Αυτόματη πυρόσβεση σε λεβητοστάσιο με pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45533 από KERBEROS
Κ. Σπύρου, για να τηρήσουμε τη διαδικασία, θα σας πρότεινα να επικοινωνήσετε με το φόρουμ μέσω e-mail (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.). Ίσως κάποια προσφορά προς τα μέλη του φόρουμ θα εξισορροπούσε τη δωρεάν διαφήμιση του προϊόντος σας.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45565 από ΣΠΥΡΟΥ
Ζητώ συγνώμη από την διαχείριση, δεν είχα καμία πρόθεση να κάνω διαφήμιση μέσα από το συγκεκριμένο θέμα. Πριν γράψω πάλι θα ήθελα να δώσω τις εξηγήσεις που απαιτούνται.

Απλά, αναζητώντας σχετικούς προβληματισμούς του κόσμου και των μηχανικών για πυροπροστασία των λεβητοστασίων με τα νέα στερεά καύσιμα, έπεσα στο δικό σας forum και συγκεκριμένα στο θέμα "ΛΕΒΗΤΟΣΤΑΣΙΑ" όπου ο συφορουμίτης ΚΕΡΒΕΡΟΣ αναζητά ένα κατάλληλο πυροσβεστικό σύστημα, εδώ και έναν χρόνο περίπου.
Παρατήρησα επίσης, ότι σε πάρα πολλά θέματα του φόρουμ υπάρχουν εμπορικές ονομασίες.

Εξ' άλλου, έχω παρατηρήσει ότι στις τοποθετήσεις και ερωτήσεις ή απορείες για το συγκεκριμένο θέμα, τόσο στο δικό σας φόρουμ όσο και σε άλλα καθαρά τεχνικά φόρουμς, υπάρχει έλλειψη σωστής πληροφόρησης ή ακόμη μεγάλη παραπληροφόρηση.Αυτός είναι ο λόγος που προτίμησα να παρουσιάσω κατευθείαν το κατάλληλο σύστημα ελληνικής κατασκευής και να αναφέρομαι συγκεκριμένα και όχι να θέσω ένα ακόμη θέμα γενικά και ανώνυμα.

Παρουσιάστηκα επώνυμα, γιατί είμαι έλληνας μηχανικός με ιστορικό στην έρευνα και σχεδιασμό πυροσβεστικών συστημάτων και νέων μέσων κατάσβεσης φωτιάς από το έτος 1993, υπό τον διακριτικό τίτλο "H.A.E.S".

Αν μετά από μετά από τα πιο πάνω, εμπίπτω στους κανόνες του φόρουμ περί διαφήμισης,τότε να σταματήσω την προσπάθεια ετών στην ενημέρωση και διόρθωση κακώς κειμένων που στηρίζεται στην επαγγελματική δεοντολογία της ασφαλούς πυροπροστασίας που λέει ότι: "δεν πουλάω ένα σύστημα πυρόσβεσης, αν ο Χρήστης δεν γνωρίζει ακριβώς τι πρόκειται να αγοράσει". Για του λόγου το αληθές, δημιουργήσαμε ένα site με σκοπό την ορθή πληροφόρηση στην πυροπροστασία : ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ , στο οποίο φιλοξενείται το ιστορικό μας, μόλις τον τελευταίο χρόνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45582 από KERBEROS
Κ. Σπύρου, σέβομαι απόλυτα τις προσπάθειές σας για τη δημιουργία ενός αποτελεσματικού συστήματος πυρόσβεσης για λεβητοστάσια στερεών καυσίμων.
Δε σας ζήτησα ποτέ να σταματήσετε την προβολή του προϊόντος σας ή την ενημέρωση των καταναλωτών για ανάλογα ζητήματα. Το αντίθετο μάλιστα, επειδή σ' αυτό το φόρουμ προσπαθούμε να προβάλλουμε οποιαδήποτε ελληνική επιστημονική ή επιχειρηματική προσπάθεια, σας ζητώ να επικοινωνήσετε με το Διαχειριστή, προκειμένου να προχωρήσουμε σε μια συνεργασία, από την οποία θα κερδίσετε και εσείς και τα μέλη του φόρουμ.
Το θέμα της πυροπροστασίας του λεβητοστασίου απασχολεί εδώ και καιρό εμένα, αλλά φαντάζομαι κι άλλα πολλά μέλη. Είναι πολύ σοβαρό ζήτημα, αλλά δυστυχώς τα χρήματα πλέον δεν επαρκούν. Γιατί να μην προωθηθεί το προϊόν μέσω του φόρουμ, κάνοντας ταυτόχρονα εσείς μια ικανοποιητική προσφορά;
Τέλος, θα σας πρότεινα να συνεχίσετε να συμμετέχετε ενεργά στο φόρουμ, προσφέροντας τις γνωσεις σας, όπου κρίνετε εσείς εφικτό.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45838 από DOOM_NX

GT έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Θα ήθελα κι εγώ σύστημα αυτόματης πυρόσβεσης, αλλά δεν πρέπει να είναι με νερό, γιατί άμα βραχούν τα πέλλετ τζάμπα λεφτά...


Εμ εσύ άνθρωπέ μου θες σύστημα δημιουργίας κενού αέρος, όχι πυρόσβεσης! :lol:

Σταθμός της NASA θα γίνει ο στάβλος λέμε...! :lol:

Grecu_ έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Θα ήθελα κι εγώ σύστημα αυτόματης πυρόσβεσης, αλλά δεν πρέπει να είναι με νερό, γιατί άμα βραχούν τα πέλλετ τζάμπα λεφτά...


Lol, σύστημα πυρόσβεσης είναι, αν δηλαδή αρπάξει ο kiturami (φτου, φτου, μακρυά από'μας), εσύ τα πέλλετ στη δεξαμενή θα κοιτάξεις?

Ε ναι ρε φίλε, άμα πάρεις φωτιά κοιτάς να σώσεις ό,τι μπορείς! :P
1000 ευρώ 3 τόνοι, μην ξεχνάς! Εμένα μου ήρθαν στο μυαλό σκηνές που ανιχνεύεται καπνός και ανοίγουν καμιά 10αριά συντριβανάκια και καταβρέχουν το χώρο! :silly:

Πέρα από την πλάκα, το σύστημα όντως θα πρέπει να λειτουργεί με καυστήρες που δεν έχουν εκτεθημένο σύστημα τροφοδοσίας, όπως ο δικός μου. Περιττό να πω, πως αυτό το κενό σπιράλ είναι δικλείδα ασφαλείας. Η στεγανοποίηση του σωλήνα και το κλειστό καπάκι του σιλό βοηθούν κι αυτά στο να μη γυρίσει προς τη δεξαμενή η φλόγα. Βέβαια, ατυχήματα γίνονται, ένας πυροσβεστήρας χρειάζεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45869 από jnet

ΣΠΥΡΟΥ έγραψε: Ζητώ συγνώμη από την διαχείριση, δεν είχα καμία πρόθεση να κάνω διαφήμιση μέσα από το συγκεκριμένο θέμα. Πριν γράψω πάλι θα ήθελα να δώσω τις εξηγήσεις που απαιτούνται.


Διαβάστε τα 2 αρθρα που αναφέρονται σε επιχειρήσεις στο τελευταιο μενου και θα επικοινωνήσω εγώ μαζί σας.
Τον συνδεσμο που βάλατε τον απομακρύνω

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ