Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148931 από iignatios
Απαντήθηκε από iignatios στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα σε όλους,τι να επιλέξω PELLETS ALFA PREMIUM ENPLUS A2 με 3,49 (praktiker) ή ΗΟLZ ENERGIE 3,45 (Lμ). Είναι για αερόθερμη σόμπα - Αττική
Ακόμα θα άξιζε τον κόπο και την διαφορά να πάω σε Golden 4.25 ή PELLET GRUNEHOLZ ENPLUS A1 4.29 ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148932 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Χμ... εξαρταται....

Εγω προσωπικά παρηγκηλα αλφα απο το πρακτικερ.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ δεν αξιζει η διαφορά 75 λεπτά το τσουβαλι...
Ειδικά αν ξερεις να παιξεις τις ρυθμισεις αν χρειαστει.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148934 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το ίδιο θα έκανα και εγώ. Πιό φθυνό πιο καλό αφού τα περισσότερα πέλλετ καίγονται πολύ καλά με τις κατάλληλες ρυθμίσεις.
Το Alfa είναι τέλειο και έχει σχετικά καλή τιμή άν και θα προτιμούσα κάτι στα 190 -200 ευρώ το πολύ με φπα
Άν αγοράζετε πέλλετ πάνω απο 260 ευρώ δεν αξίζει η όλη κατάσταση ιδίως σε περιοχές με ήπιες θερμοκρασίες.
Παίζουμε με τισ παραμετροποιήσεις και προσπαθούμε να βγάλουμε αποτέλεσμα μεγάλη φλόγα.
Στάχτη κάνουν όλα μικρές οι διαφορές.
Τί να το κάνω να καίω Αυστριακό άν η ρύθμιση είναι χάλια.
Δεν θα εκαματελευτώ ποτέ τις ιίότητες του.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148937 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

iignatios έγραψε: Καλησπέρα σε όλους,τι να επιλέξω PELLETS ALFA PREMIUM ENPLUS A2 με 3,49 (praktiker) ή ΗΟLZ ENERGIE 3,45 (Lμ).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)


Tην ίδια απορία έχω και εγώ παιδιά. Mάλιστα είδα ότι το LM με το Holz έχει από 149€ και πάνω δωρεάν μτφ ( όπως το praktiker με το Alpha) Εως τώρα έκαιγα το alpha και ήταν ΟΚ αλλά με σχετικά αρκετή στάχτη ( λέβητας termodynamik 40w). Το Holz Energie το έχει δοκιμάσει κανείς; Από στάχτη και θερμογόνο σε σχέση με το αlpha πως είναι στην πράξη ; Πάντως το σακκί του Alpha λέει για στάχτη μέχρι 1,5% ενώ του Holz αναφέρει για μέχρι 0,7%. Αυτό αν ισχύει στην πράξη είναι μεγάλη διαφορά ή όχι;
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΝΧΟΝΤΖ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148940 από johnym30
Απαντήθηκε από johnym30 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ πάλι που ρώτησα στο LM για μεταφορικά μου είπαν 15€ η παλλέτα για Πάτημα Χαλανδρίου :huh: :huh:
Το δοκίμασα και μου άρεσε έλεγα να πάρω 2 παλλέτες και τελικά κατέληξα στο Aplha από Praktiker που είχε δωρεαν μεταφορικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148956 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε:

iignatios έγραψε: Καλησπέρα σε όλους,τι να επιλέξω PELLETS ALFA PREMIUM ENPLUS A2 με 3,49 (praktiker) ή ΗΟLZ ENERGIE 3,45 (Lμ).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)


Tην ίδια απορία έχω και εγώ παιδιά. Mάλιστα είδα ότι το LM με το Holz έχει από 149€ και πάνω δωρεάν μτφ ( όπως το praktiker με το Alpha) Εως τώρα έκαιγα το alpha και ήταν ΟΚ αλλά με σχετικά αρκετή στάχτη ( λέβητας termodynamik 40w). Το Holz Energie το έχει δοκιμάσει κανείς; Από στάχτη και θερμογόνο σε σχέση με το αlpha πως είναι στην πράξη ; Πάντως το σακκί του Alpha λέει για στάχτη μέχρι 1,5% ενώ του Holz αναφέρει για μέχρι 0,7%. Αυτό αν ισχύει στην πράξη είναι μεγάλη διαφορά ή όχι;

Δοκιμασα περυσι το ΑΛΦΑ και φετος Το Holz Energie και οφειλω να πω οτι το Holz ειναι πιο δυνατο και με λιγο λιγοτερη σταχτη ,παρα πολυ λιγη σκονη στο σακι και πιο καλα φτιαγμενο ως πελλετ,πιο σκληρο ,αυτα τα θετικα ,ως αρνητικο τωρα, εχουν πολυ γυαλαδα εξωτερικα και με την σκληράδα που εχουν σε εμενα δεν άναβαν γρηγορα κατα την εναυση(και ενα αλλο που κοιταω.. εγω δεν μυριζαν καθολου ξυλο ή κατι άλλο)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΝΧΟΝΤΖ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.466 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ