Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72404 από argyka
Έχω έναν πελάτη που μαζί με την αντικατάσταση κουφωμάτων που θα του κάνω, θέλει και να κάνει μόνωση στη τάράτσα του. Βρίσκεται σε πολυκατοικία στον 5ο όροφο και στον όροφο του υπάρχουν 2 διαμερίσματα. Με ρωτάει λοιπόν αν μπορεί να προβεί σε μόνωση με το πρόγραμμα το δικό του η΄αν θα πρέπει να μπει στο πρόγραμμα και η πολυκατοικία; Βασικά τον ενδιαφέρει να μονώσει το δικό του κομμάτι που βρίσκεται απο πάνω του.
Στον οδηγό που διάβασα λέει ότι πρέπει να υπάρχει η σύμφωνη γνώμη των ιδιοκτητών της πολυκατοικίας αλλά δεν το διευκρινίζει πουθενά. Το τηλέφωνο πάντως που έχουν δώσει για διευκρινήσεις μιλάει απ το πρωί, άντε λοιπόν να βγάλεις άκρη...............
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by argyka.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72414 από dimlyk
ισως με κανα τηλ σε κανα γραφειο ενεργειακων επιθεωρητων βγαλεις καμμια ακρη ...αλλωστε θελει και τετοιον για το προγραμμα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73150 από stergiosbik

Απλοποιείται το πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ΄Οίκον"

www.buildnet.gr/default.asp?pid=235&catid=213&artid=7177

Το εβαλα κι εδω γιατι θεωρω οτι αφορα αρκετο κοσμο.
Οποτε οσοι σκεφτοσασταν να κανετε αιτηση τωρα νομιζω οτι καλα θα ειναι να το πατε λιγο πιο πισω για ευνοητους λογους. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73169 από kakos

stergiosbik έγραψε:
Απλοποιείται το πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ΄Οίκον"

www.buildnet.gr/default.asp?pid=235&catid=213&artid=7177

Το εβαλα κι εδω γιατι θεωρω οτι αφορα αρκετο κοσμο.
Οποτε οσοι σκεφτοσασταν να κανετε αιτηση τωρα νομιζω οτι καλα θα ειναι να το πατε λιγο πιο πισω για ευνοητους λογους. ;)


Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς έχουν απλοποιήσει. Απλοποίηση σημαίνει να μπορεί κάποιος με μικρή γραφειοκρατία να εντάσσεται στο πρόγραμμα και να παίρνει τα χρήματα με εύκολες και συνοπτικές διαδικασίες για να κάνει την δουλειά του. Εγώ παλεύω εδώ και 2 χρόνια να πάρω την έγκριση απο το ΥΠΕΚΑ (όχι απο την τράπεζα) και τα χαρτιά πηγαινοέρχονται με συνεχής και βλακώδης εκκρεμότητες. Αν ήμουν κακοπροαίρετος θα έλεγα ότι οι τύποι δεν θέλουν να δώσουν φράγκο. Θέλω να πιστεύω όμως ότι δεν είναι έτσι. Ειδομεν λοιπόν.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73179 από stergiosbik
Αφου εφαγες 2 χρονια περιμενε λιγο ακομα μπας κ δεις "φως"! :)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73606 από glf
για να δούμε, σήμερα πήγα τράπεζα σαν πρώτο βήμα για να πάρω την προέγκριση. στόχος είναι να βάλω κέλυφος κατά το καλοκαίρι, ελπίζω να με παίρνει χρονικά..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ