Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159114 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αδερφέ σε Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.... Νόμιζα ότι με έκλεψε κ μου έφερε υποδεέστερη ποιότητα αλλά ευτυχώς... Δεν το έχω δοκιμάσει το πήρα για την νέα σεζόν....Έχω την ιταλική elledi cristal 8kw αεροθερμη... Αυτό με τις ρυθμίσεις δεν το γνώριζα θα το κοιτάξω όμως από την νέα σεζόν που θα την ξανα δουλέψω παντός με τα προηγούμενα σβαι και αλφαπελλετ το τζαμι αρχίζε να μαυρίζει από την πρώτη ώρα και μέσα σε ένα 10ωρο ισα που την έβλεπες την φλόγα.... Οπότε μάλλον θέλει κάποια ρύθμιση αν μου το κάνει και φέτος με το σβαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159115 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Υπάρχει περίπτωση το συγκεκριμένο πέλετ να αφορά βιομηχανική χρήση και όχι οικιακή;;
Οπως το μπλέ τσουβαλάκι της Alfawood.
Γι αυτό και η διαφορά στα kw/kgr???
Last edit: 6 Χρόνια 11 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159116 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φίλε Παπαδάκη αυτό αποκλείεται αν κοιτάξεις πιο προσεκτικά τις τιμές π.χ.( ash 0,5) που έχει το σακί του. Για ότι είναι γραμμένο στο σακί του κάθε παραγωγού έχει και τα πιστοποιητικά στο αρχείο του αλλιώς θα έχει πρόστιμο σε ότι θα αρχίσει η επίσημη έναρξη πώλησης.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159117 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μπορεί απλά να έχει αλλάξει χρώματα στο σακί η εταιρία. Η συσκευασία πάντως (το σχήμα και το χρώμα του πέλλετ) θυμίζει όντως το schweighofer.

Να σε ρωτήσω, πόσο το αγόρασες (και χοντρικά σε ποιά περιοχή της Ελλάδος); Ρωτώ, γιατί αν είναι εξωφρενικά πιο φτηνό, ίσως παίζει να είναι καμιά απατεωνιά.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159118 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Pri έγραψε: Μπορεί απλά να έχει αλλάξει χρώματα στο σακί η εταιρία. Η συσκευασία πάντως (το σχήμα και το χρώμα του πέλλετ) θυμίζει όντως το schweighofer.

Να σε ρωτήσω, πόσο το αγόρασες (και χοντρικά σε ποιά περιοχή της Ελλάδος); Ρωτώ, γιατί αν είναι εξωφρενικά πιο φτηνό, ίσως παίζει να είναι καμιά απατεωνιά.

Ορεστιάδα 220 χωρίς ΦΠΑ....παντως πλαγιά γράφει photo credit www.palazzeti.it δεν ξέρω αν παίζει κανα ρόλο αυτό στην συσκευασία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159119 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γιατί βρε παιδιά , αυτή τη περίοδο , δεν αγοράζεται Ελληνικά πέλλετ?
Τι πιστεύετε ότι δεν είναι αποδοτικά ή αφήνουν στάχτη και πετάτε τα χρηματά σας.
Εγώ νομίζω ότι τα Ελληνικά αυτή τη περίοδο είναι αποδοτικότερα και φθηνότερα, γιατί προσπαθούν για ποιότητα.
Δεν ξέρω τα πόσο πωλείται ο τόνος στη Β. Ελλάδα από Βουλγαρία και Ρουμανία αλλά εγχώριες παραγωγές υπάρχουν πολλές.
Και μάλιστα σε Α1.
Εμείς για του χρόνου σωθήκαμε από τον παραγωγό της eviapellet με 170 ευρώ στο σπίτι μας και είναι α1. Το συγκρίνω με το σβάι και αφήνει την ίδια ποσότητα στάχτης και μάλιστα με σταθερή φλόγα.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.496 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ