Καθυστέρηση στον κυκλοφορητή

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #96912 από chris lam
Απαντήθηκε από chris lam στο θέμα Καθυστέρηση στον κυκλοφορητή
Στο σπίτι μου εχω αυτονομία με δυο λέβητες 2 διαμερίσματα και 1 μποιλερ με 3 κυκλοφοριτες..
Ανάβεις ..φτάνοντας το νερό 45 αρχίζει να κυκλοφορεί και για την υπερθέρμανση αν ξεφύγει απο 80 με ενα υδροστατη κάνω εξαναγκασμένη κυκλοφορία σε ενα διαμέρισμα ασχέτως θερμοστάτη χώρου!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #96913 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Καθυστέρηση στον κυκλοφορητή
Διευκρινίζω: Ο εσωτερικός Κ/Φ του λέβητα, που μάλιστα είναι μικρός, παίρνει εντολή στους 45 βαθμούς, αλλά ο κεντρικός και μεγαλύτερος, αυτός που βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο πριν φύγουν οι σωλήνες για τα διαμερίσματα, και που εξυπηρετεί και τον πέλετ και τον πετρελαίου, παίρνει εντολή μαζί με τον λέβητα, και στην έναυση και στην παύση. Δηλαδή δεν υπάρχει υδροστάτης γι' αυτόν. Ο λέβητας πετρελαίου έχει υδροστάτη και έτσι ΠΡΙΝ μπει το πέλετ το σύστημα λειτουργούσε όπως πρέπει, αλλά μετά την εγκατάσταση του πέλετ φαίνεται πως έγινε στραβή δουλειά. Σημειώνω πως τον πετρελαίου τον κρατάμε στο παιχνίδι για περίπτωση ανάγκης, π.χ. βλάβη στον λέβητα πέλετ.

Να το κάνω μόνος μου με οδηγίες σου, δεν παίζει, δεν το ρισκάρω. Σε ευχαριστώ βέβαια.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με "μεταγωγικό".

Αν είσαι Αθήνα και θές να το αναλάβεις στείλε μου ΠΜ με τα στοιχεία σου, ΟΚ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #96914 από bobus
Απαντήθηκε από bobus στο θέμα Καθυστέρηση στον κυκλοφορητή
Α, κάπου κοντά στη Λάρισα είσαι, άκυρο λοιπον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ