Εξοικονομώ κατ οίκον - sos

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135502 από bogiatzoglou
Καλησπερα

Χρειαζομαι επειγοντος την βοηθεια σας.
Το 2011 μπηκα στο προγραμμα υπεγραψα την δανειακη συμβαση.
Μα την επομενη εβδομαδα εμεινα ανεργος για περιπου ενα χρονο
Και δεν μπορεσα να κανω το προγραμμα.
Επειτα η τραπεζα(πειραιως) μου ειπε οτι δεν μπορω να το κανω γιατι εχει περασει ενας χρονος.
Και δεν μπορω να ξανακαταθεσω τα χαρτια για δευτερη φορα
Μηπως υπαρχει καποιο παραθυρακι για να συνεχισω το προγραμμα.
Eυχαριστω
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135511 από avato-pantou
Απαντήθηκε από avato-pantou στο θέμα Εξοικονομώ κατ οίκον - sos
Το πρώτο τρίμηνο που μπαίνει η προκαταβολή μπορούσες να ζητήσεις παράταση για ενα χρόνο αν δεν εφτασες σε αυτο το σημείο α'οτι ξερω δεν γίνετε κατι αλλο.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135524 από eightball2020
Απαντήθηκε από eightball2020 στο θέμα Εξοικονομώ κατ οίκον - sos
Να ρωτησω κάτι ΣΟΣ και εγω για μενα,εχει ο πατερας ένα σπιτι που μόλις αγόρασε(ακόμα φτιάχνονται τα συμβόλαια),εγώ είμαι άνεργος,και λέμε να γράψει το 25%(να κάνει δωρεά δλδ) σε μένα για να μπω στο εξοικονομω κατ οίκον(με την προυποθεση οτι εκεινος θα είναι εγγυητης),επειδη είναι 66 χρονω θα το δεχτεί η τράπεζα να μπει εγγυητης λόγω ηλικίας? Και το αλλο είναι με την φορολογία τη γίνεται? Διότι αν δεν συμφέρει να μην ασχοληθούμε καν. Ο επιθεωρητης μας είπε πρωτα να πάμε τραπεζα και αν συμφωνησουν μετα να ρωτησουμε συμβολαιογραφο.Εχει κάποιος γνώση πάνω σαυτο?
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by eightball2020.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135541 από avato-pantou
Απαντήθηκε από avato-pantou στο θέμα Εξοικονομώ κατ οίκον - sos

eightball2020 έγραψε: Να ρωτησω κάτι ΣΟΣ και εγω για μενα,εχει ο πατερας ένα σπιτι που μόλις αγόρασε(ακόμα φτιάχνονται τα συμβόλαια),εγώ είμαι άνεργος,και λέμε να γράψει το 25%(να κάνει δωρεά δλδ) σε μένα για να μπω στο εξοικονομω κατ οίκον(με την προυποθεση οτι εκεινος θα είναι εγγυητης),επειδη είναι 66 χρονω θα το δεχτεί η τράπεζα να μπει εγγυητης λόγω ηλικίας? Και το αλλο είναι με την φορολογία τη γίνεται? Διότι αν δεν συμφέρει να μην ασχοληθούμε καν. Ο επιθεωρητης μας είπε πρωτα να πάμε τραπεζα και αν συμφωνησουν μετα να ρωτησουμε συμβολαιογραφο.Εχει κάποιος γνώση πάνω σαυτο?


Δεν χρειάζεται να ειναι στο δικό σου όνομα για να μπεις στο πρόγραμμα έχει και άλλους τρόπους.Οσο για την ηλικία είναι ενα θεμα και απ οτι ξέρω δύσκολα θα δεχτεί η τράπεζα που νομίζω οτι δεν δέχεται και εγγυητή στο πρόγραμμα ειχα πανόμοια περίπτωση με φίλο που δεν μπορούσε να μπει για τον ίδιο λόγο. Αλλα και σαν άνεργος τι εισόδημα θα παρουσιάσεις στην φορολογική δήλωση.Δυσκολο το βλέπω.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135544 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Εξοικονομώ κατ οίκον - sos
Η τραπεζα σε οποιονδηποτε που ειναι ανω των 60 χρονων ζηταει εγγυητη.
Λογικο,γιατι φοβουνται μη τα "κακαρωσει"! :whistle:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ