Παιδικο δωματιο μονωση

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147221 από chr_pap
Παιδικο δωματιο μονωση δημιουργήθηκε από chr_pap
Καλησπερα Εχω ενα διαμερισμα 5ου οροφου κατασκευης 1997 το προβλημα ειναι οτι στο παιδικο δωματιο εχει κατι κολωνες τεραστιες και δοκαρια που δεν εχουν καμια μονωση.(Η Ταρατσα εχει μονωση οπως και οι τοιχοι)το χειμωνα βγαζει μυκητες αναμεσα στο δοκαρι και τη πλακα οπωσ και μια κολωνα που εχω στηριξη τη βιβλιοθηκη.Μου ειπαν για εσωτερικη μονωση μονο κολωνες και δοκαρια περιπου 10τετραγωνικα ειναι με πολυστερινη 9mm και μετα σοβα ειδικο. Eπειδη δεν εχω πολυ χωρο στο δωματιο, Μου φενεται καλο αλλα δεν ξερω αν θα εχει αποτελεσμα. Αν το εχει δουλεψει καποιος η το εχει τοποθετησει παρακαλω να με βοηθησει N Thermon το λενε.Επισης με ενδιαφερει και η υγειηνη του χωρου γιατι εχω 2 μικρα παιδια Ευχαριστω....

.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147222 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Re:Παιδικο δωματιο μονωση
Εσυ τι θελεις να κανεις να εξαφανισεις τους μυκητες η εχεις θεμα ζεστης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147223 από chr_pap
Απαντήθηκε από chr_pap στο θέμα Παιδικο δωματιο μονωση
Θεμα κρυου εχω το χειμωνα μονο σε αυτο το δωματιο. Κ
αι βγαζει και μυκητες που τους καθαριζω βεβαια καθε μηνα μια φορα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147249 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Re:Παιδικο δωματιο μονωση
Οσον αφορα το κρυο μονωση εξωτερικη φιλε.Αυτο που σου προτειναν ειναι ημιμετρο.οσον αφορα τους μυκητες θα αγορασεις ενα αντιμουχλικο χρωμα και δεν θα ξαναδεις τιποτα.Εγω στο μπανιο φετος ησυχασα να καταλαβεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147264 από chr_pap
Απαντήθηκε από chr_pap στο θέμα Παιδικο δωματιο μονωση
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Μονωση εξωτερικη δεν γινεται, δίπλα εχω μονοκατοικία και εγω ειμαι στο 5ο!!.
Το χρωμα ειναι μια λυση αλλα θελω να ζεσταθει και λιγο το δωματιο γι αυτο ρωτησα για το N thermon αν εινα καποια λυση εσωτερικα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147268 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Παιδικο δωματιο μονωση
η μονωση ειναι η κονη λυση στο προβλημα ...αντιμουχλικο μπορεις να περασεις αλλα ειναι απλα ημιμετρο
το βασικο ειναι να ξεκαθαρισεις οτι δεν προκειτε για εισερχομενη υγρασια ...σ αυτη την περιπτωση ουτε η μ9ονωση κανει κατι και το βασικοτερο ασχετςσ μονωσεων ...καλος εξαερισμος χειμωνα καλοκαιρι ....η μονωση σαφως θα σε βοηθησει αλλα θελει και λιγο προσοχη αν μην υπαρξουν σ αλλα σημεια θερμογεφυρες ...πριν απο οτιδηποτε κανεις ομως χρειαζεται ενα καλο πλυσιμο με ειδικο αντιμουχλικο η νεροξυδο και ξεβγαλμα με νερακι...εννοειτε οτι μενει να στεγνωσει καλα η επιφανεια πριν απο καποια βαφη η μονωση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ