Εναν καλό αφυγραντηρα εχετε να προτείνετε

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145353 από jnet
Για το σωλινάκι αποχετευσης γνωρίζει καποιος μετά την τρυπα ποσο μεσα το βαζουμε?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145361 από jps
Γιώργο,είναι πολύ εύκολο.Πού μπερδεύεσαι;
Θα στα πω βήμα-βήμα.Στην αρχή βγάζεις ελαφρά το δοχείο συλλογής νερού.Περνάς μια από τις δύο άκρες από το σωληνάκι μέσα από την τρύπα του δοχείου νερού,όλο ευθεία και με το μάτι σου θα δεις ένα μαύρο κυλινδρικό μικρό εξόγκωμα με τρύπα στην άκρη από την οποία θα φεύγει το νερό.Φαντάσου το σαν βρύση.Εκεί θα κουμπώσεις το λάστιxo της αποχέτευσης,όπως κουμπώνουμε το λάστιχο του νερού στη βρύση.Στη συνέχεια,θα βάλεις το δοχείο νερού μέχρι μέσα για να κουμπώσει στον αφυγραντήρα και την δεύτερη άκρη από το σωληνάκι αποχέτευσης θα το βάλεις στην αποχέτευση σε χαμηλότερο σημείο από την πρώτη άκρη για να κυλάει το νερό στην αποχέτευση...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145364 από jnet
Την πρώτη φορά το εβαλα κατω κατω. Δηλαδη απο την τρυπα και μετα απο την μεγαλη τρυπα. Την 2η το εβαλα εξω εξω δηλαδη απο την πρωτη τρυπα και εκεί κοντά στο 1-2cm.

To βραδυ που θα επιστρεψω θα προσπαθησω εφαρμοζοντας κατα γράμμα οτι εγραψες.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145366 από jps
Η μεγάλη κάτω τρύπα είναι για να φεύγει το νερό μέσα στο δοχείο,όταν δε χρησιμοποιείς σωληνάκι.Δεν είναι για το σωληνάκι.Το σωληνάκι δε θα το χώσεις από κάτω προς τα πάνω σε τρύπα,αλλά θα το κουμπώσεις όλο ευθεία στο εξόγκωμα,όπως κουμπώνουμε ένα λάστιχο σε μια βρύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145370 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Γιώργο, ποιόν τελικά αγόρασες?

Εντυπώσεις? Θόρυβος? Παράγει νερό?

Για πες μας να δούμε και πραγματικά σχόλια, γιατί διαβάζουμε διάφορα στο skroutz, αλλά τα δικά σου είναι στα σίγοθρα πραγματικά, από πραγματικό χρήστη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145383 από jnet
Μολις γυρισα σπίτι μαλλον το καταφερε η γυναίκα μου γιατί το βρηκα να είναι το σωληνάκι κατω στο πατωμα και το χαλακι που ηταν κάτω καμμια 3τμ μουσκεμα. Δεν είχε προβλεψει να το στηριξει με κατι μεσα στον νιπτηρα και απο το βαρος του νερου επεσε κατω. Απο οτι είδα δεν ειχε γεμίσει καθολου το δοχείο οπότε μαλλον το περασε εκεί που επρεπε. Αυριο θα το δω πως είναι για να το καταλάβω. Σημερα δεν το ανοιξα μη τυχον το χαλασω.

Οσο αφορά το νερο. Καταρχή το δοχείο είναι 2 λιτρων. Χθές το βράδυ που το πρωτοδουλεψα οπως είπαμε στην μεγάλη σκάλα μου φανηκε να γεμίζει γρήγορα το δοχείο. Δεν καταλαβα βεβαια σε ποση ωρα. Το πρωί το βρήκα γεματο και σταματημένο.

Σημερα που το δουλέψαμε στην μικρή σκάλα από τις 8 το πρωί μεχρι τις 4μμ είχαν γεμίσει τα 2/3. Με την λογική των 5λτ την ημέρα στην μικρή σκάλα. 1,33x3=4 αλλα μπορεί η γυναικα μου το 2/3 που είδε να ήταν 4/5 οπότε βγαινουν τα 5 λιτρα την ημέρα.
Φυσικά ολα εξαρτωνται και απο το πόσο υγρασία εχει ο χώρος. Βεβαι ο δικός μου εχει πολύ μια και μου φουσκώνουν τα πατώματα. Απο την αλλη την σκάλα της υγρασίας την εχω στις 3σταγονες και θεωρω οτι μου το κρατάει στο 40% υγρασία ή ανάποδα το σκέφτομαι?



Από θορυβο σίγουρα είναι πιο λίγος στην μικρή την σκάλα αλλά και παλι τον θεωρώ πολύ. Βασικά παιδιά εχω μεγάλο θεμα με τους θορύβους. Δεν μπορω το παραμικρό. Για να καταλάβετε στην απολυτη ησυχία και με πολύ υπερενταση ακουω τον βόμβο απο το ασύρματο ρουτερ.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ