Δοχείο αδράνειας ή Tank in Tank με 2 εναλλάκτες

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33890 από jnet

Asteris έγραψε: Αυτό που σκέφτομαι να κάνω εγώ, είναι δοχείο με δύο σπιράλ μέσα και tank in tank. Το ένα σπιράλ στον πελλετολέβητα, το δεύτερο στα ηλιακά πάνελ (θα πάρεις κάνα 3-4 ακόμη τετραγωνικά) και το tank in tank να δίνει στα ΖΝΧ. Στα ηλιακά βάζεις και έναν διαφορικό κυκλοφορητή και δεν ξανασχολείσαι.


Θα μου κάνεις μαθημα από κοντά.... σήμερα

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33897 από bill987

jnet έγραψε:

Asteris έγραψε: Αυτό που σκέφτομαι να κάνω εγώ, είναι δοχείο με δύο σπιράλ μέσα και tank in tank. Το ένα σπιράλ στον πελλετολέβητα, το δεύτερο στα ηλιακά πάνελ (θα πάρεις κάνα 3-4 ακόμη τετραγωνικά) και το tank in tank να δίνει στα ΖΝΧ. Στα ηλιακά βάζεις και έναν διαφορικό κυκλοφορητή και δεν ξανασχολείσαι.


Θα μου κάνεις μαθημα από κοντά.... σήμερα


Σε εσένα θα κάνει, εμείς πως θα μάθουμε ????

Αφού μου ανοίξετε τα ματιά εδώ μέσα, το δοχείο άνδρανειας το πήρα με τανκ ιν τανκ και 2 σεμπαρντινες (ελπίζω να μην είπα παπ@ρια), με σκοπό στο μέλλον να συνδέσω Ηλιακες πλάκες! (όταν έρθουν τα πράγματα θα γίνει αναλυτική παρουσίαση με φωτο)
Οπότε μας ενδιαφέρει το θεμα !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33903 από Grecu_
Εχει δικιο ο Αστερης, τα 2 στοιχεια χρειαζονται οταν συνδεεις ηλιακα & μια ακομα πηγη θερμοτητας, εκτος απο τον λεβητα. Εγω ειχα στο μυαλο μου ενα σκιτσακι με λεβητα, ηλιακα και τζακι νερου για τα 2 στοιχεια.

Εσυ τι θα συνδεσεις στο δοχειο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33908 από jnet

bill987 έγραψε:

jnet έγραψε:

Asteris έγραψε: Αυτό που σκέφτομαι να κάνω εγώ, είναι δοχείο με δύο σπιράλ μέσα και tank in tank. Το ένα σπιράλ στον πελλετολέβητα, το δεύτερο στα ηλιακά πάνελ (θα πάρεις κάνα 3-4 ακόμη τετραγωνικά) και το tank in tank να δίνει στα ΖΝΧ. Στα ηλιακά βάζεις και έναν διαφορικό κυκλοφορητή και δεν ξανασχολείσαι.


Θα μου κάνεις μαθημα από κοντά.... σήμερα


Σε εσένα θα κάνει, εμείς πως θα μάθουμε ????

Αφού μου ανοίξετε τα ματιά εδώ μέσα, το δοχείο άνδρανειας το πήρα με τανκ ιν τανκ και 2 σεμπαρντινες (ελπίζω να μην είπα παπ@ρια), με σκοπό στο μέλλον να συνδέσω Ηλιακες πλάκες! (όταν έρθουν τα πράγματα θα γίνει αναλυτική παρουσίαση με φωτο)
Οπότε μας ενδιαφέρει το θεμα !!


Εννοείτε ολα γραφονται εδώ μεσα απλά εγώ δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω από εδώ. Ο κακος ο μαθητής. Αλλά ιδεες ρίχνω που και που. :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ