Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123689 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
περιμενετε για προσφορα απο cf τελευταια ημερα της χρονιας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123690 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
αν εχεις προβλημα με κλινκερ μα΄΄πν πρεπει να ψαξεις τις ρυθμισεις σου κι οχι ν αλλαζεις πελλετ συνεχως καιρυθμισεις ταυτοχρονα ....ετσι δυσκολα θα βγαλεις ακρη
μολις τα καταφερεις μπορεις να δοκιμασεις και το επομενο :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123712 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αυτή τη στιγμή το πρόβλημά μου είναι η υγρασία στο πέλετ, μου χύθηκε λίγο στο καλοκαίρι στην ταράτσα γιατί οι σακούλες διαλύθηκαν από το φως του ήλιου, κι όταν το μάζεψα με φαράσι είχει ήδη πάρει υγρασία και τώρα δυσκολεύει πολύ την έναυση. Στην έναυση το μηχάνημα δίνει όλο τον αέρα που μπορεί να δώσει βάσει σχεδίασης, αλλά αυτός δεν επαρκεί. Μετά του δίνω εντολή για σβήσιμο κι εκεί πλέον δίνει το μέγιστο αέρα και τότε μόνο παίρνει φωτιά, οπότε το ξαναγυρίζω σε έναυση για να μπει πλέον σε κανονική λειτουργία. Δηλαδή κανω την έναυση χειρωνακτικά αντί για αυτόματα. Δυστυχώς κι εγώ μαζί με πολλούς άλλους μαθαίνω παθαίνοντας. Το επόμενο καλοκαίρι θα σκεπάσω όσο πέλετ περισσέψει με σκούρα πλαστικά ώστε το φώς να μη διαλύσει τις βιοδιασπώμενες σακούλες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123717 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

bobus έγραψε: Γι' αυτό ρώτησα για εντυπώσεις από το καρυπίδης, γιατί είναι πολύ σκούρο, και κάποιος φίλος έγραψε προ καιρού εδώ πως το βρίσκει εφάμιλλο του GN και πως δούλεψε 7 μέρες τον καυστήρα χωρίς κλίνκερ, όταν εγώ κάθε βράδυ καθαρίζω το τασάκι γιατί πιάνει υπόλειμμα περίπου 5-8χλστ και μετά δεν ανάβει...

Υπάρχουν πολλοί που θα σου πουν ότι το χειρότερο πέλλετ της αγοράς είναι εφάμιλλο με το GN, απλά και μόνο επειδή παίρνει φωτιά. Δυστυχώς κανείς δεν κάθεται να συγκρίνει αντικειμενικά ποσότητες, θερμοκρασίες, στάχτη, υγρασία κλπ.

Σχετικά με το κλίνκερ σου, αν το κάνει μέχρι και σε πέλλετ τύπου GN, τότε έχει ο καυστήρας σου θέμα. Εάν δεν είναι αυτοκαθαριζόμενος ή αν ο αέρας που χρησιμοποιεί για το καθάρισμα δεν είναι ικανός να απομακρύνει τα υπολείμματα δεν μπορεις να κάνεις και πολλά, παρά μόνο να αρχίσεις να ελαττώνεις την τροφοδοσία μέχρι να σταματήσει να βγάζει error.

Παρόμοιο θέμα έχω κι εγώ με τον kiturami και έφαγα άπειρες ώρες και άγχος ψάχνοντας να δώσω λύση στο θέμα. Τελικά, κατέληξα να χρησιμοποιώ το λιγότερο προβληματικό πέλλετ που βρήκα και κατέβασα ένα κλικ κάτω την τροφοδοσία. Προτιμώ ηρεμία μυαλού από το να κερδίσω 2-3% σε απόδοση.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123722 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αρχισαμε παλι χρονιαρες μερες! :S

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123734 από NIKOSIRA
Απαντήθηκε από NIKOSIRA στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
ΣΕ αεροθερμη σομπα πελλετ καθε ποτε καθαριζετε το ποτηρακι γιατι εγω με σομπα red gardenia της mcz και αυστριακο πελλετ καθε δυο δωδεκαωρα θελει καθαρισμα. Με το σερβικο wood pellet η οποιο αλλο πελλετ να βαλω θελει καθε 12 ωρες οπωσδηποτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.503 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ