Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160837 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

okalamaris έγραψε: Καλημέρα , καλησπέρα και από εμένα....... Αυτού του είδους οι διαφωνίες - ίντγριγκες είναι για τα παιδάκια
του δημοτικού... Ολόκληροι μαντράχαλοι είμαστε με κάτι τρίχες κατσαρές και θιγόμαστε με το παραμικρό,
άλλοι ενοχλούντε και άλλοι ψάχνουν αφορμές. Το νήμα έχει άλλο τίτλο. Προτείνω στους Mod να μεταφέρουν
τέτοιου είδους συζητήσεις σε άλλο νήμα,,,,,, ή να ανοίγουν ένα οι άμμεσα ενδιαφερόμενοι και να λύνουν εκέι
τις διαφορές τους...!!! Μπορείτε να τα ονομάζετε Arena και να τα αριθμείτε ή ότι άλλο θέλετε.... Μου έρχοντε
mail για νέες αναρτήσεις σε θέματα και δεν διαβάζω τίποτα επί του θέματος....... Τουλάχιστον βάλτε κανένα
emojicon να γελάσουμε και λίγο...!!!


Η arena υπαρχει στο forum ακριβως για τετοιου ειδους διαφωνιες...
Με καθε σεβασμο προς ολους!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160840 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Κωστα ποσο κανει τωρα το πελλετ στη Λαμια και ποσοτο καλοκαιρι? Παντα για εναν τονο μιλαω. Αλλα μπορεισ να παρεισ και με πιστωση αν δε το ξερεισ δηλ εγω και ακομη 3 πληρωνουμε ακομη το πελλετ που προμηθευτηκαμε το καλοκαιρι χωρισ επιπλεον επιβαρυνση. Γιατι δεν ψαχνεισ και εσυ το ιδιο. Κατι θα βρεισ δε μπορει. Απο Ελληνα παραγωγο ομωσ. Ακομη και απο Βουλγαρια που πηραμε νταλικα το 2015 ειχε και κλαρκ στη θεση μιασ παλλετασ και κατεβαζε τισ παλλετεσ στον καθενα δικαιουχο χωριστα στο τοπο του. Ολα γινονται αφου εγινε απο εμασ γινεται και απο εσασ παντα καλοκαιρι σε τιμεσ κατω των 180 ευρω.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160841 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η γενιά που χρεοκοπησε την Ελλάδα , η γενιά που έφερε στην εξουσία οτι πιο εμετικό υπάρχει τοσο σε κεντρικό επίπεδο οσο και σε επιπεδο δήμων ξαναχτυπά.

Τώρα τσακώνεται για το ποιος την εχει πιο μικρή (την τιμη του πελλετ).

Μη έχοντας την απαιτούμενη κριτική ικανότητα συγκρίνει μηλα , πορτοκάλια, και καρπούζια. Πιο συγκεκριμένα συγκρίνει τιμές σε διαφορετικες περιοχές της Ελλαδας. Συγκρίνει τιμη πελλετ στο εργοστάσιο με τιμη στου διαολου τη μανα. Συγκρίνει τιμή καλοκαίρι με χειμώνα. Συγκρίνει τιμή εκει που ειναι η πηγή του πελλετ με εκει που καιει 1 ανθρώπος σε ακτίνα 100χιλομετρων. Συγκρίνει τιμη με φπα με τιμη χωρις φπα. Συγκρίνει τιμη πολυεθνικής που πληρωνει 250€ το μηνα τετραωρα και φορολογείται στα νησια Φίτζι, με τον Μητσάρα που έχει μια μαντρα με ξύλα και αγοραζει 3ο χερι το πελλετ.

Και τι αλλο κάνει η γενιά της χρεοκοπίας; Μα φυσικά το αγαπημένο αθλημα του Νεοέλληνα. Τα ξερει ολα.

Σκοπός της δεν είναι να κανει την δουλεια της με φτηνη θέρμανση. Σκοπος ειναι να παινευτει. Εγω την εχω πιο μικρή κραυγαζει ο μεσος χρήστης για να ανέβει στα μάτια του άλλου. Οχι εγω την εχω φωνάζει ο άλλος.

Η γενιά της χρεοκοπίας που ξεπουλήσε τις νέες γενιές για ενα ρουσφέτι, κανει refresh ολη μέρα στο energ για να βρει ενα 20ευρω να δωσει στα παιδια της να πιει καφε.

Αχαλινωτη, αχόρταγη αναζητηση της.φτηνής τιμής. Οχι για το 20αρι που όντως έχει ανάγκη. Για την ποζερια. Για το "ξέρεις ποιος ειμαι εγω;" για το.καιω 2 τονους πελλςτ την.σεζον και εγω βρηκα φτηνοτερο πελλετ απο σενα.

Εγω την έχω πιο.μικρή. Τοσο πάθος για φτηνή τιμή που καποιοι χάσανε τα λεφτα τους. Creta pellet , dealber (φτηνα iphone), airfastiteckets(φτηνα εισιτήρια). Μέχρι εκει τους.κόβει.

Η γενιά της χρεοκοπίας βρίζετε για το ποιος την εχει πιο μικρή...

Και μετα περιμένουμε να παει να ψηφίσει.

Για γέλια και για κλάματα ορισμενοι εδω μεσα...
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160844 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Γιατί φίλε να μη κοιτάμε το συμφέρον μας? πού είναι το κακό?
Έτσι λειτουργεί η αγορά δεν το ξέρεις?

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160845 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
1ον η συμπεριφορά σου ειναι απαραδεκτη. Συνέχεια λες εγω την εχω πιο μικρή και ειρωνευσαι οποιον πληρωσει παραπάνω.

2ον Επειδή είσαι δημόσιος υπάλληλος και πληρωνεσαι και απο μενα περιμένω να ανεβάσεις το τιμολόγιο απο το πελλετ. Το τιμολόγιο απο την μεταφορική. Αν δεν το κάνεις εισαι αυτο που περιγράφω. Ο υπεύθυνος της χρεοκοπίας. Ατομιστης, παρτακιας που επιβιωνει εις αρος αλλων. Φοροφυγας. Και ειρωνεύεται κιολας.
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160846 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ο θυμός σου δεν σε αφήνει να δείς το νόημα και τον σκοπό αυτού του φόρουμ.
Σαν Μηχανολόγος εγκα/της ενεργός από το 90-και σήμερα με άδεια άσκησης έργου από το Υπ Παιδ και φορολόγηση 33% επι των κερδών αυτής της εργασίας προσπαθώ να διαφημίσω εναλλακτικές μορφές ενέργειας και να κάνω τη χρήση ποιο ευέλικτη στους καταναλωτές που αντιμετωπίζουν έλλειψη τεχνικής κατάρτισης,
Τουλάχιστον από τα λεγόμενα πολλών έχω βοηθήσει, όπως κάποτε βοήθησαν και εμένα όποτε χρειάστηκα και χρειάζομαι.
Εσύ μπορεί να μισείς τους Δ/ΥΠ αλλά σίγουρα θα ήθελες να γίνεις ένας από αυτούς.
Τουλάχιστον φίλε έγινα καθηγητής χωρίς μέσον αλλά με το σπαθί μου με τα πτυχία μου και όχι σαν κάποιους που εσύ νομίζεις ότι δεν άξιζαν και σίγουρα έχεις και δίκιο.
Τώρα αυτά που αναφέρεις εδώ μεσα δεν συνάδουν με ανθρωπο που θέλει να βοηθήσει αλήθεια έχεις βοηθήσει κάποιους εντός και εκτός φόρουμ αν φυσικά γνωρίζεις το αντικείμενο που μακάρι να κάνω και λάθος.
Αυτός είναι ο βέλτιστος σκοπός, και όσο για αγορά πέλλετ στα 170 ευρώ ναι το έχω πάρει και όχι μόνο εγώ αλλά και άλλοι 50 χρήστες.
Δεν είναι η δουλειά σου να ελέγχεις ούτε σου έδωσα το δικαίωμα να μου γράφεις τέτοια αλλά αν τελικά δεν με γουστάρεις μη γράφεις για εμένα κάτι που δεν θα ήθελες και εγω να σου γράφω. Δεν σε ενόχλησα και ότι γράφω το έχω αποδείξει έτσι νομίζουν και οι αναγνώστες του φόρουμ.
Το στερεό καύσιμο πρέπει να είναι φθηνό για να αξίζει αλλιώς ή όλη κατάσταση κουράζει με τον χρόνο , και τείνει στη απογοήτευση. Πρέπει όλοι να κάνουμε προσπάθεια προς τη κατεύθυνση μείωσης των τιμών για να γίνει το νούμερο 1 καύσιμο για την οικιακή θέρμανση σε χωριά κωμοπόλεις και γιατί όχι και σε κάποιες περιοχές μερικών πόλεων.
Εγώ πάντως δεν σε αδικώ αλλά δεν σου φταίω κιόλας.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dream007, Γιωργος Αλεξανδροπουλος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.515 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ