Εξοικονομητής καυσίμου (πετρέλαιο - pellet - αέριο - υγραέριο)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83744 από DOOM_NX
Φίλε PIRSOS.DIMAR, έχω ένα λέβητα πέλλετ και ο αναλυτής καυσαερίων έδειξε μια απόδοση 90%. Μου λες πως άμα κουμπώσω τον εναλλάκτη σου και τον ξαναμετρήσω θα δείξει 125%;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84033 από geo77soup
Αγαπητοί φίλοι αν καταλάβατε καλά η συσκευή καταφέρε και έκανε ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ στο καύσιμο .Δεν ανεβάζει το βαθμό απόδοσης 35%όπως μερικοί αναφέρεστε .Αν είναι δυνατόν και εγώ δεν θα το πίστευα αυτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84043 από Gdevil
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84047 από DOOM_NX

geo77soup έγραψε: Αγαπητοί φίλοι αν καταλάβατε καλά η συσκευή καταφέρε και έκανε ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ στο καύσιμο .Δεν ανεβάζει το βαθμό απόδοσης 35%όπως μερικοί αναφέρεστε .Αν είναι δυνατόν και εγώ δεν θα το πίστευα αυτό.

Κάτσε λίγο ρε φίλος... Η εξοικονόμιση από που προήλθε; Δεν προήλθε από τη χαμένη ενέργεια του καυσίμου; Αφού μας λέει ότι εκμεταλλεύεται τα καυσαέρια :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84065 από N1k0s
Είναι πολύ απλό , ο άνθρωπος προσφέρει μία "ίσως τραγική λύση" στους κακορυθμισμένους λέβητες οποιουδήποτε καυσίμου ... Σε λέβητες με πραγματική απόδοση πάνω από 75% , δεν έχουν τόσο ζεστά καυσαέρια , οπότε δεν κάνεις τίποτα ...

Τώρα , γιατί είναι "ίσως τραγική λύση" ;
διότι έχει να κάνει με την καμινάδα ... ίσως το πιο παραμελημένο κομμάτι μίας εγκατάστασης ... Οποιαδήποτε λειτουργία εκτός ορίων , δυστυχώς μειώνει το χρόνο ζωής της ...
Και οι θερμοκρασίες άνω των 220 βαθμών κάνουν ζημιά , και οι μεγάλες διαφορές θερμοκρασίας μέσα στην καμινάδα επίσης κάνουν ζημιά , και φυσικά η έξοδος από την καμινάδα θα πρέπει να έχει μεγάλη θερμοκρασία ( πάνω από 105 ) Οταν λέμε μειώνει την ζωή της , δεν εννοούμε ότι σε 2-3 μήνες θα αχρηστευτεί ... συνήθως μία καμινάδα πάει 20 χρόνια , και η χρήση εκτός ορίων μπορεί να την μειώσει στα 10 και ακόμα λιγότερο ...

Και ουσιαστικά χαλώντας την ομοιομορφία της , ακόμα και οι γωνίες δημιουργούν θέματα , είναι λειτουργία εκτός ορίων ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by N1k0s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84086 από geo77soup
Φίλοι μου η εξοικονόμηση γίνεται εκμεταλέυοντας την θερμοκρασία των καυσαερίων.Σύμφωνα με αυτά τα οποία λέτε τότε τραγικοί είναι και οι λέβητες αερίου συμπυκνώσεως που στην τελική κάνουν το ίδιο πράγμα.
Από κεί και πέρα και με Τοτό ξέρω ανέκδοτα.Αν θέλετε λέω κανά δυό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ