Υγροποιηση σε μπαλκονοπορτες και πατωμα

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118413 από mastoras

stelios έγραψε: 100% σωστοτατος σε ολα ευτυχως που υπαρχουν και λογικοι ανθρωποι σε αυτη την συζητηση.γιατι αλλιως θα γινομουν παλι ο κακος!


Εσύ το "κακός" έπρεπε να το είχες υιοθετήσει για nick name στο energ.gr :silly: ......:evil:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118414 από GGEOR7777
Μια φορα και γω θυμαμε οτι οταν η θερμανση
μου ηταν πετραιλαιο και ενα ανοικτο τζακι στον ενιαιο χωρο
ειχα δει υγροποιησεις σε μια γωνια τοιχου διπλα στο τζακι
και σε ενα παραθυρο.
Απλα μονωσα τα σημεια με αρμοστοκο μεσα εξω και απο τοτε(πανε 4χρονια τωρα..)
τιποτα.
Δεν ξερω αν εχει σχεση με τα δικα σας προβληματα,αλλα μου ακουγεται σαν προβλημα μονωσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118418 από mastoras

GGEOR7777 έγραψε: Δεν χρειαζεστε κανενα μηχανικο
για να σας λυσει τα προβληματα πχ των παραπανω παιδιων..
Διαβασες τον φιλο πιο πανω..πηρε ενα βιβλιο και ελυσε το προβλημα του.
Το ιδιο μπορεις να κανεις και συ..γιατι καλη η εμπειρια και η μαστροδουλεια..
αλλα για φαντασου τη σε συνδιασμο με την μελετη..
Ενας γνωστος μου ελεγε εισαι Μαστορας με αρ....ια η Αρ...δια μαστορας... :)


Για δες εδώ.



To πιο ακριβό και επώνυμο υλικό, με πιστοποιημένο εφαρμοστή-συνεργείο της ίδιας εταιρίας, με την επίβλεψη του μηχανικού. Ακριβοπληρωμένη εργασία.



Το ποιος τελικά πλήρωσε τα σκουλαρίκια της Σκλεναρίκοβα .......δεν χρειάζεται το αναφέρω. :lol:

Τι έπρεπε να μελετήσω εγώ για να αποφύγω τις κάθε είδους βλακείες, και αποποίηση ευθυνών που άκουσα από όλους.......... Η μάλλον λάθος, έπρεπε αφού είχα αναλάβει την δουλειά, να μελετήσω την επιστήμη της χημείας για το υλικό, την φυσική για τις υγρασίες για το τεχνικό, και μετεωρολογία, για είμαι λέγομαι μάστορας με αρχ@δ@α.

Οι γνώμες όλων σεβαστές, αλλά η πράξη κύριοι απέχει πολύ από την θεωρία.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118420 από str1979
Μηπως πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο??? ;)
Για αυτο ειναι τα φορουν ωστε να ανταλλαζουμε αποψεις και να βοηθιόμαστε.
Λοιπον στο θεμα μου, μεσα εχω θερμοκρασια 23 και εξω λεει το θερμομετρο αυτη την ωρα 7 βαθμοι.
Ετσι απο περιεργια στα 3 υπνοδωματια εχω τραβηγμενες τις κουρτινες στην ακρη ενω στο σαλονι και στην κουζινα δεν τις εχω πειραξει
Το αποτελεσμα ειναι οτι στα υπνοδωματια το φαινόμενο των υδρατμων ειναι σχεδον ανεπαίσθητο ή σε πολυ αρχικο σταδιο ενω σε σαλονι και κουζινα αρχιζαν ηδη η θολουρα στα τζαμια και αρκετοι υδρατμοι στο πατωμα
Επειδη δεν ξερω κατα ποσο οφειλετε αυτο στην κουρτινα η οχι θα περιμενω να ξημερωσει για να δω τι γινεται και να βγαλω συμπερασματα
Δεν λεω οτι η κουρτινα φταιει για το προβλημα μου αλλα θελω να δω αν το επηρεάζει προς το χειρότερο και σε τι βαθμο

Invicta Compact 700
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118421 από γιαννης-δραμα
Στο σπιτι των πεθερικων μου τα δυο βορινα δωματια(κρεβατοκαμαρα και παιδικο)τον χειμωνα πιανουν υγρασια στις γωνιες αρχικα και στα δοκαρια και μουχλιαζουν,επισης στο δαπεδο που ειναι ξυλινο(παρκε) πολλες φορες εχει πολυ υγρασια.
Η μπαλκονοπορτα ειναι ανοιχτη 5 ωρες την ημερα και διαφορα δεν βλεπουν.
Και πριν που εκαιγε ο καυστηρας και τα σωματα ειχε πολυ υγρασια και τωρα που εχει μια σομπα πελλετ(δεν ειναι σαυτα τα δωματια)εχει λιγο λιγοτερη υγρασια.
Φωναξαν μαστορες φωναξαν μηχανικους αλλα κανενας δεν δινει εγγυηση οτι θα σταματηση η υγρασια γιατι λενε οτι μπορει να ειναι ανιουσα υγρασια απ τα δοκαρια(στα θεμελια πρεπει να εχει ποταμι).Χωρις πλακα εδω και δυο χρονια που εχει χτιστει στα 60-70 μετρα μια μεγαλυτερη οικοδομη εχει υποχωρηση το νερο απο τα υπογεια οπου χρειαζοταν δυο αντλιες να τραβανε το νερο για να μην πλημυριζουν τα υπογεια!
Και ρωταω τωρα εγω ειναι ανιουσα υγρασια αυτη στα βορινα δωματια(και στον δευτερο οροφο υπαρχει το ιδιο προβλημα)η επειδη δεν υπαρχει καλη μονωση(ισως και καθολου στα δοκαρια τουλαχιστον).
Η οικοδομη ειναι του 1999 και απο κατω εχει πυλωτη και εχει γινει πολυουρεθανη(στην πυλωτη) πριν 5-6 χρονια.
Και η πεθερα μου χρησιμοποιει αυτα τα κουπακια αλλα δεν βλεπει διαφορα παρολο που αυτα γεμιζουν υγρασια.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118422 από str1979
Γιαννη κατα 99% πιστευω οτι δεν εχουν μονωθει τα δοκαρια (στην δικη μου περιπτωση της πυλωτης) με αποτελεσμα να λειτουργουν τωρα τον χειμωνα σαν θερμογεφυρες και να μεταφερουν το εξωτερικο κρυο μεσα στο πατωμα.
Αν και στην πεθερα σου οπως γραφεις εχει περασει πολυορεθανη και θα επρεπε να εχει μειωθει το προβλημα αυτο
Επεισης εχω την εντυπωση οτι αν ηταν ανιουσα υγρασια απο τα θεμελια τοτε αυτη θα την ειχες ολο το χρονο και οχι μονο τον χειμωνα που πιανουν τα κρυα (ισως και να κανω λαθος, δεν ειμαι σιγουρος)

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ