Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

energeiakotzaki.gr

• Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Στεγνωτήριο Ariston Hotpoint: πρόβλημα με υδρατμούς

Στεγνωτήριο Ariston Hotpoint: πρόβλημα με υδρατμούς 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #94982

• love.bacardi
  • Το Άβαταρ του/της love.bacardi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες15
    • Κάρμα: -2
καλησπερα σε ολους εχω ενα τεραστιο προβλημα και θελω την βοηθεια και τιw γνωσεις σας..
εχω ενα στεγνωτηριο αλλα δεν εχει δοχειο αποστραγγησεις. με αποτελεσμα na εχω αγορασει ενα πλαστικο κουτι το οποιο το γεμησα νερο κρυο και χτυπαει εκει μεσα ο σωληνας για τουw ατμους. και καλα δεν θα εβγαζε υδρατμους μετα αλλα γεμησε ολο το δωματιο υδρατμους...... πειτε καμια ιδεα τι να κανω ρε παιδια ειναι δωρο και εχω ξενερωσει πολυ δεν θελω να το βγαλω στο μπαλκονι. ειναι ενα hotpoint ariston. μαλλον ειναι λιγο παλιο γιατι τα νεα εχουν αποστραγγισει
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Στεγνωτήριο Ariston Hotpoint: πρόβλημα με υδρατμούς 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #95003

• Stavrax
  • Το Άβαταρ του/της Stavrax
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Foyer Invicta 700 Prisma+Heat Exchanger
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες442
    • Κάρμα: 28
Στον σωλήνα αυτό μπορείς να βάλεις προέκταση και με μια τρύπα στον τοίχο να τον βγάλεις στο μπαλκόνι.
Αν δεν γίνεται αυτό λόγω θέσης, μπορείς να κάνεις κατασκευή σαν ναργιλέ και να εκτονώνεται εκεί ο ατμός. Η κατασκευή θα μοιάζει με το φίλτρο του Μοσχάλη.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Στεγνωτήριο Ariston Hotpoint: πρόβλημα με υδρατμούς 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #95017

• fritakos
  • Το Άβαταρ του/της fritakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες82
    • Κάρμα: 3
Το στεγνωτηριο, αν δεν είναι συμπύκνωσης, πρέπει η σωληνα του να βγει σε ανοικτο χωρο.
Οποιαδηποτε άλλη κατασκευη μπορει να μειωσει τον ογκο του αερα που βγαινει και να χρειαζεται περισσοτερο χρονο για το στέγνωμα, που σημαινει μεγαλυτερη καταναλωση και σπατάλη :dry:

Στεγνωτήριο Ariston Hotpoint: πρόβλημα με υδρατμούς 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #95442

• love.bacardi
  • Το Άβαταρ του/της love.bacardi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες15
    • Κάρμα: -2
καλημερα δεν μπορουμε να το κανουμε εμεις συμπυκνωσης???εκει που το εχω ειναι γα....τα μαλλον ειμαι για κατασκευη στο μπαλκονι...και ποιος την ακουει τωρα

Στεγνωτήριο Ariston Hotpoint: πρόβλημα με υδρατμούς 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #95457

• tas
  • Το Άβαταρ του/της tas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Kratki zuzia
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες184
    • Κάρμα: 7
Δεν είναι κακή ιδέα το μπαλκόνι. Στο δικό μου έβαλα πλυντήριο, στεγνωτήριο, μέσα σε κατασκευή από 10άρι ytong. Ακόμη και πέρσι, με θερμοκρασίες μέχρι -8, -9 που φοβήθηκα ότι μπορεί να παγώσουν τα νερά, δεν είχε θέμα.

904281_10200583873228268_1340740380_o2.jpg

902438_10200583838187392_1210558222_o.jpg
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

• Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.234 δευτερόλεπτα