Κυκλοφορητές Inverter

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48062 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Κυκλοφορητές Inverter
Αυτό που βλέπω σε σένα είναι μία περιμετρική εγκατάσταση δισωληνίου και μάλιστα προς έκπληξη μου με ρυθμιστικούς διακόπτες interpast στην επιστροφή των σωμάτων .
Όταν λέμε ότι ένα κυκλοφορητής έχει μονομετρικό 7 μέτρα εννοούμε σε μηδέν παροχή .
Απο εκεί και πέρα αν ο μηχανικός έχει προνοήσει και έχει κάνει εξισορρόπηση ακόμα καλύτερα...(χλωμό το βλέπω)
Αν δεν έχει τότε μην τα βάψεις μαύρα....
Εγω απο απόσταση δεν μπορώ να σου πω τίποτα παραπάνω εκτός αν κάποια σώματα υπολειτουργούν.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48070 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Κυκλοφορητές Inverter

aithio έγραψε: Αυτό που βλέπω σε σένα είναι μία περιμετρική εγκατάσταση δισωληνίου και μάλιστα προς έκπληξη μου με ρυθμιστικούς διακόπτες interpast στην επιστροφή των σωμάτων .
Όταν λέμε ότι ένα κυκλοφορητής έχει μονομετρικό 7 μέτρα εννοούμε σε μηδέν παροχή .
Απο εκεί και πέρα αν ο μηχανικός έχει προνοήσει και έχει κάνει εξισορρόπηση ακόμα καλύτερα...(χλωμό το βλέπω)
Αν δεν έχει τότε μην τα βάψεις μαύρα....
Εγω απο απόσταση δεν μπορώ να σου πω τίποτα παραπάνω εκτός αν κάποια σώματα υπολειτουργούν.

Είναι ευχάριστη ή δυσάρεστη η έκπληξη με τους διακόπτες interplast; :dry:

Άρα, μπορώ απλά να τον ρωτήσω αν έχει κάνει εξισορρόπιση; Ή αν είχε κάνει θα το ήξερα κάπως; Είδε πρώτα τις απώλειες και μετά διάλεξε τα σώματα αν βοηθάει...

ΥΓ: Τι να σε κάνω που είσαι μακριά και δεν μπορώ να σε πληρώσω να έρθεις να τα δεις από κοντά; :(

Σ'ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι πάντως.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48244 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Κυκλοφορητές Inverter

DOOM_NX έγραψε: Είναι ευχάριστη ή δυσάρεστη η έκπληξη με τους διακόπτες interplast; :dry:
Ευχάριστη.

Άρα, μπορώ απλά να τον ρωτήσω αν έχει κάνει εξισορρόπιση; Ή αν είχε κάνει θα το ήξερα κάπως; Είδε πρώτα τις απώλειες και μετά διάλεξε τα σώματα αν βοηθάει...
Όπως είπα και παραπάνω και να μην έχει κάνει άμα λειτουργούν καλά τα σώματα μην το κάνεις θέμα.

ΥΓ: Τι να σε κάνω που είσαι μακριά και δεν μπορώ να σε πληρώσω να έρθεις να τα δεις από κοντά; :(

Σ'ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι πάντως.
Νασε καλά...
Ασχολούμαι γιατί μου αρέσει.


Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48296 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Κυκλοφορητές Inverter
Τα σώματα καλά λειτουργούν... Αυτό εκεί που είναι ξεκομμένο στο παλιό το μπάνιο το έχουμε κλειστό. Τα υπόλοιπα λειτουργούν ΟΚ, αλλά η μάνα μου συνήθως κλείνει την πόρτα της κουζίνας για να καπνίσει και όταν φεύγει, αφήνει τα παράθυρα ανοιχτά, οπότε κάνουμε μια τρύπα στο νερό στην κουζίνα. Όταν ξυπνήσει το πρωί και μπει μέσα κρυώνει, οπότε βάζει το θερμοστάτη στο 25 ξέρω 'γω και το υπόλοιπο σπίτι λαμπαδιάζει. Φεύγοντας από την κουζίνα μπαίνει στο σαλόνι και λέει "πολλή ζέστη έχει" και το βάζει 20 ξέρω γω.

Ε δε γίνεται να ζεστάνει ένα σπίτι όταν απομονώνεις κομμάτια... Δεν ξέρω αν υπάρχει λύση σ'αυτό το πρόβλημα... Ξεχωριστός θερμοστάτης για την κουζίνα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48428 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Κυκλοφορητές Inverter
θερμοστατικες κεφαλες σ ολα τ αλλα σωματα
η αποροφητηρας και καπνιζει απο κατω
ιονιστης
το παλιο μπανιο το κανεις καπνιστηριο :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48450 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Απ: Κυκλοφορητές Inverter

dimlyk έγραψε: θερμοστατικες κεφαλες σ ολα τ αλλα σωματα
η αποροφητηρας και καπνιζει απο κατω
ιονιστης
το παλιο μπανιο το κανεις καπνιστηριο :)

Τι λες ρε Μήτσο; Καφές το πρωί χωρίς τσιγάρο; Πώς να δει τον Αυτιά τα χαράματα χωρίς να καπνίζει; Να μην καπνίσει μετά το φαγητό; Αυτά δε γίνονται στο μπάνιο :P

Άσε δεν υπάρχει. Όσο κι αν μαλώνουμε δεν το κόβει. Αυτο με τις θερμοστατικές κεφαλές ακούστηκε ωραίο. Πάω να το ψάξω.

ΕΔΙΤ: Σε μισώ dimlyk... Θερμοστατικές κεφαλές = κυκλοφορητής inverter.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ