Εξοικονομητής καυσίμου (πετρέλαιο - pellet - αέριο - υγραέριο)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84162 από karibu

geo77soup έγραψε: Αγαπητοί φίλοι αν καταλάβατε καλά η συσκευή καταφέρε και έκανε ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ στο καύσιμο .Δεν ανεβάζει το βαθμό απόδοσης 35%όπως μερικοί αναφέρεστε .Αν είναι δυνατόν και εγώ δεν θα το πίστευα αυτό.



Αγαπητε,geo77soup αν και καινουργιος μπηκες δυναμικα στο φορουμ,χαιρομαι για αυτο.
Ομως κατεχεις την συσκευη και επιβεβαιωνεις οσα λες;
Η απλα πιστευεις αυτα που γραφει ο PIRSOS.DIMAR;
Παντως εμενα με εχει "τραυματισει" απο τα νεανικα μου χρονια η υποθεση " ΝΕΡΟ Καματερου" και εκτοτε εχω αλλεργια με οτιδηποτε ξεφυτρωνει ως "θαυματοποιο" σε καθε τομεα της ζωης μου...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by karibu.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84176 από geo77soup
Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84177 από geo77soup
Την ίδια οικονομία θα κάνει και αν ανάψει και πάλι.Αφού θα πάρει τα κρύα και θα τα αναθερμάνει.Η διαδικασία είναι πάντα ίδια.Όσο πιο πολύ ζεστό νερό μπαίνει στο λέβητα τόσο πιο γρήγορα θα κλείνει ο καυστήρας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84178 από karibu

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Και αυτο ειναι εξοικονομηση 35% ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84179 από dimlyk
δηλ μιλας για οικονομια 5-6% ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84186 από geo77soup

karibu έγραψε:

geo77soup έγραψε: Την έχω τοποθετήσει σε λέβητα οικοδομής 200.ΟΟΟ θερμίδων με 14 διαμερισματα.Έχω ιδία άποψη και είμαι ευχαριστημένος.Από 89.8 ανέβηκε ο βαθμός απόδοσης σε 93.4 Όντως κάνει υγροποίηση η καμινάδα αλλά αυτό στην αρχή μετά σταματάει.Απλά αντισταθμίζεις υγροποίηση ή οικονομία και διαλέγεις.


Και αυτο ειναι εξοικονομηση 35% ?

Είναι οικονομία 26%

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ