Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178247 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
λεγε και μαγαζι γιατι δεν νομιζω παντου να εχει πελλετ 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178248 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Φίλε μου έχεις εμμονή μαζί μου, είσαι μηχανολόγος και μη μηχανολόγοι βγάζουν πιο σωστά νούμερα από σένα ακολουθώντας την επιστημονική οδό, είσαι κατά του πέλλετ ενώ καις πέλλετ, και για τις τιμές του ρεύματος ακολουθείς ότι λένε στην τηλεόραση και όχι ότι ισχύει στην πραγματικότητα. 
​​​​​​
Δεν ξέρεις καν πως υπολογίζεται το επίδομα θέρμανσης το οποίο έχει ταβάνι και συντελεστές που πχ στην Αθήνα είναι κάτω του 1/2

Η περσινή μελέτη του ΕΜΠ είχε 3 περιπτώσεις με αντλίες θερμότητας και στην μια το πέλλετ ήταν πιο φτηνό. 

Δεν θα ασχοληθώ άλλη φορά μαζί σου. Υπόψιν για να ξέρεις οι ΥΚΩ αυξήθηκαν περαιτέρω και στο πρώτο κλιμάκιο από 0,65 λεπτά πάμε στα 1,7 λεπτά του ευρώ. 

Το ρεύμα είναι καλό για Αθήνα και περιοχές κοντά στην Θάλασσα που δεν κάνει κρύο. 

Το πέλλετ είναι για περιοχές με πολύ κρύο. 

​​​​​​Εδώ λένε κάθε μέρα στα Υπουργεία μην καίτε ρεύμα κάψτε κάτι άλλο εσύ λες στο κόσμο κάψτε ρεύμα. 

ξεκολα βρε γιαννη χρονια σε γνωριζομαστε εδω μεσα ,,,,τιποτα δεν εχω μαζι σου εκτος απ το να προσπαθω να σε ξεκουνησω λιγο ...ουτε και κατα του πελλετ ειμαι οπως λες .....ειμαι ομως κατα ολων των σκοπιμων ανακριβειων που χρονια ακουγονται εδω μεσα και δεν αφορουν μονο το πελλετ αλλα και τις υποδιαστασολογησεις λεβητων που εχουν καψει πολυ κοσμο και ειδικα τις υποδιαστασολογησεις των ΑΘ που τελικα καινε σαν αεροθερμα ... ολες αυτες οι ιστοριες παιζουν στις απατηλες αποδοσεις κι επειδη εχω και μια ιδεα πως βγαινουν τα προτυπα και οι κανονισμοι και τις σκοπιμοτητες,,,οι δικες μου προσεγγισεις μπορει να διαφερουν ...
οσο για τα υπολοιπα ποσως μ ενδιαφερουν εχω χρονια που δεν ασχολουμαι με τιμες παρα μονο με οτι διαβαζω εδω και βλεπω στα 2 πολυκαταστηματα 
εσυ ομως τονιζεις ποσο θ ακριβυνει το ρευμα και το πετρελαιο αν κι εχεις πεσει εξω συνεχως αλλα δεν ειπες ποσο θα παει το πελλετ το χειμωνα αν και οταν πεσει ελλειψη αν και υποθετω περιμενεις καμμια προσφορα απο τα πολυκαταστηματα να ψωνισεις 
κι αυτο το ΥΚΩ γιατι το αναφερεις? στις 2000kwh ειναι 20 ευρω παραπανω ...μακαρι να μας εσωνε αυτο αν και στα κλιμακια των ΑΘ μηπως πεφτει ?(τετοια μαγειρεματα συνηθιζονται απο πολιτικους και οικονομικους αστερες) 
και λιγο υπομονη αυριο ανακοινωνονται οι νεες μειωμενες τιμες ρευματος αν και δεν πιστευω οτι θα δουμε διαφορα στην τσεπη μας 

 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178249 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

 

Σκλαβενίτης σήμερα.

Νομίζω ότι οι υπάλληλοι του Σκλαβενίτης έχουνε και ένα 5% discount.
Θα κάνω μιά κλήση σε συγγενή μου να το ρωτήσω.
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by PAPADAKIS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Manolis1978

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178250 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εχω μια απορία που η ίδια η εταιρεία δεν μπορεσε να μου λύσει. Μιλαω για την εταιρεία Halcotherm η οποια κατασκευάζει λέβητες πετρελαίου. Γραφει λοιπόν στο website της οτι ο λέβητας 3-διαδρομών έχει απόδοση 90% και οικονομία 20%,  ο λέβητας 5-διαδρομών έχει απόδοση 95% και οικονομία 40%,  ο λέβητας συμπηκνωσης έχει απόδοση 99,5% και οικονομία 50%. Αναρωτιέμαι εγω τί εννουν οικονομία 20%, 40% και 50%? Σε σχέση με τί? Ρωτησα ακόμα και τον τεχνικό της εταιρείας που με πήρε αλλά απάντηση δεν πήρα. Ξέρει κανείς τι εννουν 50% οικονομία. Σε σχέση με τί? Και πως μπορεί ενας λέβητας με απόδοση 90% να σου κάνει οικονομία 20% και ο λεβητας με αποδοση 95% να σου κάνει 40% οικονομία όποια και αν είναι αυτή η σταθερά. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178251 από Tasos33
Απαντήθηκε από Tasos33 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Στο φβ που εχει γεμίσει αγγελίες με 300€ κατι Βούλγαροι τι ειναι ,; Για Fake το βλεπω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178252 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

λεγε και μαγαζι γιατι δεν νομιζω παντου να εχει πελλετ 
Σκλαβενίτης Αθηνα υποκαταστημα Κερατσίνι το μεγαλο . Στα μικρα υποκαταστηματα δεν το έχω δει.Γενικα ομως ΟΣΟΥΣ εμπορους ρώτησα Αθήνα έχουν πελλετ . 
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.619 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ