Agro pellets

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124068 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Agro pellets

mastoras έγραψε: Γιατί ρε παιδιά καλό το καθαρό wood pellets....το εισαγόμενο....το ακριβό....αλλά υπάρχει και το άλλο πελλετ που πάλι είναι από ξύλο, απλά θέλει ειδικό λέβητα για να καεί ΣΩΣΤΑ
.........Και τέτοιους λέβητες δεν βλέπω να τους προτιμάει ο κόσμος. Δεν μιλάμε για τα μεγάλα αστικά κέντρα, όπου εκεί ένα λέβητας βιομάζας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Μιλάμε για επαρχία και περίχωρα των πόλεων.


Γιατι το λες αυτο ρε Δημητρη?
Εμεις εδω στην Κρητη μονο τετοιους αγοραζουμε!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124069 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Agro pellets
Λεβητες σαν τον δικό μου καίνε τα πάντα .. Πρόσφατα δοκίμασα πελλετ απο κλάδεματα και εντυπωσιάστηκα .. Ακόμα και το creta ουσιαστικά ειναι μια καλή ποιότητα agropellet !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124075 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Re:Agro pellets
Εγώ πάντως δεν βλέπω κανέναν εδώ στη Βέροια να μαζεύει τα κλαδέματα.Η συντρηπτική πλειοψηφία τα περνάει με καταστροφέα μέσα στο χωράφι.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124077 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Re:Agro pellets
Σχετικα με τους παμφαγους η αλλιως βιομαζας, το μονο ισως λογο που βρισκω να καψει κανεις πελλετ ειναι για την ευκολια του σακιου-αποθηκευσης-τροφοδοσιας.

Γενικα ο βιομαζας μπορει να καψει και απευθειας το πριονιδι, οποτε δεν χρειαζεται την πελλετοποιηση. Το να καψεις βεβαια απευθειας πριονιδι, απαιτει χωρους αποθηκευσης, πιο δυσκολη τροφοδοσια του σιλο σου (σκονη, βρωμια κτλ) αλλα μιλαμε και για πολυ χαμηλοτερο απο το μισο κοστος θερμανσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124079 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Re:Agro pellets

theoilia έγραψε: Εγώ πάντως δεν βλέπω κανέναν εδώ στη Βέροια να μαζεύει τα κλαδέματα.Η συντρηπτική πλειοψηφία τα περνάει με καταστροφέα μέσα στο χωράφι.


Φαινεται οτι δεν σας εχει πιάσει για τα καλα η κριση!! :P :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124080 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Agro pellets
Πάντως και εγώ πιστεύω οτι στην επαρχία η λύση του agropellet ειναι μονόδρομος ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ