Εξοικονομητής καυσίμου (πετρέλαιο - pellet - αέριο - υγραέριο)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84188 από geo77soup

dimlyk έγραψε: δηλ μιλας για οικονομια 5-6% ?

Πές μου πώς το έβγαλες το νούμερο αυτό.Αξίζει να συζητηθεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84189 από karibu

geo77soup έγραψε:

karibu έγραψε:

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Και αυτο ειναι εξοικονομηση 35% ?

Είναι οικονομία 26%


Ακριβως 4% ειναι αλλα πως το βγαζετε 26%

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84190 από geo77soup

karibu έγραψε:

geo77soup έγραψε:

karibu έγραψε:

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Και αυτο ειναι εξοικονομηση 35% ?

Είναι οικονομία 26%


Ακριβως 4% ειναι αλλα πως το βγαζετε 26%

Όταν είσαι από πάνω από τον λέβητα μαζί με άλλους 10 ιδιοκτήτες οικοδομής που χρονομετρούν ώρα λειτουργίας του λέβητα από 20 βαθμούς θερμοκρασία στους 75 χωρίς την συσκευή και με την συσκευή και στο τέλος η διαφορά προκύπτει 26% τότε είναι αδιάψευστος μάρτυρας το ρολόι.Και 26% γιατί ο λέβητας χώρίς την συσκευή είχε έξοδο καυαερίων 200 βαθμούς και με την συσκευή κατέβηκε στους 125 βαθμούς.Αν είχαμε 250 η οικονομία θα ήταν περισσότερη και πάει όπως πάει.Επίσης το 26% στους 5 τόνους που καίμε εμείς είναι χρήματα τα οποία τα κάναμε ήδη απόσβεση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84191 από kostas.b
Σε μια οικοδομη σαν αυτη του φιλου geo77 που ισως να χρειαζεται 5 τονους το χρονο το 5% εξοικονομιση σημαινει 250 lt πετρελαιο το χρονο δηλαδη 340 περιπου ευρω τον χρονο κερδος.
Τωρα αν αυτο αξιζει τον κοπο ή οχι εξαρταται απο το υψος του κοστους του εξαρτηματος.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84193 από GT

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Είσαι δηλαδή απλός χρήστης - πελάτης ή έχεις καμιά σχέση επαγγελματική με τη συσκευή (εμπορία / τοποθέτηση / παραγωγή)?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84194 από karibu

GT έγραψε:

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Είσαι δηλαδή απλός χρήστης - πελάτης ή έχεις καμιά σχέση επαγγελματική με τη συσκευή (εμπορία / τοποθέτηση / παραγωγή)?


Πειραζει που δεν θα απαντησει λογω συγγενειας οπως υποθετω με λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ