Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117308 από nikikostas123
βρε παιδια να ρωτησω κατι...
το πατρικο μου εχεις πολλες βασικες ελλειψεις...
και ξεκινησα να το ενταξω στο προγραμμα αυτο...
και μαλλον το εχω μετανιωσει!
προμηθευτες που ζηταν λεφτα μπροστα,προμηθευτες που εχουν ανεβασμενες τις τιμες,μηχανικους το ιδιο!

ολοι κλαιγονται και ολοι τους αρεσει ο πελατης που ηρθε απο το πουθενα και θα χρεωθει σε τραπεζα για να εχουν δουλεια(αυτο δεν το βλεπουν; ) αλλα δεν τους αρεσουν αυτα που τους ζημιωνουν!
δεν μπορει να θελουν πελατη μεσω προγραμματος και απο την αλλη λεφτα μπροστα επειδη αργουν οι πληρωμες!ας μην αναλαβουν το προγραμμα..τα πηρα πολυ ασχημα....

εχω μηχανικο που πληρωσα το πρωτο πεα χωρις να εχει εγκριθει το προγραμμα και τωρα που ειμαι σε φαση να υπογραψω σε τραπεζα την υπαγωγη που ηρθε μου ζητα παλι λεφτα;τι να κανω;να παω αλλου;

εφοσον δεχονται δουλειες με αυτο το προγραμμα δεν θα επρεπε να παιξουν με ολους τους ορους του προγραμματος;
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117339 από centaurus
Κοιτα να δεις...φαντασου εχεις ενα καταστημα και πουλας αντλιες, ερχονται 10 πελατες μεσω προγραμματος και σου ζητανε 10 αντλιες διχως ομως να παρεις φραγκο γιατι θα τα παρεις σε 3-4-10 μηνες και εγω δεν ξερω...θα πρεπει να εχεις δυνατοτητα να σταξεις 40000 χιλιαρικα για να τα παρεις μετα απο μηνες...ποσοι το μπορουν αραγε αυτο??
Για μενα, καλο το ολο σχεδιο του εξοικονομω, αλλα εγινε στο ποδι και χωρις μελετη...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117349 από nikikostas123
φιλε μου το καταλαβαινω αυτο που λες

αυτο που λεω εγω ειναι:γιατι πρεπει ο πελατης να αλλαξει τους ορους του προγραμματος για να βγουν στον αφρο προμηθευτες και μηχανικοι;

πχ.μονωση μεσαια ποιοτητα με δικα μου ολα εξω απο προγραμμα:30 ευρω/τετραγωνικο υλικα και εργατικα
το προγραμμα αυτο επιδοτει τον τεχνιτη με 50 ευρω/τμ.

1.δεν εκτιμα οτι θα παρει λεφτα απο δουλεια απο το πουθενα;
2.δεν εκτιμα οτι απο 30 ευρω κανονικο θα παρει 50 μαλλον παραπανω υποθετω γιατι αργουν να πληρωθουν;
3.ασχολουνται μονο με την πληρωμη και θεωρουν τα 1,2 κεκτημενα;

πχ μηχανικος πρωτο πεα 115 τμ μονοκατοικια=280 ευρω τιμη
ξερετε τι εκανε;ειδε επιδοτηση 250 ευρω απο κρατος και εβαλε και 30 ευρω καπελο

ενα πεα που αν δεν του ανεφερα προγραμμα θα το βγαζε με 200 ευρω!δηλαδη δεν ξερει οτι πηρε 50 ευρω παραπανω χαρη απο κρατος;δεν ξερει οτι ειχε δουλεια θειο δωρο;κοιταζει το τωρα λεφτα και το παραπανω;

ΛΥΜΑΠΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ...ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΛΥΠΑΜΑΙ!

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΣΑ ΜΙΣΑ ΜΕ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ!ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

ΤΡΕΧΕΙ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ,ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ 30 ΕΥΡΩ,ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΡΑΤΟΣ 50 ΚΑΙ ΛΕΝΕ 60 ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΠΟΙΟς ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΟΧΙ...ΟΧΙ ΣΕ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΧΑΛΑΜΕ,ΘΕΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΜΑ....

ΑΛΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΠΟΥ ΤΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΑ....

ΑΜΑ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΥς ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΤΑ ΤΡΩΓΑΝ..
ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΣΟΒΑΡΟ ΠΟΛΙΤΗ

ΤΕΛΙΚΑ 1 ΗΤΑΝ Η ΛΥΣΗ:ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ 5 ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΣΕ ΑΘΗΝΑ,3 ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΛΠ.ΟΔΗΓΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Ο ΠΟΛΙΤΗΣ...ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ...2 ΑΛΟΥΜΙΝΑΔΕΣ ΑΥΤΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ....

30 ΕΥΡΩ ΚΑΝΕΙ Η ΜΟΝΩΣΗ!ΓΙΑΤΙ 50;ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ;ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΕΣ ΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΕΦΤΑ Ο ΚΑΘΕ ΤΕΧΝΙΤΗΣ;ΞΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΣ...ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΕΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117354 από theoilia
Να πω ότι έχεις άδικο...Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117360 από nikikostas123
ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΚΟΣΜΟ:ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ 70% ΡΙΣΚΑΡΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ....ΑΝ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΣΜΟ ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΑΣ....

1. Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΚΕΚΤΗΜΕΝΟ ΤΟ 250 ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΟ-ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΑΛΛΑ(ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ 200 ΕΥΡΩ)
2. Ο ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟ 50ΕΥΡΩ/ΤΜ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ(ΚΑΝΟΝΙΚΑ 30 ΕΥΡΩ!) ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ 55 ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΕΦΤΑ

ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 2 ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ;
ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΛΕ ΚΟΣΜΑΚΗ ΑΘΩΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ(ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΝΕΙ 250 ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΓΙΑ 40 ΕΥΡΩ ΣΕ ΠΕΛΑΤΗ,ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΡΓΟ 3000 ΕΥΡΩ ΕΛΑ ΜΩΡΕ 5000 ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ 2 Ο ΠΟΛΙΤΗΣ) Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΛΑΙΓΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ
Ο ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΚΛΑΙΓΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ:ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΤΡΑΠΕΖΑ,ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΕΧΝΙΤΗ,ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ...ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΒΗΤΟΥΡΑ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΑΘΩΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΞΕΝΑ!!!ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΑ!

ΚΟΨΤΕ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΜΑΓΚΙΑ!ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΑΠΟ 10 ΜΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΣΕ 1.
ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΣΕ 9 ΚΑΙ ΣΤΗΝ 1 ΠΑΝΕ ΝΑ ΣΑΣ ΑΔΙΚΗΣΟΥΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΣΑΣ!!!ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ...ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΑΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΖΩΗΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ!ΚΑΙ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ!
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nikikostas123.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117474 από erimitis
Συγνωμη φιλε αλλα τα παραλες.Ολους αυτους τους μαγκες του αλφαδιαζεις στο πι και φι μην στεναχωριεσαι.
Εγω λεω σε ολους να κανετε το προγραμμα γιατι συμφερει ακομα και αν ειστε στο 35%.
Φιλε δυο χρονια τα εψαχνα και χαμενος δεν βγηκα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ