Ασύρματος θερμοστάτης

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137779 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Re:Ασύρματος θερμοστάτης
Εγκατέστησα τον siemens rev 13 πέρυσι αλλά τον δούλεψα σαν απλό θερμοστάτη (άνοιγε 19,4 έκλεινε περίπου 20,0).Εφέτος λέω να τον ρυθμίσω με αυτοδιάγνωση (pid) φοβάμαι και διστάζω όμως γιατί δεν έχω λέβητα πετρελαίου αλλά πέλλετ που σημαίνει ότι η μεγάλη καμπύλη που εφάρμοζε ο θερμοστάτης για το άνοιξε - κλείσε να μειώνετε σε μιά ποιο μικρή σε εύρος άνοιξε - κλείσε καμπύλη θερμοκρασίας , με αποτέλεσμα τα ανάματα-κλεισίματα του λέβητα (πιθανόν) να μου ανεβάσουν την κατανάλωση.Θα το δοκιμάσω και θα πω συμπεράσματα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137799 από grandfunk
Απαντήθηκε από grandfunk στο θέμα Ασύρματος θερμοστάτης
Σίγουρα, αλλά κλασικά δεν έχει υποστήριξη και εγγύηση. Προσωπικά το ebay το προτιμώ μόνο για μικροπράγματα και όχι για κάτι που θέλω να είναι αξιόπιστο. Γι αυτό και συνήθως στα επώνυμα δεν έχει και μεγάλη διαφορά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137802 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Re:Ασύρματος θερμοστάτης

PAPADAKIS έγραψε: Εγκατέστησα τον siemens rev 13 πέρυσι αλλά τον δούλεψα σαν απλό θερμοστάτη (άνοιγε 19,4 έκλεινε περίπου 20,0).Εφέτος λέω να τον ρυθμίσω με αυτοδιάγνωση (pid) φοβάμαι και διστάζω όμως γιατί δεν έχω λέβητα πετρελαίου αλλά πέλλετ που σημαίνει ότι η μεγάλη καμπύλη που εφάρμοζε ο θερμοστάτης για το άνοιξε - κλείσε να μειώνετε σε μιά ποιο μικρή σε εύρος άνοιξε - κλείσε καμπύλη θερμοκρασίας , με αποτέλεσμα τα ανάματα-κλεισίματα του λέβητα (πιθανόν) να μου ανεβάσουν την κατανάλωση.Θα το δοκιμάσω και θα πω συμπεράσματα...

Εχω τον REV24. Τον δουλευω και γω σαν απλο, οχι για λογους οικονομιας αλλα για να αποφυγω τις συχνες εναυσεις και καθαρισμους που κανει ο λεβητας{αυτοκαθαριζωμενος}. Μ΄ενα μπαφερ 500λιτρα λυνεται το προβλημα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.053 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ