Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #124762 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε:

FanOfLife έγραψε: Το ξέρω. Τι να το κάνω όμως το πιστοποιημένο που μου έρχεται όσο το πετρέλαιο (σχεδόν) εδώ στην
Πάτρα; Αυτό ήθελα να πω με το προηγούμενο post. Δηλ. όταν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στην τιμή
μεταξύ πιστοποιημένου και μη πιστοποιημένου, δεν ξέρω αν έχει νόημα να αγοράζει κανείς πιστοποιημένο.

Υπερβολές... Για να σου έρθει όσο το πετρέλαιο θα πρέπει να κοστίζει πάνω από 600 € ο τόνος...

Με 360 παίρνεις Schweighofer πάντως στην Πάτρα. Πρώτη τιμή που βρήκα. Αν ψαχτείς μπορεί να το βρεις και φθηνότερα.


Πώς προκύπτει αυτός ο υπολογισμός; Με την επιδότηση μπορώ να προμηθευτώ πετρέλαιο στα 950€ τα 100 λίτρα.
Αν διαιρέσουμε με το 2,2 πάμε στα 432€ περίπου.

Τα 360€ δεν τα έχω βρει πουθενά στην Πάτρα για το Schweighofer. Ίσως και να υπάρχουν, δεν ξέρω. Σου είναι εύκολο να μου στείλεις σε προσωπικό μήνυμα τον έμπορο ή και να αναρτήσεις και σχετικό ποστ (δεν ξέρω αν
επιτρέπεται βάσει των κανόνων του φόρουμ).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #124764 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Με επιδότηση αλλάζει το πράγμα. Όντως είναι γύρω στα 450 η τιμή εξίσωσης.

Η τιμή ήταν από HellenicEcoFuel.com.

Και το MegaPellet.gr έχει καλές τιμές.

Και από τους 2 έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

Μια συμβουλή μόνο: Προσπάθησε να αγοράζεις Μάιο-Ιούνιο όλη την ποσότητα που χρειάζεσαι. Έρχεται κάνα 50άρικο φθηνότερα στον τόνο.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #124765 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

bobus έγραψε: Παρακαλώ θερμά μετά την προσφορά αυτή (που ελπίζω να κατηφορίσει και προς Αθήνα) όσοι έχουν κάψει το Καρυπίδης να γράψουν λίγα λόγια


Στην Πάτρα έχει την προσφορά (-20%) για 30-31/12. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το έχουν και στην
Αθήνα.

Δεν είναι και άσχημο σαν πέλλετ. Έχει πολύ στάχτη, αλλά στην ζέστη που αποδίδει δεν είδα κάποια αισθητή
διαφορά με άλλα που έχω δοκιμάσει. Πρόβλημα στην έναυση δεν είχα κανένα μέχρι τώρα (έχω κάψει καμιά 10αριά
σακιά) Σε ότι αφορά στο κλίνκερ που αφήνει δεν είμαι ο κατάλληλος να σου απαντήσω, γιατί ότι πέλλετ και
να έχω κάψει μέχρι τώρα είχα πάντα κλίνκερ (ακόμη και με Golden Nuggets).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #124767 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε: Με επιδότηση αλλάζει το πράγμα. Όντως είναι γύρω στα 450 η τιμή εξίσωσης.

Η τιμή ήταν από HellenicEcoFuel.com.

Και το MegaPellet.gr έχει καλές τιμές.

Και από τους 2 έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.


Συγγνώμη και πάλι που ρωτάω, αλλά η τιμή που αναφέρεις είναι με τα μεταφορικά μέσα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #124778 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έτσι λέει στο site. Κάνε ένα τηλέφωνο, δεν έχεις να χάσεις κάτι, αν σε ενδιαφέρει το Schweighofer.

319 o τόνος και 40 η παλέτα.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #124785 από giorgos.lito
Απαντήθηκε από giorgos.lito στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

FanOfLife έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

FanOfLife έγραψε: Το ξέρω. Τι να το κάνω όμως το πιστοποιημένο που μου έρχεται όσο το πετρέλαιο (σχεδόν) εδώ στην
Πάτρα; Αυτό ήθελα να πω με το προηγούμενο post. Δηλ. όταν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στην τιμή
μεταξύ πιστοποιημένου και μη πιστοποιημένου, δεν ξέρω αν έχει νόημα να αγοράζει κανείς πιστοποιημένο.

Υπερβολές... Για να σου έρθει όσο το πετρέλαιο θα πρέπει να κοστίζει πάνω από 600 € ο τόνος...

Με 360 παίρνεις Schweighofer πάντως στην Πάτρα. Πρώτη τιμή που βρήκα. Αν ψαχτείς μπορεί να το βρεις και φθηνότερα.


Πώς προκύπτει αυτός ο υπολογισμός; Με την επιδότηση μπορώ να προμηθευτώ πετρέλαιο στα 950€ τα 100 λίτρα.
Αν διαιρέσουμε με το 2,2 πάμε στα 432€ περίπου.

Τα 360€ δεν τα έχω βρει πουθενά στην Πάτρα για το Schweighofer. Ίσως και να υπάρχουν, δεν ξέρω. Σου είναι εύκολο να μου στείλεις σε προσωπικό μήνυμα τον έμπορο ή και να αναρτήσεις και σχετικό ποστ (δεν ξέρω αν
επιτρέπεται βάσει των κανόνων του φόρουμ).


Στην Β. Ελλάδα το επίδομα θέρμανσης αρκεί για το 60-70% της απαιτούμενης ποσότητας. Η μέση τιμή είναι σίγουρα πάνω από 1,05€ το λίτρο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.531 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ