Πετροβαμβακα ή Φελιζόλ

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150404 από kostascbr
Πετροβαμβακα ή Φελιζόλ δημιουργήθηκε από kostascbr
παιδια επιδη εχω προβλημα ολη η πλευρα του σπιτιου μου παγωνει ( ειναι 5 ετων κατασκευη αλλα εδω εχει κρυο τριπολη )και ειμαι σε πολυκατοικια δεν τρεχει νερο (υγρασια )αλλα παγωνη γιατι ειμαι ακαλυπτως αποφασισα να βαλω εσωτερικη μονωση και εφερα μάστορα και μου πρότεινε δυο λυσεις,
η μια ειναι φεριζωλ (νταουν ανθρακι) 7 ποντους στηρηξη κολες δυκτι και κατι κολες ξανα τριψιμο και ειναι ετοιμο για βαψιμο 1350 ευρο γύψινα μπριζες χωρις βαψιμο 40 τετραγωνικα
και η δευτερη που μου υποσχετε οτι θα εχω καλύτερο αποτελεσμα σε θεμα μονωσης ειναι με πετροβαμβακα τον ποιο συμπαγη μου ειπε ποσο τα % αλλα δεν θυμαμε μεταλικη στήριξη γιψωσανιδα φτιαξιμω τα γυψινα μπριζες και χωρις το βαψιμο παλι 40 τετραγωνικα 1150 και με καλυτερο οπτικο αποτελεσμα και ποιο γρηγορα και καθαρα ετσι λεει ο μαστωρας
θελω τη βοηθεια σας για να αποφασισω ποια ειναι η καλυτερη λυση απο θεμα μονωσης και μετα το οικονομικο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150408 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Πετροβαμβακα ή Φελιζόλ
Καλησπέρα και από μένα.
Δεν είμαι ειδικός αλλά φέτος ψαχτικα λίγο και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι αυτή την στιγμή
η καλύτερη λύση είναι να βάλεις γραφιτουχα πολυστερινη, η γκρι που λες αλλά εξωτερικά του τοίχου.
Αυτό γιατί αν ζεστενεις το σπίτι τότε ο τοίχος απορροφά αυτήν την ενέργεια και στην αποδίδει πίσω.
Απλά να είναι μια ολοκληρωμένη λύση με την dow που σου πρότειναν όλα δηλαδή τα υλικά να είναι dow.
Καλά τα λέω Φουσκιτακη...;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150421 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Πετροβαμβακα ή Φελιζόλ
η καλυτερη λυση ειναι μονωση εξωτερικη ...αν δεν γινεται ...οσο πιο παχυ το μονωτικο τοσο καλυτερα ....και κατα προτιμηση τελειωμα με γυψοσανιδα που δεν αναφερεις στην μια περιπτωση ....το ειδος του μονωτικου δεν εχει σημασια σ αυτη την περιπτωση ,,,οσο πιο φτηνο τοσο πιο καλο (στην τσεπη) ... δηλ και σκετο φελιζολ μας κανει ...αποφυγε ομως το τελειωμα με σκετο το μονωτικο οπως το περιγραφεις στην πρωτη περιπτωση γιατι καποια στιγμη θα τραυματιστει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150424 από kostascbr
Απαντήθηκε από kostascbr στο θέμα Πετροβαμβακα ή Φελιζόλ
πααιδια εξωτερικη μονωση δεν μπορω να βαλω γιατι ειμαι σε πολικατοικια τωρα μενει να ποφασισω αν θα βαλω νταουν η πετροβαμβακα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150427 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Πετροβαμβακα ή Φελιζόλ
Εγω θα εβαζα τον πετροβαμβακα με την γυψοσανιδα γιατι ειναι και ηχομονωτικος.Να βαλεις οσο πιο χοντρο γινεται.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #150515 από kostascbr
Απαντήθηκε από kostascbr στο θέμα Πετροβαμβακα ή Φελιζόλ

stergiosbik έγραψε: Εγω θα εβαζα τον πετροβαμβακα με την γυψοσανιδα γιατι ειναι και ηχομονωτικος.Να βαλεις οσο πιο χοντρο γινεται.

και εγω τον πετροβαμβακα βλεπω για καλητερο αλλα δεν εχει λιγο θεμα με το οτι ειναι βλαβερος ,μηπως εαν χρησιμοποιηθει καλα απο το μαστορα και τον κλεισει καλα με γυψοσανίδα δεν θα εχω προβλημα στο θεμα του οτι ειναι βλαβερος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ