Στεγνωτήριο Ariston Hotpoint: πρόβλημα με υδρατμούς

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94982 από love.bacardi
καλησπερα σε ολους εχω ενα τεραστιο προβλημα και θελω την βοηθεια και τιw γνωσεις σας..
εχω ενα στεγνωτηριο αλλα δεν εχει δοχειο αποστραγγησεις. με αποτελεσμα na εχω αγορασει ενα πλαστικο κουτι το οποιο το γεμησα νερο κρυο και χτυπαει εκει μεσα ο σωληνας για τουw ατμους. και καλα δεν θα εβγαζε υδρατμους μετα αλλα γεμησε ολο το δωματιο υδρατμους...... πειτε καμια ιδεα τι να κανω ρε παιδια ειναι δωρο και εχω ξενερωσει πολυ δεν θελω να το βγαλω στο μπαλκονι. ειναι ενα hotpoint ariston. μαλλον ειναι λιγο παλιο γιατι τα νεα εχουν αποστραγγισει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95003 από Stavrax
Στον σωλήνα αυτό μπορείς να βάλεις προέκταση και με μια τρύπα στον τοίχο να τον βγάλεις στο μπαλκόνι.
Αν δεν γίνεται αυτό λόγω θέσης, μπορείς να κάνεις κατασκευή σαν ναργιλέ και να εκτονώνεται εκεί ο ατμός. Η κατασκευή θα μοιάζει με το φίλτρο του Μοσχάλη.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95017 από fritakos
Το στεγνωτηριο, αν δεν είναι συμπύκνωσης, πρέπει η σωληνα του να βγει σε ανοικτο χωρο.
Οποιαδηποτε άλλη κατασκευη μπορει να μειωσει τον ογκο του αερα που βγαινει και να χρειαζεται περισσοτερο χρονο για το στέγνωμα, που σημαινει μεγαλυτερη καταναλωση και σπατάλη :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95442 από love.bacardi
καλημερα δεν μπορουμε να το κανουμε εμεις συμπυκνωσης???εκει που το εχω ειναι γα....τα μαλλον ειμαι για κατασκευη στο μπαλκονι...και ποιος την ακουει τωρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95457 από tas
Δεν είναι κακή ιδέα το μπαλκόνι. Στο δικό μου έβαλα πλυντήριο, στεγνωτήριο, μέσα σε κατασκευή από 10άρι ytong. Ακόμη και πέρσι, με θερμοκρασίες μέχρι -8, -9 που φοβήθηκα ότι μπορεί να παγώσουν τα νερά, δεν είχε θέμα.





Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ