Agro pellets

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100625 από κοκκιναβα
Απαντήθηκε από κοκκιναβα στο θέμα Agro pellets

stratis 1 έγραψε:

κοκκιναβα έγραψε: Καλημερα Στρατη,

1 τσουβαλι=40 κιλα.
Πιον Λεβητα εχεις???,.........να σου στηλο λιγο αγκιναρα??

κυριακη :)



Κυριακη η ερωτηση μου ηταν αν σε ενα τσουβαλι που βαζουν ζωοτροφες βαλης θρυμμα αγριαγκιναρας δηλαδη στη μορφη πριν μπει στη πρεσσα.
Εγω σε ενα τσουβαλι που χωραει 35 κιλα πυρηνοξυλου βαζω 22-25 κιλα πριονιδι απο ελια.
η καλαμι 18-20 κιλα περιπου
Θελω να καταλαβω ποια ειναι η πυκνοτητα της αγριαγκιναρας οταν εχει περασει απο σφυρομυλο.
Οταν ειναι πριονιδι.
Το ρωταω αυτο γιατι οταν καιγονται τα υλικα που εχουν πολυ σταχτη σε αυτη τη μορφη,δεν μπλοκαρει η σταχτη την καυση.(τουλαχιστον οσα υλικα εχω μεχρι τωρα δοκιμασει)
Αν πρόσεξες το βίντεο, το καύσιμο στον καυστήρα μου ειναι ψιλοκομμένα κλαδιά.
Δηλαδη ενα σταδιο πριν την πελλετοπρεσα.
Εχω καψει επιτυχως ξεσματα απο πλανη ξυλουργειου.
Σε αυτη τη περιπτωση ομως δεν συμφέρει και τοσο πολυ,γιατι το ιδιο τσουβαλι που χώραγε 35 κιλα πυρηνοξυλο χωραει μονο 10 κιλα ροκανιδια απο πλανη ξυλουργειου και υπαρχει προβλημα χωρου αποθηκευσης.
Παντως μειωσα τον ογκο περνώντας το απο σφυρομυλο.
Γιαυτο θελω να μαθω ποσα κιλα βαζει το συγκεκριμενο τσουβαλι.
Αν δεν εχει μεγαλο ογκο σε σχεση με το βαρος του τοτε μπορης να μου στειλης να κανουμε μια δοκιμη.


Γεια σου στρατη,

δεν πιστευω να βρεις ακρη, αλλα πολυ ευχαριστως να σου στειλω ενα τσουβαλι αγριαγκυναρα σε μεγεθος ζωοτροφων 10 κιλα. :huh:

στειλε μου την διευθυνση σου :cheer:

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100870 από κοκκιναβα
Απαντήθηκε από κοκκιναβα στο θέμα Agro pellets
Η τιμή του όμως θα είναι super δελεαστική, και θα ζορίσει αρκετά τους κατόχους των συσκευών {καυστήρας-λέβητας} που δυστυχώς δεν μπορούν να κάψουν τίποτα άλλο εκτός από πελλετ φτιαγμένο από ξύλο.

πρόσεχε πολύ γιατί οι σόμπες γενικά δεν είναι κατασκευασμένες για υλικά με πολύ στάχτη...[/quote]

Καλημερα,



Σημερα φορτωνουμε για εσας, Πελλετ Αγριαγκιναρας και Πελλετ Αγριαγκιναρας-Πριονιδη ΜΙΞ,

Θα χαρω να ακουσω θετικα αποτελεσματα :cheer:

κθριακη

Κυριακη Παπαδοπουλου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100871 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Agro pellets

κοκκιναβα έγραψε: Η τιμή του όμως θα είναι super δελεαστική, και θα ζορίσει αρκετά τους κατόχους των συσκευών {καυστήρας-λέβητας} που δυστυχώς δεν μπορούν να κάψουν τίποτα άλλο εκτός από πελλετ φτιαγμένο από ξύλο.

πρόσεχε πολύ γιατί οι σόμπες γενικά δεν είναι κατασκευασμένες για υλικά με πολύ στάχτη...


Καλημερα,



Σημερα φορτωνουμε για εσας, Πελλετ Αγριαγκιναρας και Πελλετ Αγριαγκιναρας-Πριονιδη ΜΙΞ,

Θα χαρω να ακουσω θετικα αποτελεσματα :cheer:

κθριακη[/quote]

Κυριακη, πως μπορω να παρω ενα δειγμα για δοκιμη σε καυστηρα?


update, μιλησα με τον συζηγο!

Σταυροχωριτης ειμαι, οποτε αυριο κατεβαινοντας για ποτισμα στο χωριο θα βρεθουμε να παρω ενα σακουλακι.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100873 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Agro pellets
Εγώ δεν είμαι Σταυροχωρίτης, αλλά Μουριώτης.......οπότε μην ξεχάσεις και τον κοντοχωριανό. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100874 από κοκκιναβα
Απαντήθηκε από κοκκιναβα στο θέμα Agro pellets

mastoras έγραψε: Εγώ δεν είμαι Σταυροχωρίτης, αλλά Μουριώτης.......οπότε μην ξεχάσεις και τον κοντοχωριανό. :lol:


καλημερα mastora,

να σου στειλω ενα δειγμα??
Μας ενδιαφερει η γνωμη σου!!! :)

στειλεμας την διευθυνση σου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

κυριακη B)

Κυριακη Παπαδοπουλου
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by κοκκιναβα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100880 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Agro pellets

κοκκιναβα έγραψε:

mastoras έγραψε: Εγώ δεν είμαι Σταυροχωρίτης, αλλά Μουριώτης.......οπότε μην ξεχάσεις και τον κοντοχωριανό. :lol:


καλημερα mastora,

να σου στειλω ενα δειγμα??
Μας ενδιαφερει η γνωμη σου!!! :)

στειλεμας την διευθυνση σου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

κυριακη B)


Πάντως δεν στο κρύβω ότι θα ήθελα να κάψω και στον Fuzzy logic μου να δώ τι θα δώσει. Πως μπορώ να αγοράσω μια μικρή ποσότητα στην Καβάλα μένω.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ