Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63044 από N1k0s
Λογικό να μην δίνουν σε άνεργο , που θα βρει λεφτά να πληρώσει τα δάνεια ; αυτά κάναν τα τελευταία 20 χρόνια , και τα σκορπίσαν τα μαγαζιά ...
Από την άλλη μεριά η μαύρη εργασία οργιάζει , αλλά τι να πεις ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63095 από klaz
οχι ρε φιλε ΔΕΝ ειναι λογικο που δεν δινουν σε ανεργο(ακομη και με υποθηκη θα δεχομουν...).τα λεφτα δεν ειναι δικα τους.της εοκ λεφτα ειναι.δεν θα μπορουσαν να δωσουν μακροχρονιο δανειο και να ειναι καλυμμενοι βαζοντας υποθηκη το ακινητο σε περιπτωση μη εξοφλησης του..????
δηλαδη τι θα γινοταν ?ανεργος ειμαι.αν πιστευα πως θα εμενα για παντα ανεργος δεν θα πηγαινα καλυτερα να πεθανω?θα επαιρνα δανειο?

αλλα στην ιεροδουλη αυτη χωρα ζουμε.αναθεμα και αν γινοταν κατι τετοιο σε μια αλλη σοβαρη χωρα.εδω πρεπει να αποδειξεις οτι σου περισσευουν για να σου δωσουν και αλλα.με λιγα λογια να γινουν πιο ενισχυμενες οι βιλες με μονωσεις κλπ,και πιο τρωγλεις ολες οι κατικοιες των φτωχων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63343 από foxsat
Ναι αυτο που κανουν οτι δεν δινουν σε ανεργο ειναι τρελλο.Φιλος μου που εκανε την αιτηση αλλα ανεργος τον απεριψαν.Πηγε και τους κατεθεσε 10000 ευρω και τους ειπε οτι τα καταθετει για να ειναι σιγουροι για την αποπληρωμη.Δεν δεχτηκαν.Μονο με εγγυητη.


Κατα τα αλλα εβαλα και εγω τις τελικε υπογραφες και κατεθεσα το IBAN του προμηθευτη.Σε δυο ωρες με πηραν τηλεφωνο και με ενημερωσαν οτι ηταν λαθος το νουμερο.Μετα εστειλα τον κατασκευαστη αυτοπροσωπος να παει με επισημο χαρτι απο την τραπεζα του και να βρεθει το λαθος.Το ειχε δωσει λαθος η υπαλληλος της τραπεζας του.Αλλα το προγραμμα φαινεται να τρεχει πολυ καλα και γρηγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63393 από tasven
Τι γίνεται στην περίπτωση που πέσεις σε κατασκευαστή η προμηθευτή λαμόγιο ὂ οποίος αφού εισπρἀσξει την προκαταβολή εξαφανιστεί; B)
Νομίζω οτι η τράπεζα δεν φερνει ευθυύνη γιατι την επιλογή την εχει κανει ο ιδιοκτἠτης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63405 από χρηστος8

tasven έγραψε: Τι γίνεται στην περίπτωση που πέσεις σε κατασκευαστή η προμηθευτή λαμόγιο ὂ οποίος αφού εισπρἀσξει την προκαταβολή εξαφανιστεί; B)
Νομίζω οτι η τράπεζα δεν φερνει ευθυύνη γιατι την επιλογή την εχει κανει ο ιδιοκτἠτης.



Τι εκανα εγω σε δυο δουλειες μεσω του εξοικονομω περισυ.

Εκανα την δουλεια και την παρεδωσα με πληρωμη μετρητων του πελατη.

Τα λεφτα της προκαταβολης και της εξοφλησης της τραπεζας που βγηκαν σε λογαριασμο στο ονομα μου επιστραφηκαν αμεσως στον πελατη, μολις μπηκαν στο βιβλιαριο.

Υπευθυνη δηλωση στα ΚΕΠ με επικυρωση στην αστυνομια οτι τα χρηματα του λογαριασμου πρεπει να επιστραφουν αμεσα στον ταδε μολις εκταμιευτουν απο μενα.

Αυτο γινεται για εξασφαλιση δικη σας σε περιπτωση που ο εγκαταστατης εξαφανιστει με τα λεφτα.

Δεν υπαρχει αλλη λυση.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63425 από argyka

χρηστος8 έγραψε:

tasven έγραψε: Τι γίνεται στην περίπτωση που πέσεις σε κατασκευαστή η προμηθευτή λαμόγιο ὂ οποίος αφού εισπρἀσξει την προκαταβολή εξαφανιστεί; B)
Νομίζω οτι η τράπεζα δεν φερνει ευθυύνη γιατι την επιλογή την εχει κανει ο ιδιοκτἠτης.



Τι εκανα εγω σε δυο δουλειες μεσω του εξοικονομω περισυ.

Εκανα την δουλεια και την παρεδωσα με πληρωμη μετρητων του πελατη.

Τα λεφτα της προκαταβολης και της εξοφλησης της τραπεζας που βγηκαν σε λογαριασμο στο ονομα μου επιστραφηκαν αμεσως στον πελατη, μολις μπηκαν στο βιβλιαριο.

Υπευθυνη δηλωση στα ΚΕΠ με επικυρωση στην αστυνομια οτι τα χρηματα του λογαριασμου πρεπει να επιστραφουν αμεσα στον ταδε μολις εκταμιευτουν απο μενα.

Αυτο γινεται για εξασφαλιση δικη σας σε περιπτωση που ο εγκαταστατης εξαφανιστει με τα λεφτα.

Δεν υπαρχει αλλη λυση.


Είναι και αυτό μια καλή λύση αλλά στην ουσία δεν νομίζω ότι διασφαλίζει και πολλά. Ναι μεν έγκυρο και επικυρωμένο αλλά αν θα κάτσει η στραβή άντε να βγάλεις άκρη. Δυστιχώς δεν υπάρχουν οι σωστές δικλείδες ασφαλείας να προστατεύουν και τον πελάτη και εμάς τους κατασκευαστές. Το λογικό θα ήταν οι τράπεζες πριν προχωρήσουν στην κατάθεση της προκαταβολής να ελέγχει (και έχει τα μέσα να το κάνει) την φερεγγυότητα του κατασκευαστή. Εκεί πάλι θα υπάρξουν βέβαια άλλου είδους προβλήματα απ´ τη στιγμή που θέλουν να ´σπρώξουν´ τους δικούς τους ανθρώπους. ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ