Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180187 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πάντως ο συγκεκριμένος είναι τίμιος. Για όσους δεν έχουν καταλαβει οι εικόνες που ανέβηκαν είναι απο το ίδιο του το website. Ο ίδιος δηλαδή ανέβασε αυτές τις φωτογραφίες για να δείξει την ποιότητα ξύλου που χρησιμοποιεί. Και δεν αναφέρει πουθενά πιστοποιήσεις Α1 ή Εν plus. ΄Μακάρι να ήταν όλοι οι επαγγελματίες έτσι. Μακάρι να παει μπροστά! Μπορεί να μήν είναι η ποιότητα πελλετ που θα χρησιμοποιήσω αλλά δεν μου λεει κανενα ψεμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180188 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
αναφερει στη σακουλα του... "κλαση Α1" ναι δε λεει πιστοποιηση :)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Manolis1978

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν - 1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180189 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

είναι εντυπωσιακή η φωτογραφία με την πρώτη ύλη του πελλετ που ανέβηκε από ελληνικό εργοστάσιο. Οκ ξυλα δείχνουν να είναι αλλά σίγουρα δεν είναι όπως τα περιέγραψαν οι επαγγελματίες του κλάδου το φθινόπωρο όταν έγραψα....γιατί τα ελληνικά πελλετ έχουν 2πλη τιμη φετος; ζήτησαν αύξηση τα δέντρα; όταν η 1η ύλη είναι ανακυκλώσιμα υλικά ,όταν δεν έχεις μεροκάματο υλοτομίας, εργαλεία υλοτομίας, μεταφορές από τα δάση στην πόλη γιατί 2πλη τιμη; οκ ανέβηκε το ρεύμα αλλά τόσο πολύ ώστε να πάει τα διπλα; Επισης ο κύριος αυτός τα δείχνει κ το λέει ότι είναι ανακυκλώσιμα, κανένα πρόβλημα, αυτά έχει. αλλά εργοστάσια που δεν έχουν φωτογραφικό υλικό; όταν αγόρασα 1η φορά όταν πρώτο ήρθε το πελλετ Ελλάδα είχα πάρει ένα σκούρο καφέ πελλετ που μέσα είχε μπλε κ πράσινους κομματάκια!!!!μετά έκραξαν την εταιρία διότι είχε κερδίσει το διαγωνισμό διαχείρισης σκουπιδιών κάποιας περιοχής κ τελικά αυτά τα έκανε πελλετ!!!!! βέβαια με τόσο πλαστικό που είχε μέσα πρέπει να είχε μεγάλη θερμογωνο δύναμη, πύραυλος ο καυστηρας κ τρελή βρώμα


 

Τι σχέση έχει ρε μάστορα, οι εξηγήσεις που σου έδωσαν άλλοι επαγγελματίες, με το τι κάνει το συγκεκριμένο εργοστάσιο; Θα μας τρελάνετε εδώ μέσα. Επειδή αυτός χρησιμοποιεί μεταχειρισμένη ξυλεία δεν ανέβηκαν τα κόστη άλλων εργοστασίων;. Μπες σε άλλες σελίδες. Άλλος λέει δεν χρησιμοποιώ μεταχειρισμένη ξυλεία, άλλος δείχνει βίντεο και φωτογραφίες κλπ.

Όλοι σας κοροιδεύουν. Το κλασσικό του Έλληνα.
Last edit: 1 Χρόνος 1 Μήνας πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180190 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
φυσικά όχι κ όλοι οι Έλληνες παραγωγοί δεν είναι έτσι αλλά επειδή είμαι άσχετος με αυτά, μοιράστηκα εδώ στο φόρουμ τους προβληματισμούς μου. Πηρα απαντήσεις , όλα καλά. Παραλληλα, έλα στη θέση μου ως καταναλωτής που απλά πληρώνει κ αγοράζει βάση των προδιαγραφών που γράφει το σακί. αγόρασα λοιπόν ελληνικό κ μου βγήκε σκουπίδι ανακυκλωμένο, επίσημα μετά από επίσημη αναφορά. οκ την πάτησα είπα, πρέπει να είναι α1 έμαθα μετά. αγοράζω Α1 ελληνικό, η στάχτη γέμιζε το δοχείο φουλ κ είπα....έτσι λειτουργεί. Αγοραζω μετά από σχόλια στο φόρουμ εισαγόμενο α1 για δοκιμη παράλληλα κ ως θαύματος η στάχτη λιγότερη αισθητά. μετά διαπιστώνω ότι ναι μεν έγραφε α1 αλλά ήταν τυπου α1 χωρίς πιστοποίηση το ελληνικο. Μετα παρατηρώ την ανάρτηση για το εν λόγω εργοστάσιο που μπράβο του λέει την αλήθεια για την Α ύλη.
εσύ τι θα εκανες; Θα αγοραζες από όλα τα ελληνικά για να δεις ποιο είναι καλό ή θα αγόραζες εισαγωγής ίσης ή μικρότερης τιμής με πιστοποιηση και εγγυημένη ποιότητα; μακάρι να είχαν το χειμώνα που αγόρασα μερικά ετσι για ρεζέρβα (το γύρισα στο πετρελαιο) ελληνικά σε αυτή την τιμή πιστοποιημενα να τα αγόραζα. αλλά έτσι στο μιλητο εχω καλά πελλετ από δέντρα δεν αγοράζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180191 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και εγώ καταναλωτής είμαι αλλά σκέφτομαι ορθολογικά και αναλύω και ελέγχω τα επιχειρήματα και τι λέει ο καθένας.

'Ενα εργοστάσιο με χιλιάδες τόνους το συμφέρει να πάρει πιστοποίηση. 

Μια μικρή βιοτεχνία δεν την συμφέρει. 

Από εκεί και πέρα, όλοι Α1 γράφουν, στην Ελλάδα όμως είμαστε όλοι γνωστοί είμαστε ξέρουμε ποιος βγάζει καλό πέλλετ και ποιος όχι. Και ποια εισαγωγής ειναι καλά και ποια όχι.

 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 1 Μήνας πριν #180192 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

αναφερει στη σακουλα του... "κλαση Α1" ναι δε λεει πιστοποιηση :)
Δικιο έχεις. Τωρα που το είπες το είδα. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.580 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ