Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161401 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
PRAKTIKER ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ www.praktiker.gr/c/kaysimi-yli-557

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161706 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η ενημέρωση που έχω απο διάφορες πηγές είναι οτι υπάρχει τάση για αύξηση στις τιμές. Στην Βουλγαρία είχαμε μια αυξηση στο ρευμα 10% και θα γίνει και αλλη μία 30% οι οποίες επηρρεάζουν και τις τιμές των pellet. Γενικότερα οσοι είναι να προμηθευτείτε μη το αφήνετε πολύ. Αν υπάρξει και βαρύς χειμώνας τότε θα ψάχνουμε για pellet ή θα είναι καλυτερα να καίμε πετρέλαιο με τις τιμές που θα υπάρξουν.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giova

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161707 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Φίλε μου το alfa wood 2 έχει όντως αρκετή στάχτη ( όχι όμως πολύ, στο δικό μου λέβητα όμως ). Αν θέλεις κάποια ρύθμιση, ας απαντήσει κάποιος ειδικώτερος από εμένα.

Θα ήθελα επ' ευκαιρία να κάνω και μία σύγκριση σε pellet που έχω κάψει στον δικό μου λέβητα ( termodynamik 40 W ).
α) Το αλήστου μνήμης creta pellet είχε πολύ θερμογόνο , αρκετή στάχτη αλλά έκαιγε μιά χαρά. Τουλάχιστον ήμουν τυχερός και δεν μου έφαγαν λεφτά οι..Κρητικοί... :angry:

β) HOLZ ENERGIE. Κορυφαίο pellet, ανοιχτόχρωμο, καλή συσκευασία, ελάχιστη στάχτη ( σαν πούδρα ). Αξιζε γιατί το είχα πάρει σε προσφορά όταν άνοιγε το leroy στο μαρούσι στα 3,60€ το σακκί. Οχι ότι δεν αξίζει αλλά για παραπάνω λεφτά δεν θα το αγόραζα....

γ) ALFA WOOD A2. Καλή καύση, σακκί που σκίζεται σχετικά εύκολα, αρκετή στάχτη. Το πήρα φέτος στα 3,29 το σακκί σε προσφορά από Praktiker

δ) ARCADIA A1. To πήρα φέτος από leroy σε προσφορά στα 3,38 το σακκί. Καλύτερο σaκκί από alfa wood , λιγώτερη στάχτη ( είναι Α1 ) και τα pellet είναι λίγο πιό μικρά σε μήκος και πιό ανοιχτόχρωμα από Alfa wood. Επίσης το σακκί του είναι πιό τετραγωνισμένο από του Alfa και αυτό με δυσκόλευσε λιγάκι στην αποθήκευση και στον χώρο που το βάζω. Σε καύση δεν είδα έντονη διαφορά.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων και ..διαφωνιών..Ολα αυτά βέβαια ισχύουν στον δικό μου λέβητα και στις δικές μου ρυθμίσεις ( ανεμιστήρας στα 3/5, αναμονή 80', 2' ρίχνει πέλλετ )

Επειδή ο λέβητάς μου καίει τα πάντα χωρίς πρόβλημα ( είμαι στον 4ο χρόνο ) θα προτιμώ το φθηνότερο από τα επώνυμα


Το παραπάνω επειδη εχει και τιμές το αφήνω και εδώ γιατί τα υπολοιπα μεταφέρθηκαν στο
energ.gr/index.php?option=com_kunena&vie...start=450&Itemid=384

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161902 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλημερα.τι γινεται με την ΑΛΦΑΓΟΥΝΤ?πουθενα πελλετ ?στην Λαμια στην αποθηκη τους εχουν να φερουν μου ειπε ο υπαλληλος πολυ καιρο και τους περνει τηλ (διοτι αυτος τα ακουει απο τους πελατες) και του λενε θα του στειλουν απο μερα σε μερα και αυτο γινεται αρκετο καιρο.ας βγει καποιος απο την εταιρια να ενημερωσει διοτι ετσι χανει αξιοπιστια προς τους καταναλωτες και χανουν πελατακια!!!!!!!!!!!!!!!επεισης εχουν παει το Α2 3.97Ε και το Α1 4,2Ο!!!!!!!!!!!!!!!!1 :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161904 από georgegk
Απαντήθηκε από georgegk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΑΣΕ ΚΩΣΤΑ, ΕΔΩ ΒΕΡΟΙΑ ΠΗΓΕ 4,30 ΤΟ Α1...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161933 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΓΙΩΡΓΟ εδω παει η κοροιδια συννεφο!ο αποθηκαριος(που δεν φταει φυσικα) αυριο περιμενω νταλικα !εδω και 10-15 μερες λεει το ιδιο!!!!!!!πολυ κακος προγραμματισμος.το καλοκαιρι δεν καιει πελλετ ο κοσμος!!!!!ετσι χανεται η αξιοπιστια και οι πελατες.οσο για την τιμη 3,49Ε Α2 πρακτικερ εδω 3.97

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.481 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ