέποντας πρώτον 3 διαφορετικές σακούλες και δεύτερον πληρώνοντας σχετικά ακριβά το εν λόγο προϊόν γιά την Αθήνα
θα το σκεφτώ διπλά και τριπλά να ρίξω 1000 + € και δεύτερη φορά.
Επαναλαμβάνω αυτό που κάνει ζημιά στο προϊόν που λέγετε πέλλετ είναι και θα είναι οι κατα τόπο έμποροι.
Γι αυτό κάποτε θα τους σιχτιρίσω και θα γίνω και εγώ πελάτης-πρόβατο στις μεγάλες αλυσίδες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163955 από antonioxiras
Απαντήθηκε από antonioxiras στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κάνεις σε σόμπα το Sunny Tera Pellet;;; βρήκα παλέτα με 220 ευρώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163959 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

antonioxiras έγραψε: Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κάνεις σε σόμπα το Sunny Tera Pellet;;; βρήκα παλέτα με 220 ευρώ...

Κάηκε ολοσχερώς πριν 2 χρόνια το εργοστάσιο - και πέρυσι δεν είχε κτιστεί - όταν πέρασα απο την περιοχή.
Ποιός έμπορος το πουλάει ?


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163960 από antonioxiras
Απαντήθηκε από antonioxiras στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε:

antonioxiras έγραψε: Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κάνεις σε σόμπα το Sunny Tera Pellet;;; βρήκα παλέτα με 220 ευρώ...

Κάηκε ολοσχερώς πριν 2 χρόνια το εργοστάσιο - και πέρυσι δεν είχε κτιστεί - όταν πέρασα απο την περιοχή.
Ποιός έμπορος το πουλάει ?


Ένας γνωστός στην περιοχή μου θα φέρει μια νταλίκα από Βουλγαρία με 25 παλέτες(από 220 ευρώ), αλλά αυτός θέλει μόνο 15 και της υπόλοιπες της μοιράζει...
Το θέμα είναι, είναι καλό σαν πελλετ; έχω σόμπα πελλετ όχι λέβητα...
Last edit: 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν by antonioxiras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.553 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ