Θερμομόνωση και Υγρομόνωση Πλάκας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #37233 από dimlyk
1, συμφωνα με τις προδιαγραφες του υλικου σου δες αν χρειαζεται πρωτα ασταρωμα
2. ολα τα επαλειφομενα υλικα εχουν την διαρκεια ζωης που αναφερθηκε (εκτος κι αν κυκλοφοραει κανενα extreme) μετα χρειαζονται φρεσκαρισμα κατι που σε τελικη αναλυση τα κανει ακριβοτερα απο το ασφαλτοπανο
3. μαλλον ο καιρος δεν ειναι καταλληλος για υγρομονωσεις :)
4. μεγαλη προσοχη στην εξομαλυνση... αν μεινει εστω και μια "λιμνουλα" την πατησες !
5 αν χρησιμοποιησεις πολυεστερικο η υαλουφασμα ..ρωτα μηπως ειναι προτιμοτερο να το "παπαρωσεις" πρωτα στο μονμωτικο και μετα να το στρωσεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #37234 από stergiosbik
Ριξε μια ματια εδω

www.isomat.gr/images/stories/pdf_kantomo...ganosiofterraces.pdf

Τερμα κατω εκει που λεει
"Στεγανωση ταρατσας κ εκ των υστερων θερμομονωση(ανεστραμμενο δωμα)"

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #37260 από leividiotis
Καλησπέρα
Με βάση την εμπειρία μου σου συνιστώ να βάλεις τσιμεντοηδες στεγνωτικό και όχι ελαστομερες γιατί όπως ανέφεραν και παραπάνω δεν διαρκεί πάνω από πέντε χρόνια εκτός εάν μιλάμε για πολυουρεθανικό (δύσκολη εφαρμογή όμως ). Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τσιμεντηδες (εκτός από isomat Aquamat) τα καλυτερα της αγορας είναι της novamix sc-100 ή της θράκον ή της kerakoll.Στη διαθεση σας για ότι πληροφορία χρειαστείτε

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #37272 από tzistsam
Ενημερωτικότατες οι απαντήσεις σας. Αντιμετωπίζω και εγώ θέμα με υγρομόνωση στην ταράτσα μου και θέλω μία προσωρινή λύση να περάσει ο χειμώνας. Με απλή επάλειψη είτε ελαστομερούς ή τσιμεντοειδούς στεγανωτικού στα "σκασίματα" της ταράτσας θα πετύχω τίποτα ή πρέπει να επαλείψω όλη την επιφάνεια? πάντα μιλάω για προσωρινή λύση. Πιο μόνιμη από του χρόνου, τώρα παράς δεν παίζει :(

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #37280 από leividiotis
Εάν βάλεις ελαστομερες πρέπει να βάλεις και μετά το ίδιο δεν μπορείς να βάλεις άλλο υλικό από πάνω του ενώ με το τσιμεντοηδές κάνεις ότι θέλεις από πάνω του. Αν μπορείς βγάλε μια φωτο να δω πως είναι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #37282 από tzistsam
Δεν ξέρω τι θα βάλω, απλά μια προσωρινή λύση ζητώ. Τώρα εφόσον μου λες ότι αν βάλω μια φορά ελαστοειδές πρέπει να συνεχίσω μ' αυτό ενώ με το τσιμεντοειδές κάνω ότι θέλω, μάλλον για τσιμεντοειδές με βλέπω. Φωτο αν βρω χρόνο θα σου στείλω ;)

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ