Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν #163915 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
φέτος πήρα το eyxylon 255/τονο ,τόπο παράγωγης Γρεβενά. Έτσι λέει τουλάχιστον. Τώρα για το bioalten αν είναι έτσι, κρίμα .
Last edit: 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 8 Μήνες πριν #163916 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δηλαδή αν ισχύουν αυτά που διαβάζω εδώ γιά το BioAlten εγώ που είμαι Αθηναίος θα αγοράσω μαιμού Βουλγάρικο ? Υπάρχει η εταιρεία πσραγωγής ή είναι μόνο στα χαρτιά? Το Leroy Merlyn είναι ενήμερο???
Υπάρχει περίπτωση αυτά που λέμε να είναι λόγια του αέρα προκειμένου να οφεληθούν άλλα πέλλετ ή εταιρείες ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 8 Μήνες πριν #163917 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

PAPADAKIS έγραψε: Δηλαδή αν ισχύουν αυτά που διαβάζω εδώ γιά το BioAlten εγώ που είμαι Αθηναίος θα αγοράσω μαιμού Βουλγάρικο ? Υπάρχει η εταιρεία πσραγωγής ή είναι μόνο στα χαρτιά? Το Leroy Merlyn είναι ενήμερο???
Υπάρχει περίπτωση αυτά που λέμε να είναι λόγια του αέρα προκειμένου να οφεληθούν άλλα πέλλετ ή εταιρείες ??


Το Bioalten στη νότια Ελλάδα πρέπει να είναι γνήσιο το θέμα είναι στη Βόρεια Ελλάδα πως φτάνει στην ίδια τιμή ατίστοιχα και το Gallaxy που είναι βουλγάρικο στη Βόρεια Ελλάδα ισχύει αλλά στη νότια τι γίνεται.
Απλά τα πράγματα τα φορτηγά δεν καίνε νερό αλλά πετρέλαιο.
Κάποια μαιμουδιά γίνεται !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν #163918 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δυστυχώς ρώτησα και εγώ επειδή μου έκανε τεράστια εντύπωση και μου το επιβεβαίωσαν οτι κάτι παίζει.

Μου είπαν και μια λεπτομέρεια που σχετίζεται με αυτό που ειπε ο φιλος για τον μεσίτη .

Τεσπα δεν θέλω να επεκταθώ απλά επειδή τα ψάχνω πολύ τα πράγματα θεωρώ οτι όντως κάτι παίζει.

Τρωνε άκυρο απο μένα. Θα εμπιστευτω κάποιον άλλο παραγωγό

Υ.Γ Υπάρχει λογικη. Το φορτηγό θελει 1000€ απο Τρίπολη για Βόρεια Ελλάδα...1000€/25 τονοι =40€. Στην Βόρεια έπρεπε να κάνει +40€ απο Τρίπολη.... Οχι να ναι φτηνότερο!

Υ.Γ 2 Η λογικη ειναι οτι συνέργαζονται τα brands για να ακουστεί το ονομα τους και εχουν χωρίσει την Ελλάδα στα 2.
Last edit: 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν #163919 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λεπτή η θέση μου. Όμως οφείλω να υπερασπιστώ αυτό που υποστηρίζω δεκαετίες.
Τον ΕΛΛΗΝΑ παραγωγό.
Και να παρακαλέσω να μην πυροβολείται αν δεν είναι 100% βέβαιοι οι υπαινιγμοί και υποθέσεις.

Και δεν είναι δύσκολο να βρεθεί η αλήθεια. Στέλνει ένας νότιος φορουμίτης- σε έναν βόρειο φορουμίτη, ένα άδειο σάκο. Απο το υλικό και τις κολλήσεις φαίνεται . (εκτός αν εχουν την ίδια ακριβως συσκευαστική και αγοράζουν πλαστικό απο τον ίδιο προμηθευτή. Πράγμα που ξεφεύγει απο τα όρια στατιστικού λάθους./- Συγκριση επίσης με αυτό το galaxy που αναφέρατε )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν #163920 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Pri έγραψε:

john88s έγραψε: Σε τι τιμή αγοράσατε bioalten αν επιτρέπεται;

Χωρίς μεταφορικά μου βγήκε 281 ΜΕ το ΦΠΑ η παλέτα (1080 κιλά) αλλά επειδή μένω σχεδόν δίπλα, μόλις 10 χιλιόμετρα μακριά, τα μεταφορικά μου βγήκαν γύρω στο 50ρικο.

Η δίκια μου παλέτα (περσινή) είχε 66 τσουβάλια δηλαδή 990 κιλά,ήταν πολύ καλά συσκευασμένη και τα τσουβάλια δεν είναι τόσο μακρόστενα όσο τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει (π.χ alfawood),είναι πιο τετράγωνη η συσκευασία με καλό πλαστικό.
Γενικά μου φάνηκε προσεγμένη δουλειά. Έξω στη βροχή να τις άφηνα δεν θα μουσκευόταν,τόσο καλά ήταν συσκευασμενες.

Τα φετεινα της eyxylon είναι αυτό που λέμε και απ΄τη μύγα βγάζω ξίγκι.
Last edit: 5 Χρόνια 8 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.447 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ