Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153684 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

johnym30 έγραψε: Αυτά τα γνωρίζει κανείς www.leroymerlin.gr/gr/thermansi/kausimo/...et-a2-15kg-62119526/ ;;;;
Μόλις τα είδα στο Leroy

Φιλε Γιάννη πήρα πέρυσι 30 σακιά από το leroy merlyn,αλλά το σακί ήταν πράσινο και έγραφε holz energy. Μπορεί να μην είναι τα ίδια αλλά πέρυσι που το δοκίμασα ήταν καλύτερο από το πράσινο της Αλφαγουντ ( είχε καλή θερμιδογόνο δύναμη ήταν καθαρό από υπολύματα το τσουβάλι και έμενε λίγη στάχτη στο τασάκι).Ευχομαι να είναι το ίδιο με άλλη συσκευασία...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153687 από johnym30
Απαντήθηκε από johnym30 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

PAPADAKIS έγραψε:

johnym30 έγραψε: Αυτά τα γνωρίζει κανείς www.leroymerlin.gr/gr/thermansi/kausimo/...et-a2-15kg-62119526/ ;;;;
Μόλις τα είδα στο Leroy

Φιλε Γιάννη πήρα πέρυσι 30 σακιά από το leroy merlyn,αλλά το σακί ήταν πράσινο και έγραφε holz energy. Μπορεί να μην είναι τα ίδια αλλά πέρυσι που το δοκίμασα ήταν καλύτερο από το πράσινο της Αλφαγουντ ( είχε καλή θερμιδογόνο δύναμη ήταν καθαρό από υπολύματα το τσουβάλι και έμενε λίγη στάχτη στο τασάκι).Ευχομαι να είναι το ίδιο με άλλη συσκευασία...


Άλλο το Holz energy και άλλο αυτό.Αν μπείς στο site του Leroy θα δείς ότι πλέον έχει 3 φίρμες pellet!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153693 από stratri1
Απαντήθηκε από stratri1 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Να ευχαριστήσω κι εγώ τον φίλο που μου άνοιξε τα μάτια!!!!!
3 παλέτες πήρα από Leroy. 2 δικές μου και μία του αδερφού μου. 20€ η κάθε μία μεταφορικά για να πάνε πρακτορείο και άλλα 20 θέλει το πρακτορείο μέχρι την Τρίπολη. Ελπίζω να μην σας λέω τίποτα λάθος, γιατί την συννενόηση την έκανε η σύζυγος. Σύνολο 4,05 το σακί. Περιμένω να παραλάβω. Τις δύο τελευταίες χρονιές έκαψα Σβαϊ, με 5,30 (αν θυμάμαι καλά) το σακί πέρυσι.

Όσο για τον Κωσταρέ... Πρώτη χρονιά το πέλετ ντουφέκαγε. Μετά ήταν απλώς καλό, αλλά με πολλή στάχτη και κάποιες παρτίδες με πολλή υγρασία μάλλον.
Κάτι άκουσα για μια νέα μονάδα στην Ασέα Αρκαδίας. Θα ψάξω λίγο ακόμα και θα γράψω εντυπώσεις. Υποτίθετε ότι πελετοποιούν ξύλα από το Μαίναλο, δηλαδή έλατα;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153694 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

stratri1 έγραψε: Να ευχαριστήσω κι εγώ τον φίλο που μου άνοιξε τα μάτια!!!!!
3 παλέτες πήρα από Leroy. 2 δικές μου και μία του αδερφού μου. 20€ η κάθε μία μεταφορικά για να πάνε πρακτορείο και άλλα 20 θέλει το πρακτορείο μέχρι την Τρίπολη. Ελπίζω να μην σας λέω τίποτα λάθος, γιατί την συννενόηση την έκανε η σύζυγος. Σύνολο 4,05 το σακί. Περιμένω να παραλάβω.


Εξαιρετική τιμή για αυτό το πέλλετ και για παράδοση στην Τρίπολη!

stratri1 έγραψε: Όσο για τον Κωσταρέ... Πρώτη χρονιά το πέλετ ντουφέκαγε. Μετά ήταν απλώς καλό, αλλά με πολλή στάχτη και κάποιες παρτίδες με πολλή υγρασία μάλλον.


Μετά την πρώτη παρτίδα (που ήταν όχι σαν τα αυστριακά-ανώτερο όσο δεν φαντάζεστε), ήταν απλώς κακό. Τουλάχιστον στον δικό μου λέβητα. Έχω και 2 χρόνια να το δοκιμάσω δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

stratri1 έγραψε: Κάτι άκουσα για μια νέα μονάδα στην Ασέα Αρκαδίας. Θα ψάξω λίγο ακόμα και θα γράψω εντυπώσεις. Υποτίθετε ότι πελετοποιούν ξύλα από το Μαίναλο, δηλαδή έλατα;;;;;


Κι εγώ κάτι άκουσα αλλά όχι για Ασέα, αλλά για Μεγαλόπολη. Δεν ξέρω τι ισχύει, δεν το έψαξα παραπάνω.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153695 από Tlyberop
Απαντήθηκε από Tlyberop στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Pri έγραψε:

stratri1 έγραψε: Κάτι άκουσα για μια νέα μονάδα στην Ασέα Αρκαδίας. Θα ψάξω λίγο ακόμα και θα γράψω εντυπώσεις. Υποτίθετε ότι πελετοποιούν ξύλα από το Μαίναλο, δηλαδή έλατα;;;;;


Κι εγώ κάτι άκουσα αλλά όχι για Ασέα, αλλά για Μεγαλόπολη. Δεν ξέρω τι ισχύει, δεν το έψαξα παραπάνω.


bioalten

λειτουργεί απο περσυ και ειναι στην εξοδο προς αθηναιο με κατευθυνση προς μεγαλοπολη 2-3χλμ ..πηρα 20 σακια τελος σεζον μια χαρα ηταν θυμιζαν σβαι να πω την αληθεια 270 τελικη ειχε ο τονος, φετος αναφερουν 3 κατηγοριες δεν εχω παει απο εκει .. αν καποιος ντοπιος θελει να ριξουμε μια ματια μαζι και να διαπραγματευτουμε και καμια ομαδικη αγορα.. pm
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Tlyberop.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153696 από ianis
Απαντήθηκε από ianis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

craneman έγραψε: Καλημέρα και από έμενα. Ποια ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά από πράκτικερ;;; Πήρα μια παλέτα αρχές Σεπτέμβρη (αν θυμάμαι καλά) και επειδή είναι βαρύ το προϊόν!!!!! δεν ισχύουν τα δωρεάν μεταφορικά που λένε από 149 ευρώ και πάνω!!!
Έλεος με τους απατεώνες.

Με 3,69 το τσουβάλι, με χρέωσε και 10 ευρώ από το πρακτικερ στην Ελευσίνα μέχρι το αεροδρόμιο της Ελευσίνας. Απόσταση λιγότερη από 8 χλμ.

Και για παράδοση μόνο πρωί. Δεν παραδίδουν απογεύματα.


Θες να πεις οτι πηρες 1 παλέτα (67σακια*3,69€/σακι= 247€) και σε χρεωσανε μεταφορικά για παράδοση επί πεζοδρομίου εντός αττικής +10€;
μήπως δεν ηταν μια παλέτα;
ή μήπως δεν ηταν παράδοση επί πεζοδρομίου , αλλα εντός οικίας;
και γιατί 3,69; 3,49€ εχει!
το 149€ και πάνω από που προκύπτει;

Αττική
Ταχυμεταφορά παραγγελιών μικρού όγκου/βάρους (έως 20kg) 5,00 €
Παραγγελίες μεγάλου όγκου/βάρους – Παράδοση επί πεζοδρομίου < 200€ 10,00 €
Παραγγελίες μεγάλου όγκου/βάρους – Παράδοση επί πεζοδρομίου >= 200€ ΔΩΡΕΑΝ
Παραγγελίες μεγάλου όγκου/βάρους – Πρόσθετο κόστος για Παράδοση εντός οικίας + 10,00 €

www.praktiker.gr/terms-order-delivery
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ianis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.547 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ