Ζεστό νερό χρήσης... αλλά με τι;

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2068 από michalisgr
Γεια χαρα σε ολους.. Να σας πω λιγο γρηγορα τι ακριβως ψαχνω... Βασικα ειχα για ζεστο νερο χειμωνα καλοκαιρι το πετρελαιο.. Φετος εβαλα σομπα αεροθερμη πελλετ και δεν αναβω αλλο λεβητα πετρελαιου για ζεστο νερο. Ηλιακο δεν μπορω να βαλω επειδη εχω αλλο διαμερισμα απο πανω μου..

Ταχυθερμαντηρα μπορω να βαλω αλλα μονο 230v και μου ειπαν για να μπορεις να κανεις ντουζ η μπανιο σαν ανθρωπος χρειαζεσαι 400v δηλαδη 3φασικο ρευμα..

Η μονη λυση ειναι να συνδεσω το μποιλερ κατω στο λεβητοστασιο με γραμμη ρευματος απο το πινακα του σπιτιου μου και να ζεσταινω νερο με ρευμα...

εσεις τι λετε;; τι σκατα να κανω;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2074 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Ζεστό νερό χρήσης... αλλά με τι;
Και τι σχέση έχει που υπάρχει άλλο διαμέρισμα πάνω σου και δεν μπορείς να βάλεις ηλιακό? Θα τραβήξει ο μάστορας σωλήνες εξωτερικούς, μέσα από φωταγωγό, κάπου θα βρει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2076 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Ζεστό νερό χρήσης... αλλά με τι;
δε θελει ο απο πανω να βαλω ηλιακο πανω στη σκεπη του..Και να φανταστεις οτι ειναι ο θειος μου..λεει οτι η σκεπη δεν ειναι καλη και δεν αντεχει και δεν υπαρχει πλακα να βαλει το ηλιακο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2077 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Ζεστό νερό χρήσης... αλλά με τι;

michalisgr έγραψε: δε θελει ο απο πανω να βαλω ηλιακο πανω στη σκεπη του..Και να φανταστεις οτι ειναι ο θειος μου..λεει οτι η σκεπη δεν ειναι καλη και δεν αντεχει και δεν υπαρχει πλακα να βαλει το ηλιακο...

Πες του να αλλάξετε ορόφους, να γλιτώσει και το κεφάλι του σε τυχόν κατάρρευση της σκεπής, πχ από το χιόνι.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2115 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Ζεστό νερό χρήσης... αλλά με τι;
Θα στηριχθεί σε κολώνες , εκεί κολλάς ;

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2857 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ζεστό νερό χρήσης... αλλά με τι;
Η επόμενη λύση σου, είναι να τοποθετήσεις στο άχρηστο πλέον λεβητοστάσιο έναν ωραίο θερμοσύφωνα ξύλου.

Επιδαπέδια συσκευή που καίει ξυλαράκια και ζεσταίνει το νερό. Απλά και φθηνά πράγματα. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ