Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116489 από avato-pantou

tzistsam έγραψε: Εγώ πάντως τον Ιούλιο κατέθεσα τα χαρτιά μου στην Εθνική και την πέμπτη υπέγραψα την σύμβαση. Απλα άλλαξε το πρόγραμμα και δεν δίνουν προκαταβολή απλά εκταμιεύουν το τελικό ποσό μετά από κανα 2 μηνο μου είπαν στην τράπεζα. Αν θέλω προκαταβολή πρέπει να κάνω άλλη αίτηση, να μου εγκριθεί σε κανα 3 μηνο και μετά ακόμα κανά 6 μηνο για την τελική εκκαθάριση. Τουλάχιστον με αυτά τα δεδομένα τελειώνεις πολύ πιο γρήγορα.

Αυτο που λες δεν πιστευω να ισχύει.Και εγω στην Εθνικη ειμαι και 7-11 μπηκε η προκαταβολη.Κοιτα το 2μηνο μην ειναι 12μηνο

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116490 από avato-pantou

ILIASPOT έγραψε: Καλημέρα,αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής,μπορώ να αλλάξω τον προμηθευτή(εχω καταθέσει τα προτιμολόγια στην τράπεζα) οπου θα αγόραζα ενεργειακό τζάκι καλοριφέρ γιατί βρήκα αλλον με ποιό καλό τζάκι και ποιοτικός και σε σέρβις


Και εγω αυτο εκανα και δεν εχεις κανενα προβλημα.Γιατι στα προτιμολογια κοιταν τα ποσα και ενεργειακη αναβαθμιση οχι προμηθευτη.Δεν εχεις προβλημα.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116497 από LEONAS
Μου κανει εντυπωση παντος πως μπορουν και μπαινουν
στο εξοικονομω τζακια - λεβητες χωρις πιστοποιητικα B)

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116572 από ILIASPOT
Απο όσα ξέρω δεν μπαίνει χωρίς ce τίποτα στο προγραμμα και ίδιως τα τζακια-λέβητες και οι λέβητες pellets και βιομάζας
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ILIASPOT. Αιτία: ορθογραφικό λάθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116587 από Jole
Για τους λεβητες βιομαζας μεχρι περυσι τετοιο καιρο δεν χρειαζοταν πιστοποιηση CE!

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...110&Itemid=384#32648

Για σιγουρια παντως θα εκανα ενα τηλ στην ΕΤΕΑΝ αν εχει αλλαξει κατι απο περυσι

Υγ: οι πιστοποιημενοι μηχανικοι που εχουν επιμορφωθει για την διαδικασια αυτη, εχουν υποχρεωση να το γνωριζουν αυτο, αλλα τί ψαχνω τωρα........
Τον μηχανικο μου περυσι τον εκραξα που δεν το γνωριζε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116632 από tzistsam

avato-pantou έγραψε:

tzistsam έγραψε: Εγώ πάντως τον Ιούλιο κατέθεσα τα χαρτιά μου στην Εθνική και την πέμπτη υπέγραψα την σύμβαση. Απλα άλλαξε το πρόγραμμα και δεν δίνουν προκαταβολή απλά εκταμιεύουν το τελικό ποσό μετά από κανα 2 μηνο μου είπαν στην τράπεζα. Αν θέλω προκαταβολή πρέπει να κάνω άλλη αίτηση, να μου εγκριθεί σε κανα 3 μηνο και μετά ακόμα κανά 6 μηνο για την τελική εκκαθάριση. Τουλάχιστον με αυτά τα δεδομένα τελειώνεις πολύ πιο γρήγορα.

Αυτο που λες δεν πιστευω να ισχύει.Και εγω στην Εθνικη ειμαι και 7-11 μπηκε η προκαταβολη.Κοιτα το 2μηνο μην ειναι 12μηνο


Για εσένα που πήρες προκαταβολή μπορεί και να ισχύει το 12μηνο. Εγω δεν θα αιτηθώ για να τελειώνω μια ώρα αρχίτερα. Σε κανά 2μηνο πιστεύω να έχω καθαρίσει. Μέχρι και ο μηχανικός μου που ασχολείται αβέρτα με το εξοικονωμώ μου είπε ότι είχε περίπτωση που σε 1 μήνα εκταμιεύθηκε το δάνειο.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.124 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ