Εξοικονομητής καυσίμου (πετρέλαιο - pellet - αέριο - υγραέριο)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84196 από karibu

kostas.b έγραψε: Σε μια οικοδομη σαν αυτη του φιλου geo77 που ισως να χρειαζεται 5 τονους το χρονο το 5% εξοικονομιση σημαινει 250 lt πετρελαιο το χρονο δηλαδη 340 περιπου ευρω τον χρονο κερδος.
Τωρα αν αυτο αξιζει τον κοπο ή οχι εξαρταται απο το υψος του κοστους του εξαρτηματος.


4% ειπαμε ειναι,αλλα αμφιβαλλω και για αυτο μιας και μαρτυρια απο πρωτο βαθμο συγγενειας δεν μετραει,νομιζω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84198 από dimlyk

kostas.b έγραψε: Σε μια οικοδομη σαν αυτη του φιλου geo77 που ισως να χρειαζεται 5 τονους το χρονο το 5% εξοικονομιση σημαινει 250 lt πετρελαιο το χρονο δηλαδη 340 περιπου ευρω τον χρονο κερδος.
Τωρα αν αυτο αξιζει τον κοπο ή οχι εξαρταται απο το υψος του κοστους του εξαρτηματος.


και την ενδεχομενη μειωση ζωης του λεβητα κλπ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84201 από karibu
Αφου απο το 25% και 35% εξοικονομηση που ξεκινησαμε,ειμαστε στο 4% και αυτο παλευει να επιβεβαιωθει,καλα παμε...
Μην εχει και χασουρα ο χρηστης στο τελος φοβαμαι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84206 από geo77soup

karibu έγραψε:

GT έγραψε:

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Είσαι δηλαδή απλός χρήστης - πελάτης ή έχεις καμιά σχέση επαγγελματική με τη συσκευή (εμπορία / τοποθέτηση / παραγωγή)?


Πειραζει που δεν θα απαντησει λογω συγγενειας οπως υποθετω με λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ???

Πειράζω που σας παραθέτω παραδείγματα.Αν ναί πείτε μου.Κατά τ'άλλα έτσι για το τυπικό του θέματος είμαι και χρήστης και πελάτης και τεχνικός και συγγενείς του PIRSOS.DIMAR.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sefis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84208 από geo77soup

karibu έγραψε:

kostas.b έγραψε: Σε μια οικοδομη σαν αυτη του φιλου geo77 που ισως να χρειαζεται 5 τονους το χρονο το 5% εξοικονομιση σημαινει 250 lt πετρελαιο το χρονο δηλαδη 340 περιπου ευρω τον χρονο κερδος.
Τωρα αν αυτο αξιζει τον κοπο ή οχι εξαρταται απο το υψος του κοστους του εξαρτηματος.


4% ειπαμε ειναι,αλλα αμφιβαλλω και για αυτο μιας και μαρτυρια απο πρωτο βαθμο συγγενειας δεν μετραει,νομιζω...

όπως νομίζετε.Ξέρετε με το ζόρι δεν κάνουμε τίποτε .Το δίπλωμα ευρεσιτεχνίας από τον ΟΒΙ όμως μετράει περισσότερο απ'όλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84209 από karibu

geo77soup έγραψε:

karibu έγραψε:

GT έγραψε:

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Είσαι δηλαδή απλός χρήστης - πελάτης ή έχεις καμιά σχέση επαγγελματική με τη συσκευή (εμπορία / τοποθέτηση / παραγωγή)?


Πειραζει που δεν θα απαντησει λογω συγγενειας οπως υποθετω με λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ???

Πειράζω που σας παραθέτω παραδείγματα.Αν ναί πείτε μου.Κατά τ'άλλα έτσι για το τυπικό του θέματος είμαι και χρήστης και πελάτης και τεχνικός και συγγενείς του PIRSOS.DIMAR.


Αυτο δεν ειναι τυπικο,αυτο ειναι ουσιαστικο!
Παραδειγματα δεν ειδαμε,απαντησεις δεν πηραμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ