Πατέντα για βελτίωση κατανομής θερμοκρασίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73028 από vag990
Από το ύψος που δείχνεις πρέπει να τραβάς αέρα και να τον βγάζεις χαμηλότερα.
Δεν είναι ανάγκη να είναι πάνω από τη σόμπα.
Με έναν εξαεριστήρα WC χαμηλού θορύβου - ναι υπάρχουν και όμορφοι - μπορείς να κάνεις καλή δουλειά αν έχεις όρεξη για δουλίτσες.

www.kaffe.gr/product.asp?catid=153

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73048 από γιωργος
www.ploutarchos.gr/Catalog/index.php?mai...dex&cPath=20_100_103

αυτα ειναι καλυτερα μπαινει και στη γυψοσανιδα με διπλη περσιδα και εισαι οκ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73081 από ACIDBLACK
ολοι οικαλοι ανεμιστηρες οροφης εχουν REVERSE mode για να κατεβαζουν την ζεστη απο πανω κατω

τωρα γιατι δεν το εχω καταφερει ακομα ειναι αλλη ιστορια ...

παρεπιπτωντως παντως στο σπιτι μου εχω ενασε καθε δωματιο και απο δθο στα μεγαλα δωματια ...

θα το τσεκαρω παντω σημερα καιγοντα σε μεγαλυτερες σκαλες την κινεζα για να δω τι θα γινει .

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73091 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

GeoTa έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: το μόνο που θα καταφέρεις είναι να δημιουργήσεις ενοχλητικά κύματα αέρα !!
αυτό που μπορείς να κάνεις είναι διαμπερές τρύπες απο δωμάτιο σε δωμάτιο με όμορφες περσιδούλες να μεταφέρετε η θερμοκρασία απο το ένα δωματιο στο άλλο χωρίς να εγκλωβίζετε απο τους τείχους σου !


Μπορεις να το εξηγησεις λιγο καλύτερα; Εννοώ θα πρέπει να μπουνε περσίδες μόνο ψηλά ή και χαμηλά στον ιδιο τοιχο;

όσο πιο ψηλά τόσο καλύτερα θα είναι !!κάτω δεν χρειάζονται περσίδες γιατί υπάρχουν οι πόρτες για την κυκλοφορία του αέρα !
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73244 από alex_nous
Πάντως από προσωπική εμπειρία όντως οι ανεμιστήρες οροφής μπορούν να κάνουν θαύματα και στην θέρμανση. Μετά από κάποια ώρα λειτουργίας σχεδόν ομοιόμορφη κατανομή ζέστης ακόμη και στο πιο απομακρυσμένο δωμάτιο. Κατά κάποιο τρόπο έτσι αποφεύγεις την χρήση καναλιζάτων σομπών ή μονομπλόκο αερόθερμων τζακιών.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73282 από Gdevil

ACIDBLACK έγραψε: ολοι οικαλοι ανεμιστηρες οροφης εχουν REVERSE mode για να κατεβαζουν την ζεστη απο πανω κατω

τωρα γιατι δεν το εχω καταφερει ακομα ειναι αλλη ιστορια ...

παρεπιπτωντως παντως στο σπιτι μου εχω ενασε καθε δωματιο και απο δθο στα μεγαλα δωματια ...

θα το τσεκαρω παντω σημερα καιγοντα σε μεγαλυτερες σκαλες την κινεζα για να δω τι θα γινει .

Θα μπορούσες μήπως να μας δώσεις κάποια φώτο και ίσως και κάποια ενδεικτική τιμή?
Εννοείτε και οποιοδήποτε άλλο μέλος έχει χρησιμοποιήσει τέτοιο ανεμιστήρα οροφής.
thx


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ