Υγροποιηση σε μπαλκονοπορτες και πατωμα

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118504 από dimitris11
Καλοι αγωγη της θερμοτητας ειναι τα υλικα που αποροφουν την θερμοτητα και την μεταφερουν ευκολα.
Ο πιο ευκολος τροπος για να διαπιστωσουμε αν ενα υλικο ειναι καλος αγωγος της θερμοτητας ειναι να το αγγιξουμε.
Στο σπιτι μας στους (20)εικοσι βαθμους κελσιου ειναι ολα τα αντικειμενα που βρισκονται μεσα αλλα οταν τα αγγιζουμε αλλα τα αισθανομαστε κρυα και αλλα ζεστα.
Αυτα που αισθανομαστε κρύα ειναι καλη αγωγη της θερμοτητας.
Τα αισθανομαστε κρυα γιάτι περνουν απο εμάς θερμοτητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118506 από dimitris11

str1979 έγραψε: Γιαννη κατα 99% πιστευω οτι δεν εχουν μονωθει τα δοκαρια (στην δικη μου περιπτωση της πυλωτης) με αποτελεσμα να λειτουργουν τωρα τον χειμωνα σαν θερμογεφυρες και να μεταφερουν το εξωτερικο κρυο μεσα στο πατωμα.
Αν και στην πεθερα σου οπως γραφεις εχει περασει πολυορεθανη και θα επρεπε να εχει μειωθει το προβλημα αυτο
Επεισης εχω την εντυπωση οτι αν ηταν ανιουσα υγρασια απο τα θεμελια τοτε αυτη θα την ειχες ολο το χρονο και οχι μονο τον χειμωνα που πιανουν τα κρυα (ισως και να κανω λαθος, δεν ειμαι σιγουρος)


Το κρυο ΔΕΝ μεταφερεται αλλα μονο η ζεστη.
Η ζεστη απο το σπιτι σου βγαίνει έξω,γιάυτο βαζουμε την μονωση για να κρατησουμε την ζεστη μεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118508 από dimitris11




Αυτο το αφησα ως εχει,ειχα ακριβως τα ιδια και εγω πλημμυρα στα πλακακια στο πατωμα.Κανε αυτο που σου ειπα.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118513 από dimitris11
Αν βαλεις στο μπανιο ανεμηστηρα να βγαζει αερα κατι που εκανα αρχικως εγω θα εντιμετωπισεις ενα προβλημα.
Οι μυρωδιες απο την αποχετευση θα ερθουν ολες μεσα,εγω εκλεισα το σιφωνι στο πατωμα στη μπανιερα ειχα την ταπα στην αποχετευση του πληντηριου την εκλεισα και αυτη.
Μου πηρε εξι μηνες να το ανακαλυψω γιατι μυριζε το μπανιο.
Δεν χρειαζεται δυνατο μοτερ,λιγο χρειαζεται σε συνεχη λειτουργια,εχω δοκιμασει τα παντα.

Αν καποιος εχει να προτεινει καποιο φιλτρο καθαρισμου αερα για την καπνα-μυρωδια ειμαι ολος αυτια.
Ειναι η τελευταια εκρεμμοτητα μου.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118625 από str1979
Αερισμος γινεται στα δωματια καθε πρωι για κανενα 20λεπτο αλλα αυτο δεν εχει βελτιωσει την κατασταση
Επισης τα κατωκασια απο τις μπαλκονοπορτες (μαρμαρο) συμβαλουν και αυτα στην ολη κατασταση των υδρατμων.
Θα δανιστω εναν ηλεκτρικο αφυγρραντηρα απο εναν γνωστο μου να δω τι γινεται

Invicta Compact 700
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by str1979.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118636 από μανολης
φιλε μου αφου εχεις τζακι δεν επρεπε να εχεις τετοια θεματα τα τζακια και η σομπες καινε την υγασια στο εσωτερικό του σπιτιου


λεω μήπως περναει κανενας σωλήνας νερον η αποχέτευσης και εχεις διαρροή

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ