Εξωτερική θερμομόνωση - Ρώσικο θαύμα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76158 από Grecu_
Το Κ και το C εφοσον αναφερονται σε μεταβολη θερμοκρασιας ειναι το ιδιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76167 από parth
"Εφαγα" ενα 0 στα δεκαδικά οπότε τελικά βγαίνει με τις πράξεις ότι βαφή και πετροβάμβακας έχουν την ίδια θερμική αντίσταση.
Ωστόσο η τιμή 0.0012 είναι εξωπραγματική και δεν συναντάται ούτε σε κενό αέρος....
Είδα τα πιστοποιητικά που φέρει η εν λόγω εταιρία, έχω ξαναψάξει το ίδιο και για άλλη εταιρία της ΝΑΣΑ στο παρελθόν, καμια απολύτως δεν έχει μετρήσεις από πιστοποιημένο εργαστήριο, πολυτεχνείο κτλ (απαιτούνται πιστοποιήσεις για να χρησιμοποιηθούν στις συγχρονες μελέτες ΚΕΝΑΚ/ προγραμματα εξοικονομω κατ'οικον)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76184 από Gdevil
To πρόβλημα με τέτοια υλικά δεν είναι στο λ τους ούτε στα πιστοποιητικά τους.
Και αυτά αν τα είχαν πάλι το πρόβλημα τους θα ήταν το ίδιο.
Η καταλληλότητα εφαρμογής σε δομικά μη μεταλικά στοιχεία.
δλδ το πως θα εφαρμοστεί και θα παραμείνει αυτή η φλούδα των 1,5 χιλιοστών σε ένα σπίτι για μία δεκαετία.
σε ένα σωλήνα τριμένο, γυαλισμένο και πιθανώς περασμένο και με κάπιο αστάρι άντε να δεχτώ ότι το πινέλο θα κάνει καλή εφαρμογή.
Αλλά σε τοίχο και σε πλάκα μάλλον αδύνατο.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76186 από Tom-monotis
Αυτα τα υλικα αδιαβροχοποιουν τον τοιχο αλλα ο μεσος ορος ζωης τους ειναι 5 χρονια.δηλ καθε 5 χρονια θα πρεπει να βαφεται με μεγαλη προσοχη σε ολα τα σημεια.Απο φιλο και συναδερφο που δραστηριοποιειται στη ρωσια μου εχει αναφερει αυτο το υλικο αλλα η τοποθετηση του γινεται επανω στον σοβα της θερμομονωσης καθαρα για να μην ψυχεται η επιφανεια και τα υποστρωματα της μονωσης και δημιουργουνται ρηγματωσεις.συνισταται για περιοχες με πολικο ψυχος οπως της ρωσιας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ