Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118375 από vag1234
Εγώ στο λέω για να μην σε κολλήσει κάποιος. Εγώ καταλαβαίνω γιατί θες 2 κυκλοφορητές όταν μου γράφεις δοχείο αδρανείας. Αυτοί οι υπερμηχανικοί ή οτιδήποτε άλλο είναι στο υπουργείο κατά 99% δεν ξέρουν.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ILIASPOT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118438 από mikaelo
καλημερα

ξερει κανενας αν τα πανελ πολυουρεθανης μπορουν να μπουν σαν δαπανη για θερμομονωση δωματος?
το λεω γιατι δεν θελω να μπλεξω με μονωσεις συμβατικες και ανεστραμενες...

επισης ξερετε αν μπορω να παρω τελικα υλικα πχ θερμομονωσης απο 2 προμηθευτες γιατι για παραδειγμα βρηκα φτηνα την πολυστερινη εδω και καπου αλλου το υγρομονωτικο..

τελος ξερει κανενας την εξηλασμενη fibrostir xps?
οσο εψαχνα για πολυστερινη (μιας και τωρα προσπαθω να κανω κατι αλλο αντι για μονωση) ενω ρωταγα για fibran και dow ολοι μου ελεγαν οτι εχουν μονο fibrostir το οποιο ειναι πιο φυσιολογικο στην τιμη 7.10 ευρω για 5εκ ενω τα αλλα 9.00 ευρω για 5 εκ.
ξερω οι τιμες ειναι φαρμακειο αλλα στην περιοχη μου ως δια μαγειας ολοι τα εχουν με διαφορα 10 σεντς και φυσικα πολυ ακριβοτερα απο οτι επρεπε να κανουν..
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mikaelo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118451 από vag1234

mikaelo έγραψε: καλημερα

ξερει κανενας αν τα πανελ πολυουρεθανης μπορουν να μπουν σαν δαπανη για θερμομονωση δωματος?
το λεω γιατι δεν θελω να μπλεξω με μονωσεις συμβατικες και ανεστραμενες...

επισης ξερετε αν μπορω να παρω τελικα υλικα πχ θερμομονωσης απο 2 προμηθευτες γιατι για παραδειγμα βρηκα φτηνα την πολυστερινη εδω και καπου αλλου το υγρομονωτικο..

τελος ξερει κανενας την εξηλασμενη fibrostir xps?
οσο εψαχνα για πολυστερινη (μιας και τωρα προσπαθω να κανω κατι αλλο αντι για μονωση) ενω ρωταγα για fibran και dow ολοι μου ελεγαν οτι εχουν μονο fibrostir το οποιο ειναι πιο φυσιολογικο στην τιμη 7.10 ευρω για 5εκ ενω τα αλλα 9.00 ευρω για 5 εκ.
ξερω οι τιμες ειναι φαρμακειο αλλα στην περιοχη μου ως δια μαγειας ολοι τα εχουν με διαφορα 10 σεντς και φυσικα πολυ ακριβοτερα απο οτι επρεπε να κανουν..


Τα πάνελ πολυουρεθάνης μπορείς να τα εντάξεις αν τελικά επιτυγχάνεται εξοικονόμηση ενέργειας στο δομικό στοιχείο που θα εφαρμοστούν αρκεί να συνοδεύονται από τα πιστοποιητικά κάτα CE και πιστοποιητικό δοκιμών συντελεστή τιμής λ όσο αφορά την θερμοπερατότητα και τεχνικών χαρακτηριστικών.

Νομίζω οτι μπορείς να έχεις 2 προμηθευτές υλικών.

Το fibrostir δεν το ξέρω αλλά αν συνοδεύεται με τα ανάλογα πιστοποιητικά όπως σου γράφω παραπάνω για την πολυουρεθάνη, δεν νομίζω οτί υπάρχει κάποιο θέμα.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118465 από stergiosbik
Μια χαρα ειναι το fibrostir.
Απλα επειδη δεν ειναι τοσο "επωνυμο" ειναι πιο φτηνο. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118494 από frakyd
Ρε παιδια κατι βασικο....

Υπαρχει καποιο συμφωνητικο που μπορεις
να κανεις, ωστε να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις πισω τα λεφτα
που εχεις δωσει μπροστα για υλικα κ μεροκαματα?

κ αν ναι, πως - τι- που ?

Αξιζει να τα δινεις ή ειναι μεγαλο το ρισκο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118498 από vag1234
Αν δεν είναι γνωστός σου οπωσδήποτε ιδιωτικό συμφωνητικό ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ