Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28687 από Nasikas

foxsat έγραψε: Γεια.
Πριν μερες με φωναξαν απο την τραπεζα και υπεγραψα κατι χαρτια.Οταν τα διαβασα ελεγε οτι η αιτηση μου ειναι καταρχην επιλεξιμη.Ρωτησα να μπορω με αυτη την υπογραφη να αρχισω τις εργασιες.Η υπαλληλος μου πως ναι ββεβαια.Αλλα καπου στο χαρτι λεει οτι δεν ειναι η τελικη αποφαση και θα ακολουθησει και ακομη ενας ελεγχος.
.

off topic//sorry
@foxsat
Βρηκα την τελευταια σου παραθεση και εκλιπαρω να επικοινωνήσεις μαζί μου.
Αν θυμάμαι καλά, εσύ ήσουν που ανέβασες περυσι το βιντεο με τηνε εκπομπη στο ΣΚΑΙ

Θέλω να μάθω αν το κλειδωμα που ανακαλυψα σήμερα έχει σχέση με καποια γεγονότα απο μια εκπομπή της Κυριακής στο καναλι αυτό.

Σορρυ για το οφ τοπικ, αλλά εχω αγωνια.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29084 από ΠΑΠΑΣ
Σε οικοδομη 2 διαμερισματων το ενα ειναι δικο μου και το αλλο της αδερφης μου.Για να αλλαξω το λεβητα που ειναι κοινοχρηστος και να ειναι επιλεξιμος απο το προγραμμα πρεπει να κανει αιτηση για δανειο και η αδερφη μου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29102 από foxsat
[quote=


Τι στο καλό διαβάζετε και παίρνετε μόνο γενική εικόνα δεν μπορώ να καταλάβω.
Μέσα σε πλαίσιο λοιπόν στο 1ο βήμα υλοποίησης αναφέρει

"Οι δαπάνες που πραγματοποιούνται μετά την έκδοση του ΠΕΑ θεωρούνται επιλέξιμες υπό την προϋπόθεση ότι έχει εγκριθεί η αίτηση (Έκδοση Απόφασης Υπαγωγής), που υποβάλλεται στο Πρόγραμμα. Οι εργασίες που εκτελούνται μέχρι την έγκριση της αίτησης πραγματοποιούνται με αποκλειστική ευθύνη του ωφελούμενου."

Δηλ καμία απολύτως εργασία μέχρι την έκδοση του 1ου ΠΕΑ. Μετά από αυτό και μέχρι την έκδοση τς Απόφασης Υπαγωγής στο πρόγραμμα οι εργασίες είναι μεν επιλέξιμες αλλά υπό την προϋπόθεση ότι θα ενταχθείς, δλ γίνονται με δική σου ευθύνη.[/quote]


Τι ειναι το ΠΕΑ?????/

Τωρα οσον αναφορα την αναγνωση των παραγραφων της σχετικης αποφασης να σου πω την αληθεια το διαβασα αλλα πολυ στα πεταχτα.Οχι οτι αν το διαβαζα πολυ προσεχτικα θα καταλαβαινα τα παντα.Αλωστε οι ερωτησεις εδω εχουν το νοημα του "φροντιστηρίου".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29103 από Grecu_
Πιστοποιητικο ενεργειακης αποδοσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29207 από skyrian1
Πρεπει η τραπεζα να εξαντλησει το 4μηνο απο την υπογραφη της συμβασης για να δωσει την προκαταβολη?
Στη δικη μου περιπτωση (EUROBANK) εχει υπογραφη η συμβαση εδω και περιπου 1 μηνα και ακομη περιμενω την προκαταβολη για να αρχισουν τις εργασιες τα μαστορια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31619 από angel13
Καλησπερα στην παρεα.Γνωριζει καποιος αν αν μια μονοκατοικια της οποιας η οικοδομικη αδεια βγηκε ιουλιο του 2010 και εχει απλη μονωση στους τοιχους απλη μονωση στην ταρατσα διπλα τζαμια αλουμινιου,εχει ηλιακο αλλα δεν εχει θερμανση καθολου μπορει να μπει στο προγραμμα εξοικονομηση κατοικον η να μην το σκεφτομαι καν;;;Ευχαριστω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ