Εξοικονομητής καυσίμου (πετρέλαιο - pellet - αέριο - υγραέριο)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84090 από geo77soup
Και κάτι άλλο .Εντός λέβητα κατά την λειτουργία του έχουμε 500-600-700 ή και παραπάνω βαθμούς θερμοκρασία.Αυτή την θερμοκρασία την αποροφάει ο λέβητας (στην ουσία την απορροφάει το νερό που κυκλοφορεί )και στην έξοδο προς την καμινάδα μας έχουμε την απώλεια του λέβητα που δεν μπορεί πλέον να απορροφήσει.Αν πετύχουμε να απορροφήσουμε και κάποιο μέρος της θερμοκρασίας αυτής σίγουρα κερδίζουμε .Το πόσο είναι συμφωνα με την θερμοκρασία που εξάγεται προς την καμινάδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84092 από GT
Προφανώς οι ενστάσεις που διατυπώνονται αφορούν στο ποσοστό ανάκτησης, το 35%, όχι στο αν γίνεται ή όχι εξοικονόμηση και πως.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84097 από dimlyk
οχι δεν μιλαμε για ανακτηση 35% ...αυτο θα ηταν συζητησιμο
μιλαμε για οικονομια 35% ...το οτι ζεσταινω τα νερα της επιστροφης και σταματαει ο λεβητας δεν μου λεει και πολλα αν ξεκινησει σε 5 λεπτα παλι γιατι το σπιτι ειναι ακομα παγωμενο .
ετσι κι αλλιως κανεις μας δεν εχει το συστημα αρα μονο θεωρητικα και εν μερει και καχυποπτα μπορουμε να μιλαμε .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84105 από kosmidis80
Εναλλακτη νερου καυσαεριων ειχα φτιαξει και ειχα βαλει στην ξυλοσομπα λεβητα που ειχα. Η αληθεια ειναι οτι ειχε αποτελεσμα και βελτιωσε αρκετα την ανεπαρκεια της σομπας τοτε.

Θελει προσοχη στην διαστασιολογηση για να μην εχουμε μεγαλη πτωση θερμοκρασιας στα καυσαερια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84139 από DOOM_NX

dimlyk έγραψε: οχι δεν μιλαμε για ανακτηση 35% ...αυτο θα ηταν συζητησιμο
μιλαμε για οικονομια 35% ...το οτι ζεσταινω τα νερα της επιστροφης και σταματαει ο λεβητας δεν μου λεει και πολλα αν ξεκινησει σε 5 λεπτα παλι γιατι το σπιτι ειναι ακομα παγωμενο .
ετσι κι αλλιως κανεις μας δεν εχει το συστημα αρα μονο θεωρητικα και εν μερει και καχυποπτα μπορουμε να μιλαμε .

Αν θες μας εξηγείς από που βγαίνει αυτή η οικονομία; Γιατί εγώ αδυνατώ να το πιστέψω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84145 από dimlyk
ειδες να μιλησω εγω για οικονομια ?
ειπα οτι η εξηγηση που δοθηκε δεν με πειθει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ